A ​világ leggazdagabb verebe 65 csillagozás

Eduard Petiška: A világ leggazdagabb verebe Eduard Petiška: A világ leggazdagabb verebe Eduard Petiška: A világ leggazdagabb verebe

A népszerű Vakond-történetek ismert szerzőjének meséje Borzas Petiről, az irigy, falánk verébfiókáról szól, aki a maga kárán tanulja meg, hogy segítőkész társak nélkül még egy kismadár sem boldogul, s az igaz barátság minden gazdagságnál többet ér. A kedvesen tanulságos történetet Zdeněk Miler bohókás-hangulatos színes illusztrációi ihlették.

A történet megtalálható A világ leggazdagabb verebe és más történetek c. kötetben is.

Kiadói ajánlás: 4 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Móra, Budapest, 2012
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631190922 · Fordította: Zádor Margit · Illusztrálta: Zdeněk Miler
Móra, Budapest, 2005
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631180190 · Fordította: Zádor Margit · Illusztrálta: Zdeněk Miler
Madách, Pozsony, 1988
32 oldal · keménytáblás · Fordította: Zádor Margit · Illusztrálta: Zdeněk Miler

Ottilia P>!
Eduard Petiška: A világ leggazdagabb verebe

Egy kedves, téli tanmese a torkos és önző kisverébről, Borzas Petiről, aki egyszer csak gazdag, de végül magányos lesz. Ez a tapasztalat meghozza számára előbb a bánkódást a társai után, majd a szabadságvágyat, a honvágyat, és későbbi viselkedéséből kiderül, hogy megtanulta, a gazdagságnál sokkal fontosabb az önzetlen barátság és a szeretet.

Az illusztrációk bűbájosak, amit már megszoktunk Zdenek Milertől, és valóban hasonlítanak a verebek a „kisvakondra”, különösen az első szöveges oldalon ez szerintem szándékosan ki is van hangsúlyozva.

ppeva P>!
Eduard Petiška: A világ leggazdagabb verebe

Napi olvasmány volt Jancsi unokámmal, néha többször is. A pár nap alatt, amíg nálunk volt, újra és újra végig elolvastatta velem. Nagyon tetszett neki.

Sippancs P>!
Eduard Petiška: A világ leggazdagabb verebe

Aranyos, tanulságos mese, de azért a Kisvakondot nem múlja felül – még úgy sem, hogy kinézetre a verebek majdnem vakondok. :)

dianna76 P>!
Eduard Petiška: A világ leggazdagabb verebe

Valamiért nem szeretem a verebeket. Talán mert a madarak között olyanok, mint a rovaroknál a legyek. Mindenhol állandóan ott vannak, és szemtelenek. Meg szürkék is. Mindenesetre ezt a mesét viszont szerettem, és Borzas Petit is szerettem azzal a kócos fejtollazatával, és az önzőségével együtt. Végül tanult a saját kárán. Hiába, a gazdagság önmagában nem tesz boldoggá. Az életet a barátok és a szeretet teszik szebbé, jobbá. Kellemes kis téli olvasmány volt, melyet szívesen előveszek akár nyáron is.

Móra, Budapest, 2012
Nyctea>!
Eduard Petiška: A világ leggazdagabb verebe

A családi legendárium szerint kicsi koromban ez volt a kedvenc mesém, és annyiszor felolvasták nekem, hogy kétévesen több oldalnyi részt kívülről tudtam belőle. Mondtam a szöveget és közben vezettem az ujjam a könyvben, mintha én olvasnám. :D Korán kezdődött a könyvmoly lét, na…

Nagyon aranyos, tanulságos kis történet, remek illusztrációkkal. Borzas Peti a legcukibb a kócos, szétálló tollaival. :D

szucsiani P>!
Eduard Petiška: A világ leggazdagabb verebe

Már a gyermekeim is nagyon szerették ezt az aranyos, tanulságos történetet. Most kicsi unokám kérése olvastam, ő is imádta.

lenne P>!
Eduard Petiška: A világ leggazdagabb verebe

Nagyon kedves könyv. Az igazat megvallva, nekem már a könyökömön jön ki a kisvakond, de ez a rajz még mindig tetszik.