The ​House of Mirth 6 csillagozás

Edith Wharton: The House of Mirth Edith Wharton: The House of Mirth Edith Wharton: The House of Mirth Edith Wharton: The House of Mirth Edith Wharton: The House of Mirth Edith Wharton: The House of Mirth Edith Wharton: The House of Mirth Edith Wharton: The House of Mirth Edith Wharton: The House of Mirth Edith Wharton: The House of Mirth Edith Wharton: The House of Mirth Edith Wharton: The House of Mirth Edith Wharton: The House of Mirth Edith Wharton: The House of Mirth Edith Wharton: The House of Mirth Edith Wharton: The House of Mirth Edith Wharton: The House of Mirth Edith Wharton: The House of Mirth Edith Wharton: The House of Mirth

The House of Mirth (1905), is a novel by Edith Wharton. First published in 1905, the novel is Wharton's first important work of fiction, sold 140,000 copies between October and the end of December, and added to Wharton's existing fortune.

Although The House of Mirth is written in the style of a novel of manners, set against the backdrop of the 1890s New York ruling class, it is a text considered to be part of American literary Naturalism. Wharton places her tragic heroine, Lily Bart, in a society that she describes as a „hot-house of traditions and conventions.”
(from Wikipedia)

Eredeti megjelenés éve: 1905

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Macmillan Collector's Library Macmillan angol · Penguin English Library Penguin angol · Vintage Classics Vintage · Collins Classics Collins

>!
236 oldal · keménytáblás · ISBN: 9798483850571 · ASIN: B09GZHCY4V
>!
ASIN: B07TGKWGHB · Felolvasta: Margaret Melosh
>!
132 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781695577893

13 további kiadás


Várólistára tette 5

Kívánságlistára tette 5


Kiemelt értékelések

entropic P>!
Edith Wharton: The House of Mirth

Edith Wharton kb. olyan nekem, mint Theodore Dreiser meg F. Scott Fitzgerald összegyúrva. Majd' megfulladok ebben az iszonyúan merev és íratlan szabályok uralta, de látszólag szabad és szabados világban, ahol a könyvei játszódnak, közben dühöngök, és közben nagyon szomorú vagyok és sajnálok mindenkit.

Szóval szeretem.

dorkabuba>!
Edith Wharton: The House of Mirth

Az életmű olvasás hallgatásom következő állomása volt ez a még mindig korai Wharton-regény. És még jobban élveztem, mint az eddig hallgatott kisregényeket. Az egész kiindulásaként azt mondanám: a pénz nem boldogít, de jó, ha van. Nem eget rengető újdonság, de a kivitelezés magával ragadott.
    Wharton nagyon érzékletesen mutatja be a 20. század eleji arisztokráciát, annak felszínességét, kétszínűségét, apró hazugságait és minden gyarlóságát. Az igazi bravúrt pedig az adja, ahogy végignézhetjük Lily Bart viszonyulását mindehhez. Lily távolról sem egy tökéletes karakter, néha igazán megcsapkodtam volna, főleg amikor rákapcsol a manipulációra. De mélyen emberi, megérthető és szerethető is. És igazán nem mondható, hogy minden az ő hibája.
    Kifejezetten haladó szellemű a magát eltartani akaró nő, spoiler Végig együtt dobogott a szívem Lily-vel, minden a karakterével támasztott ellenérzésem dacára is. És szerintem ez egy igazi nagy írói teljesítmény.
    Biztos vagyok benne, hogy vissza fogok térni ehhez a regényhez. Bizonyos szempontból érzek párhuzamot Jane Austennal, de inkább csak az önálló gondolatokkal rendelkező hősnő révén. Wharton sokkal kevésbé rózsaszínbe bugyolált.

weakup>!
Edith Wharton: The House of Mirth

Első könyvem volt az írónőtől, sajnos összességében kicsit csalódás volt. Wharton az amerikai arisztokrácia kritikáját fogalmazza meg ebben a művében, ennek ellenére nem igazán fogott meg a regény. A főszereplőnővel, Lily Barttal nem igazán tudtam azonosulni vagy együtt érezni. 29 évesen hajadon, amit nyilván az akkori korban nem néztek jó szemmel. Hősnőnk nem igazán tudja, mit is szeretne az élettől. Éli a new york-i arisztokraták felszínes életét, ami meghívók írogatásából és különféle összejöveteleken való részvételből áll. Közben halálosan unalmasnak találja az egészet, és azon morfondírozik, hogy mennyivel jobb is lenne szabadon élni, és azt csinálni, amit csak szeretne. De hát az a fránya pénz, ő nem igazán akar vagyontalan lenni, a szegénység szerinte megalázó. Csak jönnek a csekkek, amiket nem tud kifizetni, de azért egy este alatt elkártyázik 300 dollárt. Szerelmes is lesz időközben és ez végül tragédiába torkollik, de nem szeretném lelőni a könyv végét. Egyszerűen nem tudtam azonosulni a hősnővel és problémáival. Henry James ezt a társadalmi kritikát valahogy sokkal jobban meg tudta írni. Maradok Wharton más témájú könyveinek olvasásánál, remélem azok jobbak lesznek, mint pl. A szerelem nyara vagy az Ethan Frome. Ráadásul ennek a nyelvezete sem volt egyszerű.


Népszerű idézetek

entropic P>!

Moral complications existed for her only in the environment that had produced them; she did not mean to slight or ignore them, but they lost their reality when they changed their background. She could not have remained in New York without repaying the money she owed to Trenor; to acquit herself of that odious debt she might even have faced a marriage with Rosedale; but the accident of placing the Atlantic between herself and her obligations made them dwindle out of sight as if they had been milestones and she had travelled past them.

II. könyv. 2. fejezet

Emese_L>!

– well, the truth about any girl is that once she's talked about she's done for; and the more she explains her case the worse it looks –

304


Ezt a könyvet itt említik


Hasonló könyvek címkék alapján

Sylvia Plath: The Bell Jar
Michael Cunningham: The Hours
Margaret Mitchell: Gone with the Wind
Alice Walker: The Color Purple
E. L. Doctorow: Ragtime (angol)
Patricia Highsmith: Carol (angol)
Daniel Keyes: The Fifth Sally
Upton Sinclair: The Jungle
Dashiell Hammett: The Thin Man
Thomas Pynchon: The Crying of Lot 49