Tarzan ​és a gyémántok (Tarzan 5.) 50 csillagozás

Edgar Rice Burroughs: Tarzan és a gyémántok

Tarzan, a dzsungel fia kitartóan tört előre Opar omladozó védfalai felé, mögötte pedig, mint a sakál, ott ólálkodott Werper, és csak a Mindenható tudta, kinek-kinek mit tartogat a jövő. A kopár völgy peremén, ahonnan jól beláthatta Opar aranyozott kupoláit és karcsú tornyait, Tarzan megállt. Éjszaka majd egyedül elmegy a kincseskamrába felderíteni a terepet, hogy ezen expedíciója során minden cselekedetében az elővigyázatosság fogja vezetni.

Tarzan és Opar kincse, illetve Tarzan és Opar kincsei címmel is megjelent

Eredeti megjelenés éve: 1918

Ifjúsági, Budapest, 1987
310 oldal · puhatáblás · ISBN: 9634228674 · Fordította: Erős László · Illusztrálta: Fazekas Attila

Zarandib>!
Edgar Rice Burroughs: Tarzan és a gyémántok

Mint az előző Tarzan könyvek, ez is egy felettébb szórakoztató és kalandos regény. Meglepően nehéz letenni.

Eynregiujkonyvek I>!
Edgar Rice Burroughs: Tarzan és a gyémántok

Éppen 30 éve, 1987-ben kaptam, s az első elolvasás után már tudtam, hogy a regények még ezerszer jobbak a filmeknél. A regényben zseniálisan együtt van minden, rengeteg szereplő, jellegzetes karakterek, mindenféle népség és vadállatok, sokféle helyszín, és letehetetlen történet.
Burroughs itt nagyon jól keverte a kártyákat, képes a könyv elejétől a végéig fenntartani az izgalmakat. Természetesen erről is írnom „kellett” egy élménybeszámolót, amelyet itt olvashattok el: http://regiujkonyvek.blogspot.hu/2017/12/burroughs-tarz…

Szaniszló_Zsolt>!
Edgar Rice Burroughs: Tarzan és a gyémántok

A legelőször és legtöbbet olvasott Tarzan-regényem, talán a legjobb a szériában.

Emőke_Nagy_2>!
Edgar Rice Burroughs: Tarzan és a gyémántok

Gyermekkoromban gyakran ültem a TV előtt, és néztem Tarzan izgalmasabbnál izgalmasabb kalandjait. A könyvnek hála ismét felelevenedhettek a régi emlékek.
A könyv igazán izgalmas, fordulatos volt, és a humort sem nélkülözte.
A dzsungel világa, és az azt benépesítő állatok sereglete jól ki lett dolgozva.

Vegita>!
Edgar Rice Burroughs: Tarzan és a gyémántok

Imádtam a Tarzan könyveket! Gyakorlatilag rajtuk nőttem fel!

Lyx>!

Ahmed kíséretének tagjai legszívesebben lándzsájukkal döfték volna át ősi ellenségük testét, de Ahmed mást gondolt. Ki akarta hallgatni előbb a belgát. És könnyebb előbb kihallgatni valakit, aztán megölni, mint előbb megölni, és aztán kihallgatni.

Tarzan sorozat · Összehasonlítás