Rémtörténetek 75 csillagozás

Gris Grimly illusztációival
Edgar Allan Poe: Rémtörténetek

Edgar ​Allan Poe (1809–1849), az amerikai romantika világirodalmi hatású alkotója életével és műveivel – nagy európai társaihoz hasonlóan – az önpusztító lázban korán elégő művész sorsát testesíti meg. Ezt a különös tehetségú, fantomokat kergető, fantomok űzte írót negyvenesztendősen vitte el a hajsza, a boldogtalanság, az alkohol és az ópium. Nagy képzelőerejű elbeszélő volt, fantasztikus és rémtörténeteivel, képtelen novelláival új műfajt teremtett: tőle indul a „krimi”, a detektívregény. A jelen kötetben szereplő négy, „tapintatosan megcsonkított” elbeszélése – A fekete macska, A Vörös Halál maszkja, Az Usher-ház pusztulása és a Hoppsza-béka – az általa „groteszknek és arabeszknek” nevezett, azaz a nevetségest az ijesztővel egyesítő, szeszélyes írásai közül való. Jól ismert történetek ezek, most mégis újszerűnek hatnak, nem csak mert új fordításban olvashatóak, hanem mert akadt egy rokon lelkű grafikusművész, Gris Grimly, akit hosszú éveken át megbabonázott Poe géniusza, s aki… (tovább)

Európa, Budapest, 2006
144 oldal · ISBN: 9630778793 · Fordította: Gy. Horváth László · Illusztrálta: Gris Grimly

Orsi_olvas>!

Edgar Allan Poe: Rémtörténetek Gris Grimly illusztációival

Edgar Allan Poe, az amerikai romantikus irodalom kiemelkedő alakja. Író, költő, szerkesztő, szerencsejátékos, szoknyapecér és függő. Rémtörténetei misztikus és hátborzongató írások, a krimi, a horror és a tudományos fantasztikus irodalom előfutárai.
Zaklatott életvitele ellenére tökéletesen kiszámított, óramű pontosságú szerkezetek jellemzik az írásait. A halál, a „Gonosz”, a túlvilág, a romlás, a pusztulás, a „Bűn” jellemző és kedvelt témái. Morbid humor, ijesztő és groteszk alakok, felkavaró és nyugtalanító történetek – és mégis, vagy éppen ezért imádjuk az írásait.
Ez a kötet a lehető legtökéletesebb példa a szöveg és a képi ábrázolás összhangjára. Gris Grimly illusztrációi pont olyan betegesen rémisztőek és morbidan humorosak, mint Poe írási, így tökéletes „síron innen és túli” párost alkotnak ők ketten.
Mind a négy történet nagyon tetszett, leginkább talán A Vörös Halál maszkja című történet szippantott magába, a legkidolgozottabbnak a Az Usher-ház pusztulását éreztem.
Fantasztikus kötet, gonosz és beteg és perverz és nagyon dark, a stílus kedvelőinek egyenesen kötelező darab.

brena>!

Edgar Allan Poe: Rémtörténetek Gris Grimly illusztációival

Gyönyörű kiadás. Kicsit nehezen olvasható a betűtípus. Csodaszép rajtok. A történeteket már ismertem, de így a rajzokkal fergeteges volt!

rebel>!

Edgar Allan Poe: Rémtörténetek Gris Grimly illusztációival

Imádom ezt a könyvet. A rajzok egyszerűen óriásiak, nagyon szeretem Grimly stílusát, sötét, gonosz, rémisztő, úgy mint Poe történetei. Egyedüli hiba, hogy csak négy történet van benne, pedig olvastam volna még….

Nyírő_Helga>!

Edgar Allan Poe: Rémtörténetek Gris Grimly illusztációival

Kívül-belül az egyik legszebb könyv amit valaha kezembe tartva olvashattam.. Legkedvesebb íróm négy lenyűgöző története, amit gyönyörű illusztrációval elevenítettek meg ami csak ráadás főleg aki annyira szereti Edgar Allan Poe-t mint én:)
Egy kicsi hibája van az pedig, hogy csak négy történetet tartalmaz:)

Kkatja P>!

