Pozitív ​hit H+ 7 csillagozás

Emberség, boldogság, humor, segítőkészség, remény és egészség
Edward de Bono: Pozitív hit H+

A legtöbb vallás a negatív dolgokat hangsúlyozza, és előírja, mit nem szabad tennünk.
A pozitív hit (H+) nem az elkerülendő bűnökre koncentrál, hanem az emberségre, a boldogságra, a humorra, a segítőkészségre, a reményre és az egészségre.
Ezek a pozitív hit, a H+ alapelvei, amelyek összeegyeztethetők bármely más hitrendszerrel, vallással társadalmi helyzettől függetlenül.
A H+ lényege:
o negatív szemlélet helyett pozitív hozzáállás és gondolkodás;
o személyes megtisztulás helyett pozitív cselekvés és együttműködés;
o dicsőítés helyett apró építő és segítő tettek;
o ismétlődő sikerélmények által erősödő önbecsülés;
o mások segítésével önmagunk segítése.

„A H+ elsősorban életmódvallás – mondhatnánk azt is: életmódhit.” – (Edward de Bono).

Eredeti megjelenés éve: 2006

HVG Könyvek, Budapest, 2013
86 oldal · ISBN: 9789633041123 · Fordította: Nagy Györgyi Eszter

Jeffi SP
Edward de Bono: Pozitív hit H+

Edward de Bono: Pozitív hit H+ Emberség, boldogság, humor, segítőkészség, remény és egészség

Nem ismerem az írót, bár a könyv vége teli van ömlengéssel róla, úgyhogy azt hiszem, hogy már azért kezd leesni kicsoda, micsoda. A szemléletmód tetszik, vallásnak nem nevezném még úgy is, hogy ő annak nevezi ezt. Az egész könyv amúgy arról ír, hogy spontán tegyél jó cselekedeteket, kísér át az úton öregeket, szedd fel a szemetet, segíts az embereknek.
Azon a részen mondjuk felröhögtem, hogy nem számít segítség nyújtásnak, ha adsz pénzt egy koldusnak (ezzel még amúgy egyet is értek, sajna tényleg nincs azzal olyan marhára kisegítve), de ha a könyvet (ezt a könyvet) ajándékozod, másnak akkor az máris napi jócselekedeteidbe beleszámít. Önreklám? Na nemár, ez annyira nyíltan hülyeség :D
Ennek ellenére vannak benne jó dolgok, és itt is a lappocsékolás megy ezerrel, mert ha nem kettes sorközökkel menne akkor 40 oldal lenne nem 80…szerintem amúgy ez ilyen hit füzetecske az USA-ba vagy Angliába (nem tudom hol él), csak kiadták nálunk jó pénzért :D

dezirel
Edward de Bono: Pozitív hit H+

Hihi, ez valami vicc… 80 oldalra felduzzasztott 20 oldal a semmiről, rengeteg ismétléssel, szájbarágós stílusban. Az alapja kapja a két csillagot: ne a negatív dolgokra koncentrálj, hanem a pozitívra. És cselekedj. A többi lila rizsa!

Jako_Doro
Edward de Bono: Pozitív hit H+

Számomra egy olyan összefoglaló könyv volt ez, ami nemcsak a szerző műveiről ad beszámolót, hanem arról a gondolkodásmódról is, amit már régóta sajátomnak tudok. Kicsit érdekes volt számomra, hogy buzdít a H+-os emberek toborzására, összegyűjtésére és összekapcsolására, de alapvetően használható könyvnek találom.