Silver 21 csillagozás

Egy kalóz története
Edward Chupack: Silver

„Tintával ​írom ezt a történetet, pedig méltóbb lenne hozzá a vér. Hiszen a vért mindnyájan jól ismerjük, nem igaz?” Hosszú John Silver saját kabinjába bezárva, lázrohamokkal viaskodva úton van Anglia felé, ahol már csak az akasztófa vár rá. A gyilkost, az összes tengert bejárt leghíresebb kalózt az az ember árulta el, akit ő fiaként szeretett. Ám Silvert még a kabin négy fala között sem hagyja el harci kedve: elhatározza, bosszút áll árulóján. Silver történetének lapjain Stevenson A kincses sziget című műve éled újra. Az eredeti szereplők jellemén változtatva, és újabb alakokat teremtve a félelmetes kalóz elmeséli életét. „Ha csak lehetséges, igyekszem a lehető legpraktikusabban intézni egy ember megölését. Az elsietett gyilkosság olyan, mint egy elsietett vacsora. Sem a testet, sem a szellemet nem elégíti ki.” Az olvasó részese lehet a hosszú éveken át tartó kalandnak. Silverrel együtt bejárhatja a tengereket, és végül a rejtvényeket megfejtve megtalálhatja a kincset. Ám a… (tovább)

I.P.C., Budapest, 2008
356 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636353490 · Fordította: Fazekas Eszter

Hosszú John Silver

Ruusunen

Edward Chupack: Silver Egy kalóz története

– fél csillag a jól sikerült borítónak
– fél csillag a figyelemfelkeltő fülszövegnek
– fél csillag a regény rövidségének.
Ezzel mindent elmondtam, ami értékelhető az írásban.

Phoenix88

Edward Chupack: Silver Egy kalóz története

Nem lett végül kedvenc, annyira nem voltam tőle elájulva, de néha jó ilyet is olvasni. Nem kell tőle nagyot várni, egyszerűen szórakozni a kalózok, kincsek, rejtvények és persze gyilkosságok világában.
Naplószerűsége szerintem előnyére vált. Jó volt úgy olvasni, mintha valaki ott melletted mesélne el egy történetet. Bár ez kicsit véres, nem éppen esti mese. :D

Aniyou P

Edward Chupack: Silver Egy kalóz története

Először a borító keltette fel a figyelmemet, szerintem nagyon szép, épp ilyen illik egy kalózregényhez. A fülszöveg is ígéretes volt, és mivel nagyon tetszett A kincses sziget (illetve a belőle készült A kincses bolygó nevű rajzfilmadaptáció), nem volt kérdéses, hogy ezt is elolvasom. Bizonyos elvárásokkal kezdtem neki a könyvnek, és részben azt kaptam, amire vártam. Elég korrekten bemutatta a kalózok életét, hogy milyen erkölcsi normák szerint éltek, hogyan viszonyultak egymáshoz, milyen könnyedséggel gyilkoltak. Tetszett a naplószerűség, érdekes volt ilyen formában olvasni a történetet, de azért néha kicsit vontatottnak éreztem, és sok történés nem került kellően kifejtésre.
A kincses szigethez annyira nem volt sok köze; valóban átvett még néhány szereplőt, de annyira nem fektetett rájuk nagy hangsúlyt.

I.P.C., Budapest, 2008
356 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636353490 · Fordította: Fazekas Eszter
Tési

Edward Chupack: Silver Egy kalóz története

Meg kell mondjam, csalódott vagyok.. Nem erre számítottam. Kusza volt és vontatott. Egyszerűen zavaros. Bár a vége felé már megcsillant valami rendszer, de ez minden…
Ritkán húzok le könyvet, de ez…. inkább befejezem a kritikát, mielőtt elkezdem…

Viv_

Edward Chupack: Silver Egy kalóz története

Izgalmas, váratlan… csak ajánlásba megy ;)

Edward Chupack: Silver Egy kalóz története

Mikor megvettem a könyvet, valami egészen mást vártam tőle, így aztán első nekifutásra csalódtam benne. Most újra elolvastam és mivel már tudtam, mire számítsak, egy fokkal jobban tetszett. Mondjuk a Kincses szigetet felesleges volt elolvasni előtte. Alig van hozzá köze, sokszor még a szereplőket is csak a nevük miatt lehet megismerni, a jellemük és a hátterük teljesen más. Számomra ez a könyv olyan, mint az Elementary című tévésorozat: ha elvonatkoztatunk az eredettől, egész szórakoztató. Ami legjobban tetszett benne, az az, ahogy bemutatta a kalózok életvitelét és szokásait.

