Haláltánc ​harangszóra (Gustav von Karoly 3.) 38 csillagozás

Edith Kneifl: Haláltánc harangszóra

A ​szerző előző regényéből, a „Szép kastélyban szép halottak” c. történelmi krimiből megismert Gustav von Karoly újabb nyomozása.

Bécs, 1899. Szilveszter éjszakája. A város népe ujjongva ünnepli a XX. század beköszöntét, a vidám szilveszteri utcabált azonban szörnyű esemény zavarja meg: A Stephansdom lezárt északi tornyának tetejéről az ünneplő nép közé zuhan a dóm építőmestere, aki egyben az egyik legnagyobb osztrák szabadkőműves páholy nagymesteri tisztét is betöltötte. A rettenetes halálesetnek szemtanúja a téren ünneplő tömeg soraiból Gustav von Karoly, a fiatal magánnyomozó – egy magyar gróf és egy bécsi operettprimadonna szerelemgyermeke – és barátja, Rudi Kasper rendőr-főfelügyelő is, néhány nappal később pedig Gustav a legmagasabb szabadkőműves körökből kap megbízást a nagymester halálának felderítésére.
A nyomok az elegáns paloták fényűző termeiből a bukott leányok számára fenntartott, nyomorúságos menhelyekre, végül pedig a Stephansdom alatt húzódó,… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Monarchia krimik Magistra

Magistra, Budapest, 2020
260 oldal · ISBN: 9786156147066 · Fordította: Balla Judit
Magistra, Budapest, 2018
234 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786158079105 · Fordította: Balla Judit

Ausztria

Kiss_Julianna>!
Edith Kneifl: Haláltánc harangszóra

Ismerős szereplőkkel találkoztam. Kezdetét veszi egy újabb nyomozás. Prostitúció, leány kereskedelem, perverzitás, körül folyik az ügy. Most is a bécsi elithez vezetnek a szálak. Közben betekintést nyerhetünk Gustav von Karoly magánéleti váltságába is. Nagyjából lehetett sejteni a végkifejletre.

bambali>!
Edith Kneifl: Haláltánc harangszóra

Az előző részben már megszoktam az írónő stílusát:
lassan csordogáló cselekmény, egy antimacsó főhős (Gustavnak rossz a gyomra, néha meghatódik olyan dolgokon, amiken nem kéne és akkor sír, szerelmes egy lányba, aki ott az orra előtt, de sose vallotta be neki, hogy szereti, és időnként kibújik a felelősség alól), sok mese és leírás a korról.
Én már az előző részben megszerettem a hangulatot, a szereplőket (senki se tökéletes, Gustav legjobb barátja például türelmetlen és néha nagyon mogorva még Gustavval is), izgat, hogy összejön-e Gustav a szerelmével, szóval, nem volt kérdés, hogy folytatom, ráadásul ez a szabadkőműves dolog is jó háttér.
A krimi szál nem túl erős, az előzőben sem volt az, de engem ez cseppet sem zavart.

Nagyon sajnálom, hogy nem jelent meg több része, igazán olvastam volna még többet belőle.

landi72 P>!
Edith Kneifl: Haláltánc harangszóra

Ezt a sorozatot is nagyon szeretem. Alapvetően szeretem a korszakot, az Osztrák-Magyar Monarchia időszakát. Bécsben pedig kétszer is jártam. A város maga is nagyon vonz, így a várost idéző leírásokat különösen szerettem.
Ez a rész is tetszett, persze a történet hangulata már adott volt az előző rész alapján.
A történet izgalmas volt, fordulatos, mindig volt benne egy csavar. A szereplők is teljesen rendben vannak. Nekem tetszett, szerettem olvasni.

aram76>!
Edith Kneifl: Haláltánc harangszóra

Továbbra is nagyon tetszik a korszak, a leírások, a szereplők és a nyomozás egyaránt. A monarchia idejét átélni a könyv lapjain igazán üdítő. Gustav és Rudi igazán jól elkalauzolják az olvasót, bár Gustl néha egy igazi hisztis némberre hajaz, de sebaj, jókat lehet derülni rajta.

PTJulia P>!
Edith Kneifl: Haláltánc harangszóra

A századfordulós Bécsben sosem áll meg az élet: a nagyváros gazdag és szegény bugyraiban egyaránt gyűlnek az indulatok, amik kegyetlen gyilkosságokhoz vezetnek. A regény, -noha 1900-ban játszódik – kissé elővetíti már a hitleri fajelmélet kegyetlenségeit is.
Az épületleírások továbbra is tetszettek, azért pedig külön plusz pont jár, hogy a védtelen életek értékességéért is szót emel.
Csak a karakterek ne lennének olyan egysikúak! Szegény Gustav nekem még mindig olyan kis balfék. A többi szereplő is olyan kis szerencsétlen sokszor.

Habók P>!
Edith Kneifl: Haláltánc harangszóra

Amit az első kötetnél biztató kezdetnek ítéltem, az – miután maradt ugyanaz a szít, vagy talál még az sem – unalmassá vált. A nyomozás lagymatag némi kötelező láb alól eltevési kísérlettel. A szereplők pont azt csinálják, amit az előző kötetben. Gustáv nyafog, most a nők miatt, Rudi csajozik, Vera gépel… és most már Bécs sem érdekes. Nem tudom, lesz-e folytatása – elég nyitottan végződik) – de ha lesz, rám ne számítsanak. (A borító klasszisokkal jobb, mint amit borít.)

