Az ​aranybogár / A fazékember 4 csillagozás

Edgar Allan Poe – Tóth Béla: Az aranybogár / A fazékember

Részlet: ​"Jó néhány éve már, hogy Mr. William Legrand meghitt, benső barátom lett. Régi hugenotta család sarja volt, hajdan gazdag, de a sorozatos balszerencse nagyon megcsappantotta vagyonát. Hogy elkerülje rossz sorsának következményeit, a zaklatásokat, otthagyta New Orleanst, ősei városát, és a Sullivan-szigeten, Charleston közelében, Dél-Kaliforniában vert tanyát. Különös hely ez a sziget. Körülbelül három mérföld hosszú, és földje csupa föveny. Szélessége sehol sem több negyed mérföldnél. A szárazföldtől alig észrevehető, mocsaras, náddal, sással lepett vízsáv választja el, nagyszerű búvóhely a vízityúkoknak. Növényzete, amint az várható is, gyér vagy legalábbis satnya.Magasabb fa nincs is rajta. Nyugati csúcsa közelében, ott ahol a Moultrie-erőd áll. annál a néhány nyomorúságos faházikónál, melyet nyár idején a Charleston porából és mocsárlázából menekülők nyaralóhelyül szoktak kibérelni, kócos pálmaliget található. Különben az egész szigetet, ennek a nyugati csúcsnak és a… (tovább)

Lapkiadó, Budapest, 1985
32 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630240025 · Fordította: Pásztor Árpád · Illusztrálta: Zórád Ernő

miart>!
Edgar Allan Poe – Tóth Béla: Az aranybogár / A fazékember

Oké. Az aranybogár nagyon nagyon tetszett, iszonyat élveztem, amikor a megoldás részletes ismertetőjét olvashattam. Kifejezetten tetszett.
De A fazékember. Na az. Nem tudom mit mondhatnék. Eléggé morbid és groteszk is egyszerre. Kicsit visszataszító, de a végén mégis szomorú volt.
Érdekes volt a két írót egy füzetbe olvansi. Minden esetre érdemes elolvasni mindkettőt.
Az első olvasmány szimplán szórakoztató, agytornázós, a második viszont elgondolkodtató.