Csimpi ​szülinapja 6 csillagozás

Egressy Zoltán: Csimpi szülinapja Egressy Zoltán: Csimpi szülinapja

Majomország vidámparkja igencsak szomorúvá válik Csimpi, a kismajom számára, miután a Rosszaság Boszorkánya elrabolja nagyszüleit. Csimpi a keresésükre indul, s útja során igaz barátokra lel. Fontoló, Érdeklődő, Sépségdurc és Kárörv – no meg egy titokzatos csillag – segítségével jut el a mindenkin segítő Űző professzorhoz. És végül nemcsak a nagyszülőket, de a boldogságot is megtalálja…

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: „Az én könyvtáram”, Irodalmi Fülbevaló

Kossuth, Budapest, 2007
ISBN: 9630955294 · Felolvasta: Halász Judit
Móra, Budapest, 2002
90 oldal · ISBN: 9631176843 · Illusztrálta: Kalmár István

konyvolvaso
Egressy Zoltán: Csimpi szülinapja

Nem ismertem még a mesét. Aki szereti a majmokat annak bizonyára tetszik. Egy egyszerű útmutatás, rávilágítás mit cselekedjünk probléma, baj esetén. Tetszettek a barátok nevei.

Lahara ISP
Egressy Zoltán: Csimpi szülinapja

Hát ez nagyon gyerekes volt, persze, gyerekkönyv, de még így is. Nyolc évesen tetszett volna.

Cetti94 P
Egressy Zoltán: Csimpi szülinapja

Még általános iskolás koromban kaptam ezt a könyvet, és akkor imádtam. Most gondoltam, hogy miért ne olvashatnám újra? Szinte már semmire sem emlékeztem a tartalmából, így ideje volt egy kicsit frissíteni az emlékezetemet. Még mindig aranyos mesének tartom, és nem is olyan hosszú, elég nehéz lenne elunni az olvasást. Felnőtt fejjel is tudtam gyerekként olvasni, és a mai napig szívesen emlékszem vissza arra, hogy azért is volt számomra nagy kincs ez a könyv, mert születésnapomra kaptam.