A ​csodálatos elme 15 csillagozás

Útmutató a szellemi vonzerő fokozásához
Edward de Bono: A csodálatos elme

Használja ​ki a kreatív gondolkodás erejét, és tegye vonzóvá gondolkodásmódját! Ebben siet segítségünkre Edward de Bono pszichológus, kommunikációs guru és sokoldalú gondolkodó, aki tudásának legjavát ebben a könyvben foglalta össze. Kötetünk szerzője azzal szerzett világhírt, hogy emberek gondolkodásmódját változtatta meg és tette jobbá. Könyveit eddig 37 nyelven adták ki, egyes országokban pedig kötelező tantárgy az általa kifejlesztett gondolkodási tréning. Módszerei praktikusak és egyszerűek, bárki számára könnyen elsajátíthatóak.A szellemi vonzerő nem igényel egetverő IQ-t, hatalmas tudás sem kell hozzá, sem ritka nagyszerű személyiség. Csak képzelőerőre, beleélőképességre, némi kurázsira, egy kis kreativitásra van szükség – és egy sor olyan gyakorlati megoldásra, amit mindenki képes megtanulni. Szeretne ellenállhatatlan, sziporkázó és változatos lenni vagy éppen könnyebben felismerni problémás helyzetek kulcsát? Kövesse Bono tanácsait: el sem hiszi, mennyire egyszerű és… (tovább)

HVG Könyvek, Budapest, 2006
258 oldal · ISBN: 9637525947 · Fordította: Bozai Ágota

Emmi_Lotta I>!

Edward de Bono: A csodálatos elme Útmutató a szellemi vonzerő fokozásához

Ez az első olvasott könyvem a Random a Molyon kihívásra.
Azért ezt választottam a 10 közül elsőnek, mert a számítógép ezt akarta a legjobban, hiszen kétszer is „kidobta”. Ehhez képest mérsékelten tetszett. Tájékozatlan, alacsony viselkedési és érzelmi intelligenciával, illetve csekély beszédkészséggel és/vagy kommunikációs képességgel rendelkező felnőtteknek lehet hasznos, esetleg a 14-16 éves korosztály számára tudom elképzelni. Akármennyire is amerikai, ennyire nem vélhetik retardáltnak az olvasót, hogy mindezeket, amiket a könyv összefoglal, meg kell magyarázni.
Tartok attól, hogy a könyv elolvasásától semennyit sem fokozódott a szellemi vonzerőm. :-(

HVG Könyvek, Budapest, 2006
258 oldal · ISBN: 9637525947 · Fordította: Bozai Ágota
esőember>!

Edward de Bono: A csodálatos elme Útmutató a szellemi vonzerő fokozásához

Egy könyv, amellyel pallérozhatjuk elménket, illetve kulcsot ad a kezünkbe, az emberek közti kommunikáció sikerességéhez. És bár érdekes volt, számomra túl sok hasznos információval nem szolgált.

Maya>!

Nem az a legfontosabb a világon, hogy mindig igazunk legyen, és nem is nagyon szép dolog, ha ezt tekintjük célnak.

Maya>!

Gyönyörű nő a koktélpartin. Bőre hibátlan, ruhája elegáns, alakja tökéletes. Meglepő módon mégis sokat van egyedül. Az emberek odamennek hozzá, de hamar el is lépnek mellőle.
Ugyanezen a partin van egy alacsony, kopaszodó, tartózkodó, csendes férfi. Mindig rengetegen állják körül, élénken beszélgetnek vele.
Mi folyik itt?

Maya>!

Ha hozzászokunk, hogy alternatívákat és lehetőségeket keressünk, bármely téma érdekessé válik.

Maya>!

Ha mindennel egyetértünk, nem sok helye van a társalgásnak.

esőember>!

Nem szükséges, hogy magas IQ-ja legyen valakinek, hogy felsőfokú végzettséggel vagy hogy rengeteg információval rendelkezzen. Mindenkinek lehet csodálatos elméje, ha rászánja magát.

Ink_Drinker>!

Az ember sokat tehet azért, hogy a teste szép legyen. Mehet
edzôtermekbe edzeni. Van ráncfelvarrás, ráncfeltöltés, zsírleszívás
és implantátumok.
Sokat tehetünk azért, hogy arcunk szebb legyen. Vannak kozmetikumok,
sőt a plasztikai sebész is segíthet. A férfiak hajátültetést
rendelhetnek.
De mi van az elménkkel? Teszünk bármit is annak érdekében,
hogy elménk is szép legyen? Hiába a testi szépség, ha az ember
unalmas; a szellemtelen ember egész személyisége unalmas.
Magára vonhatja a figyelmet, de képtelen megtartani.

imi>!

Kulcsmondatunk itt: „Ha nekem is ezek lennének az értékeim, egyetértenék.” […] Például: „A hazugság soha nem elfogadható. Ez erkölcsi alapelv.”
Ezzel egyet érthetünk, vagy ellenvetést fogalmazhatunk meg. Ami azt illeti, a filozófusoknak régóta nem sikerült megegyezésre jutniuk ezzel kapcsolatban. Van aki azt mondja, hogy hazuni mindig helytelen. Mások azt mondják, hogy „a nagyobb jó” érdekében elfogadható a hazugság. Ennek alátámasztására a filozófusok általában az alábbi hagyományos túlzó példát használják. „ Tegyük fel, hogy egy gyilkos keresipotenciális áldozatát és megkérdezi tőlünk, merre ment az illető. Vajon a valódi irányt mutatjuk-e meg a gyilkosnak, vagy tévútra vezetjük?”

imi>!

Mindenkinek jogában áll szabadon kifejezni az érzelmeit. A hallgató azonban kivédheti, hogy az érzelmek érvként hassanak rá és nem kell velük egyetértenie. Veszélyes, ha az érzelmek belekeverednek egy érvelés logikájába. Ha az érzelmeket érzelmekként tűntetjük fel, az nem jelent veszélyt. Kimondhatjuk például: én így érzek, ez az érzésem ezzel az üggyel kapcsolatban.

imi>!

Egyet nem értésünket számtalan módon kifejezhetjük:
Ez egyszerűen tévedés.
Lehetséges, de nem bizonyos.
Ez csak egy a sok alternatíva közül.
Ez a te tapasztalatod.
Ez a te értékrended.
Ez neked jó lehet, de nekem nem.
Ez érzelmeken és előítéleteken alapul.
Ez szelektív értékelésen alapul.
Ebből nem következik ez.
Egyszer majd lehet, hogy így gondolják az emberek.

imi>!

A „mi lenne, ha…” technika alkalmazása új lehetőségeket és új gondolatfolyamot nyithat meg.