A ​szivárványgyermek 9 csillagozás

Edith Schreiber-Wicke: A szivárványgyermek

Szivárványországban földi utazásukra készülnek a még meg nem született gyermekek. Izgalmas terveik vannak: nagyszerű találmányokkal, költészettel, csodálatos festményekkel, igazán mély színészi teljesítményekkel kívánják jobbá tenni a világot. Egyedül Naominak nincsenek pontos tervei… ő a szivárvány színeivel játszik…

Egy csodálatos mese kicsiknek és nagyoknak. Az életről, a boldogságról, arról, hogy mindenkinek megvan a maga feladata az életben. Arról, hogy a fogyatékkal élők nélkül szegényebb lenne a világ… Margit Dahlke ötlete nyomán, Ruediger Dahlke utószavával! „A szivárványgyermek egy olyan könyv, amelynek elolvasása után még a nap is ragyogóbban süt.”

Holistic, Budapest, 2007
80 oldal · ISBN: 9789638080486 · Fordította: Barthó Ágnes · Illusztrálta: Carola Holland

sophie P>!
Edith Schreiber-Wicke: A szivárványgyermek

Gyönyörű kis mese Naomiról, a Down-kórral Down-szindrómával született kislányról, és az ő nagy és okos bátyjáról, aki majd megvédi mindentől.
Igaz történet alapján íródott, az édesapa utószavával.

bozs>!
Edith Schreiber-Wicke: A szivárványgyermek

Rövid könyv, de annál nagyobb a mondanivalója. Mit tagadjam anyai szívemmel megkönnyeztem a történetet.
A végén az ugrott be, hogy amikor a lányaim kisebbek voltak és egy nehéz nap után, mikor végre mindenki aludt ezt mondogattam magamnak: „de legalább egészségesek”.

leprikon>!
Edith Schreiber-Wicke: A szivárványgyermek

Ez egy gyönyörű történet.
Egy gyógypedagógus ismerősöm javasolta, hogy olvassam el. Gyorsan végeztem vele, majd megrendeltem még 3 példányban és elajándékoztam olyan szeretteimnek akiknek úgy gondoltam szüksége lehet rá és tudják értékelni a könyvet.

Gelso>!
Edith Schreiber-Wicke: A szivárványgyermek

amikor elolvastam, megkönnyeztem, azóta már több embernek is adtam ajándékba

Vivogle>!

– Tudod-e, hogy a színeket érezni lehet? – kérdezte Naomi.
Mindkét kezét megmártotta a szivárvány sugaraiban.
– A rózsaszín a legkellemesebb. A kék hideg. A sárga pedig izgatja a bőrt.
– Hogyan tudsz most ilyen mellékes dolgokkal foglalkozni? – csodálkozott Mari. -Nemsokára számunkra is kezdődik a nagy kaland. Fel kell készülnünk rá. Egyáltalán nem vagy izgatott?
– A zöld is eléggé hideg, de másképp, mint a kék-állapította meg Naomi elgondolkozva. – A piros szinte már forró.
– Hallgass ide – mondta Mari – Ennek az egésznek semmi hasznát nem veszed odalenn. Ott nem is lesz szivárvány. Vagy ha igen, akkor legfeljebb az égen. Odáig meg nem fogsz felérni
– Hát ez az! – kiáltott fel Naomi. – Akkor kell megérinteni a szivárványt, amikor elérhető. Akkor kell örülni, amikor okunk van az örömre. Én most annak örülök, hogy meg tudom érezni a színeket.