Cheril

Vannak teremtmények, amelyek még az ördögnél is gonoszabbak. Az emberek.

Silverien

– Sosem mérgezné meg magát – védte a kapitányt az ostoba hajósinas. – Hiszen akkor nem kapná meg magáért a kitűzött vérdíjat. Pedig személyesen a király ígérte meg neki. Bizony, uram, akasztófa vár magára! A Newgate-ben. Az udvaron. Napnyugtakor.
– Ez sértés! Az olyanokat, mint én, délben szokták akasztani. Bármelyik árust megkérdezheted.

19.

Cheril

Nincs nagy különbség egy szolga, kocsis, tanácsos vagy király között. A vére mindnek egyforma színű. És egy ács, boltos vagy miniszter csontjai közt is egyformán süvít át a szél.

Quvik

Na mármost, ha egy cimbora elveszíti az egyik ujját, kárpótlásul többet kap a zsákmányból, mint addig. Ám ha egy cimbora már két ujját veszíti el egy összecsapásban, egyáltalán nem részesül a zsákmányból. Ha egy ujjadat elveszíted, az balszerencse, de ha kettőt, arról már te tehetsz.

Quvik

Nincs semmi baj azzal, ha valaki egy kicsit tiszteletlen. Hiszen az egész világ a tiszteletlenségen alapszik. Ha minden ember tisztelné a másikat, a világ nem haladna előre. Mert hát mindenhez, amink van, valaki más kárán jutottunk.

Cheril

– Edward, ez az egész egy mese! Az egész rideg világ egy mese!

Cheril

Londonban nappal ugyanolyan sötét a mennybolt, mint éjszaka. A kémények szurkot és füstöt köpködnek, így festik feketére az eget. Az a város olyan sötét, mint a szívem.

Silverien

Ez nem a paradicsom! Ezek itt a déli tengerek. A paradicsom egy szélvihar, amelyben rázkódnak a pallók, amely széthasítja a fát, és könnyeket csal a szemedbe. Amit sokan paradicsomnak hisznek, az kegyetlen hely ám! Az eső szétszaggat és sorsodra hagy. A rögzítőkötél rácsavarodik a kezedre és a tenyeredbe vág. Harcolsz a széllel, és tartod a vitorlákat, míg a karodat össze nem rántja a görcs. A hajókorlátba kapaszkodsz, hogy ne a mélyben kelljen végezned. Azokban a mélységekben nyoma sincs a paradicsomnak, ott csak az öreg ördög van és csatlósai, ostoraikkal és tüzes vasaikkal.

Silverien

A Linda Maria az én hajóm. A rajta hajózók anyjuknak nevezik, hiszen nekik valóban olyan, mintha az anyjuk lenne. Ki vagy te, hogy a kormányát foghatnád? Talán felsikáltad a fedélzetét, ahogyan én tettem
nap mint nap, Black John parancsára? Nem, uram! Kijavítottad ott, ahol kellett, sodortad tucatszor és tucatszor a kötelet, míg olyan erős lett, hogy ide-oda lehetett rajta lengeni? Megszabadítottad a becsületesség és összetartás utolsó nyomától is, melyek a kikötőkben kerülhettek fel rá? Nem, uram! Én azonban mindig a legjobbat akartam neki. Talán elkormányoztad a sziklák és jégtáblák útjából, amelyek megsebezték volna? Kikötöttél vele éjszaka, holdfényben, hogy legszebb oldalát mutathassa? Nem, nem tetted! Én minden áldott nap gondoztam, attól a pillanattól kezdve, hogy kölyökként a fedélzetére léptem, akkor is, mikor a kapitánya lettem, és még ma, mikor te lépkedsz a fedélzetén, még most is gondolok rá. Pallói hangosan nyögnek és sírnak. Tudja, hogy nem vagy méltó hozzá.

15.

Cheril

Hamarosan találkozunk félúton Bristol és a pokol között! Az ördög fáklyásmenettel fogad majd. De ne félj, hamarosan a te üdvözlésedre is meggyújtják a tüzeket!
Miért égnek a gyertyáim, ha már alig látom a fényüket?
Kihullott kezemből a tőröm.
Megint elhatalmasodik rajtam a láz!
Látom India partjait. Az egész világot körbehajóztam!
Silver.