Tarzan, ​a rettenetes (Tarzan 8.) 32 csillagozás

Edgar Rice Burroughs: Tarzan, a rettenetes

Egy pillanatig úgy álltak ott, méregetve egymást, s akkor az emberforma lény megszólalt. Tarzan rájött: ez a teremtmény tagolt hangokat ad ki, annak rendje s módja szerint beszél, de a nyelvet a majomember nem értette. Mégis arra következtethetett, hogy a „másik” többé-kevésbé ugyanolyan észbeli képességek birtokosa, mint ő. Más szóval: bár ez a fura szerzet itt vele szemközt farkat lóbál, s majomszerű keze-lába bütyökujja is, minden egyéb jelből ítélve kétségkívül – ember.

Eredeti mű: Edgar Rice Burroughs: Tarzan the Terrible

Eredeti megjelenés éve: 1921

Ifjúsági, Budapest, 1988
418 oldal · puhatáblás · ISBN: 9634228941 · Fordította: Tandori Ágnes, Tandori Dezső · Illusztrálta: Fazekas Attila

MortuusEst
Edgar Rice Burroughs: Tarzan, a rettenetes

Emlékeim szerint 10 éves lehettem, mikor először olvastam. Akkor imádtam. Azóta sincs vele komoly bajom, de ha a nosztalgiát elveszem, akkor marad egy átlagos kalandregény, ami szórakoztat ugyan, de amint letettem, már halványul is…

balijan20
Edgar Rice Burroughs: Tarzan, a rettenetes

Ezt olvastam először a sorozatból, utána muszáj volt végigolvasni az elejétől az egész sorozatot. 14 év alatt fiú fejjel nagyon bejött.

peticsi
Edgar Rice Burroughs: Tarzan, a rettenetes

A legviccesebb hogy a HÉVnél megtépve egy vértócsa mellett találtam :)

tomgabee
Edgar Rice Burroughs: Tarzan, a rettenetes

Nagyon izgalmas történet, szinte letehetetlen. Időnként úgy éreztem, hogy már kicsit sok az újabb csavar, bonyodalom, de végig élvezhető a könyv.

Vegita
Edgar Rice Burroughs: Tarzan, a rettenetes

Imádtam a Tarzan könyveket! Gyakorlatilag rajtuk nőttem fel!

Tarzan sorozat · Összehasonlítás