Szorongások ​és fóbiák gyógyításának kézikönyve 19 csillagozás

Edmund J. Bourne: Szorongások és fóbiák gyógyításának kézikönyve

Szorongás, ​pánikzavar vagy fóbiák nehezítik az életed? Úgy érzed, elveszítetted uralmad az események felett? Ne keseredj el, te is képes vagy újra kézbe venni a gyeplőt, megfékezni félelmeidet, mielőtt eluralkodnak rajtad!

A Szorongások és fóbiák gyógyításának munkafüzete több mint egymillió olvasónak segített már teljes mértékben és tartósan kigyógyulni a szorongásos zavarokból, szociális szorongásokból, specifikus fóbiákból, pánikrohamokból, és egyéb szorongással kapcsolatos problémából.

A munkafüzetben a félelmek lecsillapításához és a szorongó gondolatok megfékezéséhez alkalmas technikák teljes arzenálját találod. Azonnali segítséget nyújt, hogy elkezdhess szabadabban élni – szabadabban, mint amiről valaha álmodni mertél. Ismerkedj meg:

– relaxációs és légzéstechnikákkal,
– tippekkel a negatív belső párbeszéd és a téves meggyőződések legyőzéséhez,
– hasznos gyakorlatokkal a tudatos figyelem elsajátításhoz,
– elengedhetetlen… (tovább)

Édesvíz, Budapest, 2022
552 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635297863 · Fordította: Kovács Zsuzsa
Édesvíz, Budapest, 2018

kitti_th>!
Edmund J. Bourne: Szorongások és fóbiák gyógyításának kézikönyve

Befejezettnek nyilvánítom, mert elég sok mindent megtanultam és megtudtam ebből a könyvből. Néha kicsit száraz volt, és nem minden részt vettem végig belőle, mert nem minden vonatkozott rám. De ami igen, az hasznos volt. Két dolgot biztosan megtanultam belőle: nem vagyok egyedül és nem vagyok bolond sem, ha félek egy szituációtól, ami másoknak egyáltalán nem félelmetes vagy stresszes.

Yvonne4 P>!
Edmund J. Bourne: Szorongások és fóbiák gyógyításának kézikönyve

„Sokszor sokkal könnyebb egy rajtad kívül álló valamit vagy valakit hibáztatni az érzéseidért, mint felelősséget vállalni a reakcióidért.”

Litta>!
Edmund J. Bourne: Szorongások és fóbiák gyógyításának kézikönyve

Rendkívül részletes és sokatmondó tartalom, mégis minimális a száraz és unalmas részek mennyisége. Bár hónapokig tartott, mire végigértem rajta, de rengeteget tanultam belőle. Mivel én magam is szorongásokkal és fóbiákkal küzdök, ezért több fejezetnél is mellbe vágott, hogy mennyire magamra ismertem a tünetek jellemzésekor.
Nagyon hasznos útmutató, teli praktikus tanácsokkal, gyakorlatokkal. De sajnos ez nem az a könyv, amit egyszer elolvasol és kész, ugyanis időről-időre fel kell lapozni, hogy felidézd a teendőidet a gyakorlások során. És azért sajnos, mert én ezt nem tudom majd megtenni, ugyanis hamarosan vissza kell vinnem a könyvtárba. Ez azon kevés könyvek egyike, amiből a kölcsönzés után szívesen tudnék egy saját példányt is a polcomom, de mivel 2018-as kiadás, ezért már sehol sem kapni… szörnyen csalódott vagyok, pedig megvettem volna, mert sokszor jól jönne, ha kéznél lenne.

Zaphira0228>!
Edmund J. Bourne: Szorongások és fóbiák gyógyításának kézikönyve

Számomra ez a könyv nem csak olvasmány. Személyes érintettségem van, agorafóbiával küzdök évek óta. Nagy segítség, ha az ember szeretné fejleszteni azon képességét, hogyan legyen úrrá egy rohamon például vagy hogyan tud preventíven védekezni ellene.

gyozso>!
Edmund J. Bourne: Szorongások és fóbiák gyógyításának kézikönyve

Rendkívül hasznosnak találtam ezt a könyvet. Több szempontból közelíti meg a szorongásos betegségek hátterét és a gyógyulási lehetőségeket, érdemes a polcon tartani, hogy szükség esetén elő lehessen venni. Nem az a „csak kölcsönkérem és átfutom” kategória.

kitti_th>!

Meggyógyulni azt jelenti, hogy hajlandó vagy újfajta, elsőre akár idegennek tűnő gondolkodásmódokkal, érzésekkel és tettekkel kísérletezni.

tothebone >!

Az érzések nem helyesek vagy helytelenek. Az érzések – reakciókként – egyszerűen csak vannak. A félelem, az öröm, a bűntudat és a harag önmagukban, önállóan nem érvényesek vagy érvénytelenek – egyszerűen csak az a helyzet, hogy meglepnek ezek az érzések, és ha ki tudod fejezni őket, akkor általában jobban leszel. A saját azon észlelésed vagy megítélésed azonban, amely ezeknek az érzéseknek a megjelenéséhez vezetett, lehet helyes vagy helytelen, érvényes vagy érvénytelen. Figyelj oda rá, hogy ne ítélkezz magad vagy bárki más felett pusztán azért, mert érez valahogyan – akármilyen érzés legyen is ez.

tothebone >!