TiszlaviczMarcsi I>!
Edith Kneifl: Haláltánc harangszóra

El is felejtettem, milyen sértődékeny, nyafka kislány ez a Gustl :D off
Ebben a történetben nem (sem) a krimi a hangsúlyos, hanem a korrajz, a város, az emberek a XX.század legelején. Ott jártam én is Gustav és Rudi mellett az Óvárosban, a csodás bálokon – ehhez nagyon ért az írónő :) Élvezettel olvastam.
Azon töprengtem, hogy jó száz évvel ezelőtt is olyanok voltak az emberek, mint aómaugyanúgy kétségbeestek, örültek, aggódtak egymásért, szerelembe estek és kiábrándultak, és ugyanúgy próbáltak kibújni a kellemetlenségek alól, mint ma. És ugyanúgy próbálták jobbá tenni a világot. Van, ami soha nem változik – mint a krimi szálat adó spoiler. Ezeket a részeket borzasztó volt olvasni.
Ami még tetszett, hogy nem mondtak ki mindent kerek perec, de mégis összeállt az egész. Várom a következő részt :)

Rodwen P>!
Edith Kneifl: Haláltánc harangszóra

Hirtelen ötlettől vezérelve kaptam le a könyvespolcról, s az első rész után messze nem hittem volna, hogy ez ennyire tetszeni fog.
Az eddig megismert szereplők, most régi ismerősként tértek vissza, s aki eddig nem keltett bennem jó benyomást, az most kicsit közelebb került hozzám – itt leginkább Gustavra és Rudira gondolok. A nyomozás sikeres kimeneteléhez mindkettejükre szükség volt, de nagyban hozzájárult Clara is, aki sokszor férfiasabban viselkedett a valódi férfiaknál.
Elég kényes témát boncolgat, amit itt most nem is ecsetelnék, viszont annyit megemlítek, hogy nem volt könnyű spoiler olvasni, teherbe ejtett és meggyilkolt fiatalokról, szinte gyerekekről. A doki tetteiről nem is beszélve…
Gustavra megint csak rámosolygott a szerencsecsillag, újra jókor volt jó helyen, de most legalább tett is valamit, hogy felgöngyölítse az ügyet. Verát és Josefát nagyon bírom, tőlük valahogyan otthonos lett ez az egész, olyan karakterek, akik szerintem minden könyvben el kellenének.
A vége meg folytatásra ad okot, szóval figyelni fogom Edith Kneifl irományait!

Judyt IP>!
Edith Kneifl: Haláltánc harangszóra

Nem volt ez rossz. Az az igazság, hogy jobban szórakoztatott, mint az első kötet. Bár maga a krimi szál kimerült abban, hogy történt pár gyilkosság, a felderítés maga pedig nem volt szépen kifejtve, de megismertem új karaktereket, Gustav pedig továbbra is egy X karakter, aki hiába főszereplő, amolyan kis nyámlila alaknak tűnik (hát nem egy Ambrózy :D). Pedig tudom az író nem annak szánja. :D De hát ez van. :D
Szóval a történet maga érdekes, csak jobban ki kellene dolgozni, erőteljesebb főszereplőt kellene hozzá választani, meg egy kicsit több nyomozás és kevesebb szívügy, és akkor sokkal jobb lenne. :)
Ja és kevesebb hiba a helyesírásban. Több helyen kimaradt egy-egy betű a szavakból… :(

Magistra, Budapest, 2018
234 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786158079105 · Fordította: Balla Judit
rókatündérlizi P>!
Edith Kneifl: Haláltánc harangszóra

Csodás korrajz az 1900-as évek Bécséről, az Osztrák-Magyar Monarchiában való létről. Minden mondatát élmény volt olvasni. Ezt sajnos a krimi szálról nem tudtam elmondani; mintha ennek a rovására ment volna a korszak leírása. Gustav von Karoly harmat jelleme off, sok romantika és annál kevesebb nyomozásra fordított idő jellemezte számomra a művet.

Laeken>!

– A női egyenjogúságért vívott harc veszélytelenségéről azért eltér a véleményünk, nénikém. Láttam Angliában a szüfrazsetteket, és meg kell mondjam, vérbeli lázadó volt mindegyik. A tüntetéseken még a tettlegességtől sem riadtak vissza.
Vera kissé irigykedve bólintott.
– Szigetországbeli nővéreink sokkal radikálisabbak, mint mi, szelíd bécsiek – sóhajtotta álmodozva.

Laeken>!

– Nem szeretem a bálokat, a jelmezeseket meg végképp nem. Az egész olyan eröltetett… Miért kötelező ilyenkor a szórakozás? A sok humortalan, savanyú nyárspolgár csak erőlködik, hogy kicsikarjon magából valami szórakoztatót.

Laeken>!

-Nem szerelem az, amit most érzel. Te csak azt az érzést szereted, hogy vonzódsz valakihez, de ez még messze nem maga az érzelem.

Laeken>!

– Alkalmatlan időben jöttem?
– Nem, nem, jöjjön csak be. Micsoda borzalmas idő! Vegye le gyorsan a kabátját, szinte teljesen átnedvesedett. Nem, nem, a cipőjét nehogy levegye!
– De csupa sár…
– És gondolja, hogy én majd kitisztítom?

Laeken>!

A doktor úr nemsokára hájas vén disznó lesz, gondolta Gustav némi elégtétellel, és máris nyúlt egy nagy szelet Malakoff-tortáért.

Laeken>!

A nők néha nagyon önzők, barátom, a szerelmes nők meg még közöttük is a legönzőbbek.

Laeken>!

– Ez az új évszázad éppen olyan büdös, mint az előző volt, nem gondolod?