57. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
63. legjobb gyermekkönyv könyv a molyok értékelése alapján

A ​világ leggazdagabb verebe és más történetek 140 csillagozás

Eduard Petiška: A világ leggazdagabb verebe és más történetek

A népszerű Vakond-történetek ismert szerzőjének meséje Borzas Petiről, az irigy, falánk verébfiókáról szól, aki a maga kárán tanulja meg, hogy segítőkész társak nélkül még egy kismadár sem boldogul, s az igaz barátság minden gazdagságnál többet ér. A kedvesen tanulságos történetet Zdeněk Miler bohókás-hangulatos színes illusztrációi ihlették.

Artia / Móra, Budapest, 1982
124 oldal · keménytáblás · Fordította: Donászy Magda, Terták Mária · Illusztrálta: Zdeněk Miler, J. Kábrt, V. Kubašta
Artia, Prága, 1980
128 oldal · Fordította: Donászy Magda, Terták Mária · Illusztrálta: Zdeněk Miler, J. Kábrt, V. Kubašta
Móra, Budapest, 1974
52 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631103609 · Illusztrálta: F. Freiwillig, J. Kábrt, Zdeněk Miler

Csoszi
Eduard Petiška: A világ leggazdagabb verebe és más történetek

Öt rövid aranyos mese. A legjobban a Csizmás kandúr, illetve a Jancsi és Juliska tetszett. A kötet tele van rengeteg szép színes illusztrációval.

worsi ASP
Eduard Petiška: A világ leggazdagabb verebe és más történetek

Arra emlékszem, hogy mindig szagolgattam a képeket, és a búzakupacnak volt a legjobb illata. :-)

eeszter
Eduard Petiška: A világ leggazdagabb verebe és más történetek

Gyerekkoromban kimaradt ez a könyv, viszont most örülök, hogy kislányomnak olvashatom, spoiler mert nagyon aranyos, az illusztrációk is imádni valóak. Számomra nem túl örömteli, hogy ebben a gyűjteményben is helyet kapott „nagy ellenségem” a Jancsi és Juliska, de annyira lenyűgöző összességében a kötet, hogy mindenképp maximális csillagozást érdemel.

Nikkincs
Eduard Petiška: A világ leggazdagabb verebe és más történetek

Ma a nagy rendrakás, pakolgatás közben megtaláltam gyermekkorom egyik kedvenc mesekönyvét. A könyv több mint 30 éves, kicsit zilált, az oldalán ragasztott és hát én balga lurkó miatt még össze is van imitt-amott firkálva (soha nem bocsátom ezt meg magamnak). De ahogy elolvastam ezt a néhány mesét, főleg a Borzas Petiről és a nyusziról (épp aktuális így Húsvét tájékán) mintha újra kisgyereknek éreztem volna magam. Az illusztrációkra is emlékszem, és még mindig azt mondom, hogy nagyon szépek, színesek, tökéletesen eltaláltak a mesék hangulatához. Azt hiszem, felnőtt fejjel a legjobb újra gyereknek érezni magunkat egy mese által.

BZsofi +SP
Eduard Petiška: A világ leggazdagabb verebe és más történetek

Ahányszor meglátok egy ilyen gyerekkori kedvencet, kedvem lenne leszaladni a pincébe, és elővenni a nagy bűvös dobozt, ami rejti őket…

Imoran
Eduard Petiška: A világ leggazdagabb verebe és más történetek

Párom agyonragasztgatott harmincvalahány éves kedvenc mesekönyve, melyből esti mesét olvastam a kisfiamnak.Gyönyörűek benne az illusztrációk, élmény volt lapozgatni a ropogós oldalakat. Legjobban az indiai mese tetszett, kisfiamnak pedig a Csizmás Kandúr és a szőrös talpú nyuszikás.

moncsicsi83
Eduard Petiška: A világ leggazdagabb verebe és más történetek

Párom nagy kedvence volt, én nem ismertem. Most olvastam először legényemnek -no meg magamnak is-. Azt hiszem sűrűn elő fogjuk venni!

Felixa P
Eduard Petiška: A világ leggazdagabb verebe és más történetek

Jó volt nosztalgiázni ezzel a könyvvel… :)
Emlékszem, hogy akkoriban is nagyon szerettem a csodás és színes képeket és ez ma sem változott. Igényesen illusztrált, mondhatni meseszép… :)
A Jancsi és a Juliska volt a kedvencem…

Blissenobiarella
Eduard Petiška: A világ leggazdagabb verebe és más történetek

Emlékeztem erre a könyvre gyerekkoromból – nagymamám számtalanszor olvasta fel nekem és az unokatesóimnak –, de a címére nem emlékeztem. Nagyon sokat kerestem már, és most a molynak köszönhetően megtaláltam. :)

Juci P
Eduard Petiška: A világ leggazdagabb verebe és más történetek

Most az új kiadást olvastuk, amiben csak ez az egy mese van benne (manapság mindent egyesével adnak ki), de ha legközelebb hazamegyek, addig bújom a könyvespolcot, amíg meg nem találom a régi kiadást. Meg kell lennie valahol.
Ezek a képek nekem ikonikusak, beleégtek a retinámba. Meseszépen ábrázolja a téli csodaországot (ami persze a verebeknek korántsem az). Love.

Algernon +SP

Az ablakhoz repült, és a rácson át hallotta a többieket.
– Én vagyok a világ leggazdagabb verebe! – kiabálta nekik, de már nem volt boldog.