Edgar Allan Poe: Rémtörténetek Gris Grimly illusztációival

Tényleg nagyon szép kiadás, megláttam és beleszerettem. Nagyon dark, nagyon Poe és remekül kiegészítik a történeteket Gris Grimly félelmetes és rettenetes illusztrációi! Annyit sajnáltam, hogy nem a teljes történetek voltak benne, elfértek volna, így épphogy elmerültem az élménybe, véget is értek a rémes kis történetek.
Hála és köszönet érte Spirkó Nikinek :)

szöszmösz I>!

Edgar Allan Poe: Rémtörténetek Gris Grimly illusztációival

Az egyik legszebb könyv, ami valaha is a kezemben volt.

Fainthoar>!

Edgar Allan Poe: Rémtörténetek Gris Grimly illusztációival

A betűtípust – hiába néz ki jól – azért legközelebb olyanra csinálnám, amit esetleg el is lehet olvasni, és akkor hátha nem bukik bele a fáradt szemű olvasó folyamatosan az i, t, u, a megkülönböztetésébe.
A történetek közül egyébként Az Usher-ház pusztulása volt a legjobb, persze tény, hogy elfogult voltam, mert irodalomtörin azt tanultuk meg abból olvastam is már. Viszont tény az is, hogy volt egy íve, amit pl. A fekete macskából és a Hoppsza-békából hiányoltam. A Vörös Halál maszkja is tetszett, ott valahogy jobban elkaptam a borzongós hangulatot.
A kötet különlegességét egyértelműen a rajzok adják, amiknek a stílusára máskor simán rámondanám, hogy nem tetszik. Olyan betegek az illusztrációk, mint maguk a történetek (a figurák meg kifejezetten rémisztőek voltak), szóval az összhang megvolt, és ez most igenis bejött.

Sajtkukac94>!

Edgar Allan Poe: Rémtörténetek Gris Grimly illusztációival

A könyvben található történeteket már olvastam korábban is, de kíváncsi voltam, hogy ezekkel az illusztrációkkal sikerült-e kicsit feldobni őket. Jelentem: sikerült.
Poe stílusához passzoló ábrákkal van tele a kötet, amik nagyon jól visszaadják a történetek hangulatát, és még egy kicsit talán rá is tesznek a hátborzongató hatásra.
Nekem kifejezetten tetszett ez a koncepció, kicsit sajnáltam, hogy mindössze 4 novella kapott helyet benne.
Annak ellenére, hogy szerintem nagyon jó kis könyv lett, azért nem ajánlanám lefekvés előtti olvasáshoz.

Celaenaella>!

Edgar Allan Poe: Rémtörténetek Gris Grimly illusztációival

@seabois könyvespolcán pillantottam meg, és rögtön felkeltette az kíváncsiságomat. Számítottam némi morbidságra, hiszen mégiscsak Poe-ról van szó, de az illusztrációkkal együtt kellett egy kis idő, hogy belerázódjak.
A kedvencem Hoppsza Békáé volt, mert ez volt az ami a legpozitívabban végződött és amibe leginkább beleéltem magam.
Sajnálom, hogy csak négyet ismerhettem meg, szívesen olvastam volna még tovább. A kiadás viszont gyönyörű, elképesztőek a rajzok.

Zsani>!

Edgar Allan Poe: Rémtörténetek Gris Grimly illusztációival

Gyönyörű kiadás, Grimly rajzai pedig fantasztikusak! Néhol akár kedvesnek és viccesnek is tűnhetnek, de jobban elidőzve felettük szinte mind ijesztő, sokkoló és csak még megrázóbbá teszik a történeteket. Mindenképp be kell szereznem egy saját példányt! :)

levendulalány>!

Abban is hasonlítottak a királyra, hogy jókora, testes, kenetteljes férfiuk voltak, meg persze utolérhetetlen tréfamesterek.Hogy a tréfálkozástól híztak-e meg, vagy a kövérség eleve tréfás természettel jár, azt bizony nem tudom, de kétségtelen tény, hogy a sovány tréfacsináló rara avis in terris.

69. oldal, Hoppsza-béka