A ​modern művészet 1905–1945 2 csillagozás

Edina Bernard: A modern művészet 1905–1945

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Művészettörténeti szabadegyetem Helikon

Helikon, Budapest, 2000
144 oldal · ISBN: 9632086546 · Fordította: Klimó Ágnes

Bla IP>!
Edina Bernard: A modern művészet 1905–1945

A francia művészettörténésznő könyve a XX. század első felében a modern világban, de főként Európában, kivált Franciaországban gyökeresen megújuló művészi látásmódról, s ebből következően a átalakuló képzőművészetről szól; arról az általa több helyen is forradalminak minősített átalakulásról, amelynek kezdete a posztimpresszionista Cézanne kísérleteihez és kutatásaihoz, azaz életművéhez, valamint a fauvizmushoz mint mozgalomhoz kapcsolódik, s amely később a kubisták és az orosz avantgárd munkásságában teljesedett ki. De nem kevesebb figyelmet kap a monográfiában a színvilágon túl a formanyelvet megújító irányzatok mellett az expresszionizmus, amelynek képviselői a legegyértelműbben láttatják műveikben a társadalmi feszültségek kiváltotta, az élet mindennapjait átható emberi drámákat vagy éppen a világháború okozta traumákat. Amatőrök és profik egyaránt jól használhatják! Felsőoktatásban jól hasznosítható! Nekem megvan a teljes francia művtöri sorozat – már ha dicsekedhetem kicsit…

Rozgonyi_Ildi>!
Edina Bernard: A modern művészet 1905–1945

Az avantgárd irányzatok számomra a legizgalmasabbak a művészet történetében. Ez a könyv jól összefoglalja a 20. század első felének művészetét. Ott lenne a helye a polcomon, de vissza kell vinnem a könyvtárba (habár most hónapokra nálam rekedt :) ). Egy hibát tudok felróni: nem értem az életrajzoknál miért kellett -10-es betűmérettel írni és egy olyan hátteret választani a szövegnek, hogy véletlenül se tudjam elolvasni szemromlás nélkül.