Sába ​királynőjének öve 2 csillagozás

Edgar Wallace: Sába királynőjének öve Edgar Wallace: Sába királynőjének öve

„És ekkor megfagyott a vér az ereiben. Térdei megroggyantak, mivel ott, a kerti ösvény közepén, a havas háttérből kiemelkedve, egy alak állt a szerzetesek komor csuhájában! Mivel a kámzsa fejére volt húzva, az arcát lehetetlen volt látni. Úgy állt ott mozdulatlanul, kezeit elrejtve széles csuhájában, lehajtott fejjel, mintha gondolkodna. Aztán a fej lassan megfordult, s a holdfény egy hús nélküli, csontos arcra esett, sötét szemüregekre, és ajaktalan fogak fehér csillogására. A lány egy pillanatig bénultan meredt rá, arra is képtelenül, hogy megszólaljon vagy megmozduljon, aztán hirtelen visszanyerte hangját, és velőtrázó sikollyal omlott a padlóra, halálos ájulásban.”

Eredeti cím: The Ghost of Down Hill

Eredeti megjelenés éve: 1929

Fapadoskonyv.hu, Budapest, 2013
ISBN: 9789633769812 · Fordította: Németh Zoltán, Varga István
Fapadoskonyv.hu, Budapest, 2013
136 oldal · ISBN: 9789633441329 · Fordította: Németh Zoltán, Varga István
Hunga-Print, Budapest, 1994
162 oldal · puhatáblás · ISBN: 9636950113 · Fordította: Német Zoltán, Varga István

Edgar Wallace: Sába királynőjének öve

Városi közlekedéshez ajánlom, a cselekmény szépen haladgat, az átszállásoknál sem lehet elveszíteni a fonalat :)

Amapola P>!

Ha eléri az én koromat, majd maga is rájön, hogy a holdvilág hatása iránti szentimentális vágyakozását erősen mérsékli a köszvénytől való természetes félelme.

Amapola P>!

– Kérlek miattam ne nyugtalankodj – legyintett a lány. – Én egy könyvvel is tökéletesen el tudom magam szórakoztatni.

Amapola P>!

A „rend őre” nem volt különösebben oda a táncért, s a kikapcsolódásra vonatkozó elképzelése igen egyszerű és intelligens formában nyilvánult meg: egy könyv, egy pipa és egy karosszék formájában.

Amapola P>!

Végtére is drágám, itt nem is annyira az a kérdéses, hogy én mit gondolok, hanem az, hogy a világ mit fog gondolni…