Nagyon fontos tudni, hogy az érzések csak úgy tűnnek, mintha kezelhetetlenek vagy félelmetesek lennének, amikor elkezdenek megjelenni. Amint megengeded magadnak, hogy elfogadd és átérezd őket, megszűnnek ijesztőnek lenni.

Nefertari>!

„ALKOTMÁNYOS” SZEMÉLYI JOGOK

1. Jogomban áll kérni, amit szeretnék.
2. Jogomban áll nemet mondani azokra a kérésekre vagy követelésekre, amelyeket nem tudok teljesíteni.
3. Jogomban áll kifejezni az érzéseimet, legyenek azok pozitívak vagy negatívak.
4. Jogomban áll meggondolni magam.
5. Jogomban áll hibázni, és ahhoz, hogy ne legyek tökéletes.
6. Jogomban áll a saját értékeimet és mércéimet követni.
7. Jogomban áll nemet mondani bármire, amire nem állok készen, amit nem érzek biztonságosnak, vagy ami sérti az értékrendemet.
8. Jogomban áll meghatározni a saját prioritásaimat.
9. Jogomban áll nem felelni mások viselkedéséért, tetteiért, érzéseiért vagy problémáiért.
10. Jogomban áll őszinteséget várni másoktól.
11. Jogomban áll dühösnek lenni valakire, akit szeretek.
12. Jogomban áll önmagamnak lenni.
13. Jogomban áll félni és kimondani, hogy „félek”.
14. Jogomban áll azt mondani, hogy „nem tudom”.
15. Jogomban áll nem mentegetőzni és nem megindokolni a viselkedésemet.
16. Jogomban áll a saját érzéseimet követve meghozni a döntéseimet.
17. Jogomban áll, hogy saját igényem legyen személyes térre és időre.
18. Jogomban áll játékosnak és komolytalannak lennem.
19. Jogomban áll egészségesebbnek lennem azoknál, akik körülvesznek.
20. Jogomban áll nem bántó környezetben lennem.
21. Jogomban áll barátkozni, és ahhoz, hogy jól érezzem magam mások társaságában.
22. Jogomban áll változni és fejlődni.
23. Jogomban áll, hogy saját igényeimet és szükségleteimet tiszteletben tartsák.
24. Jogomban áll, hogy méltósággal és tisztelettel bánjanak velem.
25. Jogomban áll boldognak lenni.

350-351. oldal Asszertivitás

tothebone >!

A kontrollelengedési képesség kialakulását gyakran éppen a legnagyobb kihívást jelentő nehézségek segítik elő az életünkben. Vannak olyan komoly megpróbáltatást jelentő állapotok és helyzetek, amelyek egyszerűen rákényszerítenek az elengedésre. Ilyenkor nem marad más lehetőség: ha küzdesz az állapotod ellen, csak még több rossz érzést és szenvedést okoz. Gyakran éppen abban a pillanatban, amikor teljes mértékben elengeded az aggódalmat vagy abbahagyod a küzdelmet, tapasztalsz meg valamiféle választ vagy enyhítést a Magasabb Erő részéről. Nem úgy kell gondolni az elengedésre és a Magasabb Erőbe vetett bizalomra, mint az életedért vállalt felelősség elhárítására. Annyit jelent csak, hogy előbb megteszel minden tőled telhetőt, majd utána átadod a dolgokat a segítség másik forrásának.

tothebone >!

A fóbiás és szorongásra hajlamos emberek gyakran különösen fogékonyak a körülöttük lévők érzéseinek átvételére. Minél jobban megtanulsz kapcsolódni az érzéseidhez és „jól lenni bennük”, annál kevésbé leszel hajlamos „elkapni” másokét.

tothebone >!

Csak úgy küzdheted le a múltból eredő hiányosságaidat, ha megtanulsz a saját jó szülőddé válni.

Nefertari>!

Akinek generalizált szorongásos zavara van, annál gyakori, hogy sok féle aggodalom gyötri, és az idő nagy részében szorong. Efelett az aggodalom felett azonban nagyon nehéz uralkodni. Sőt, az aggodalom intenzitása és gyakorisága mindig aránytalan a rettegett események bekövetkezésének tényleges valószínűségéhez képest.

tothebone >!

A bizalom építése és a türelem ápolása együtt járnak. Lehet, hogy nem jutsz el könnyen vagy gyorsan egy konkrét nehézség megoldásához. Ha azonban mindig előre kell látnod a dolgok kimenetelét, végül erős szorongásba hajszolhatod magad. Van egy régi mondás, mely szerint „az élet egy folyó – nem láthatod mindig, hogy mi vár rád a kanyarulat után.” A bizalom építése azt jelenti, hogy hiszel benne: végül minden kialakul. Hogy könnyebben megbirkózz a problémával, keresheted rá a megoldást, vagy ha külső erőkkel nem lehet változtatni rajta, megtanulhatsz a hozzáállásodon változtatni. Amikor visszatekintesz az életben adódó problémákra, meglátod, hogy a legtöbb – ha nem minden – esetben a probléma magától megoldódott.