A ​szocializmus előfeltételei és a szociáldemokrácia feladatai 0 csillagozás

Eduard Bernstein: A szocializmus előfeltételei és a szociáldemokrácia feladatai Eduard Bernstein: A szocializmus előfeltételei és a szociáldemokrácia feladatai

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Kossuth, Budapest, 1971
280 oldal · puhatáblás

Ninácska P>!

Miután írásomnak az idő folyamán szükségessé vált új kiadásai olyan okok folytán kerültek az eredeti szöveg minden változtatása nélkül az olvasó kezébe, melyeket a tízezer példány elérésekor írt előszóban jeleztem – elhatároztam, hogy a most, 21 évvel az első kiadás megjelenése után szükségessé vált új kiadást legalább néhány vonatkozásban átvizsgálom. A könyv immár történelmivé vált jellegét igyekeztem a továbbiakban is megőrizni. Bármilyen sok megfontolás szólt például a kereskedelmi válságok fejezete és még több, a szociáldemokrácia legközelebbi feladataira vonatkozó, különböző pontjaiban valóban túlhaladott fejezet átdolgozása mellett, ettől ama körülményt tekintetbe véve álltam el, hogy e könyv lényege a szociáldemokrácia elméleti és gyakorlati vitakérdéseinek tárgyalásában követett alapelvek kifejtése, a gazdasági fejlődés menetének jellemzése, valamint ezek által a társadalmi osztálytagozódásában előidézett eltolódások taglalása, s mivel erre a célra az említett fejezetekben a már nem időszerű is megtartja illusztratív értékét, annak a követelménynek, hogy a tényekben és a megítélésben időközben bekövetkezett változások figyelembe vétessenek, ilyen jellegű átdolgozás nélkül is eleget lehet tenni.
Ez történik részben a könyv szövegét kiegészítő pótjegyzetekkel is. Ezeket szinte csak stilisztikai egyenetlenségeiktől igyekeztem megtisztítani, és ami bizonyos értelemben szintén ehhez tartozik, az időközben elhalálozott kritikusok elleni polémiát itt-ott mind a szövegben, mind a polemikus lábjegyzetekben megfelelően enyhítettem. Néhány ilyen lábjegyzetet, mivel tárgytalannál váltak, teljesen elhagytam.