Tarzan, ​a vadember (Tarzan 7.) 52 csillagozás

Edgar Rice Burroughs: Tarzan, a vadember

Numa, a felsült oroszlán tehetetlenül morgott haragjában, miközben visszacsúszott a fal tövében a földre anélkül, hogy sikerült volna lerántania a menekülő majomembert. Már éppen nekikészülődött az újabb kísérletnek, amikor kiszemelt zsákmánya szagnyomában megérzett valamit, ami idáig elkerülte a figyelmét. Végigszaglászta a talajt azon a helyen, ahol Tarzan lába az imént érintette, és Numa morgása azonmód halk vinnyogásba váltott át, mert rájött, hogy ez ennek az emberállatnak a szaga, aki kiszabadította a wamabók verméből.
Ki tudná megmondani, miféle gondolatok kavarogtak az állat busa fejében? A felsült haragnak mindenesetre nyoma sem látszott rajta. A hatalmas oroszlán megfordult, és a fal mentén méltóságosan elindult kelet felé.

Eredeti megjelenés éve: 1920

Ifjúsági, Budapest, 1988
480 oldal · puhatáblás · ISBN: 9634229018 · Fordította: Erős László · Illusztrálta: Fazekas Attila

Eynregiujkonyvek I>!
Edgar Rice Burroughs: Tarzan, a vadember

Ez volt az a regény, ahonnan kezdve az író folyamatosan kitalált városokat, helyeket, népeket szerepeltetett a Tarzan történetekben. Ez a könyv eredetileg két sztoriként jelent meg, később olvasztották egy kötetté. Kb. a kétharmadáig jó kis dzsungeles-szavannás, sivatagos részek, megspékelve az első világháború kelet-afrikai eseményeivel, a végén a fura őrültek lakta város áll a középpontban. Lásd teljes leírásom a háttérről, s a könyvről (spoiler nélkül): https://regiujkonyvek.blogspot.com/2019/01/tarzan-vadem…

Vegita>!
Edgar Rice Burroughs: Tarzan, a vadember

Imádtam a Tarzan könyveket! Gyakorlatilag rajtuk nőttem fel!

Tarzan sorozat · Összehasonlítás