Tarzan ​fia (Tarzan 4.) 69 csillagozás

Edgar Rice Burroughs: Tarzan fia Edgar Rice Burroughs: Tarzan fia Edgar Rice Burroughs: Tarzan fia Edgar Rice Burroughs: Tarzan fia Edgar Rice Burroughs: Tarzan fia

Kényelmesen elhelyezkedett a vastag ágon. Hason fekve, a csodálkozástól tágra nyílt szemmel figyelte odalent azt a lányt, akit azért cserkészett be, hogy végezzen vele. Nem volt más, mint egy kislány, egy dióbarna bőrű leányka. Acsarkodó indulata egyszerre semmivé lett. Arcán csak érdeklődő figyelem látszott. Megpróbálta kitalálni, mit csinálhat a gyermek. Hirtelen széles vigyorgás ömlött el az arcán. A lányka oldalt fordult, s ő megpillantotta az elefántcsont fejű és patkánybőr testű Geekát, a faág kezű-lábú, és csúfos külsejű babát. A lányka az arcához szorította Geeka ütött-kopott fejét, és előre-hátra himbálózva, szomorú arab altatódalt dúdolgatott neki.

Eredeti megjelenés éve: 1917

Ifjúsági, Budapest, 1990
440 oldal · puhatáblás · ISBN: 9634230083 · Fordította: Erős László
Ifjúsági, Budapest, 1987
440 oldal · puhatáblás · ISBN: 9634227961 · Fordította: Erős László · Illusztrálta: Fazekas Attila
Forum, Újvidék, 1966
254 oldal · keménytáblás · Fordította: Olgyai István

Bla IP>!
Edgar Rice Burroughs: Tarzan fia

Gyermekkorom egyik kedvenc sorozata volt Tarzan 5 kötetes regényfolyama, s benne a Tarzan fia. Most egy kihívás kapcsán olvastam újra. Felnőtt fejjel már jó néhány hibát is észleltem, de még mindig szórakoztató volt a saját szintjén. Korak története már szinte drámai a szokásosnál hosszabb regényben. Kikapcsolódásnak jó a több, mint 100 éves írás…

Zarandib>!
Edgar Rice Burroughs: Tarzan fia

Nem a széria eddigi legjobb darabja, de egészen rendben van.

Berty96>!
Edgar Rice Burroughs: Tarzan fia

Akárcsak az első és a harmadik rész, ez a Tarzan könyv is nagyon tetszett! A második része nem lett a kedvencem. Tele van izgalmakkal és szinte mindig történik valami. spoiler De ezektől eltekintve a vége fele le sem tudtam tenni. spoiler
Az új szereplőket, Jacket és Meriemet is megkedveltem.

Vladyslav_Stanislav>!
Edgar Rice Burroughs: Tarzan fia

Első általam olvasott könyv a Tarzan sorozatból. Magával ragadó, fordulatos cselekményű regény. Kedvet kaptam elolvasni a többi Tarzan történetet is.

Eynregiujkonyvek I>!
Edgar Rice Burroughs: Tarzan fia

Ez az egyik leghosszabb és az egyik legjobb is a sorozatból. Egyszerre drámai, kalandos, szomorú és vidám, nem lehet abbahagyni az olvasását. 32 évvel az első olvasás után ugyanúgy élveztem minden sorát.
Teljes bemutatásom a regényről: https://regiujkonyvek.blogspot.com/2020/07/burroughs-ta…

Tarzan sorozat · Összehasonlítás