A ​vörös halál álarca 37 csillagozás

Edgar Allan Poe: A vörös halál álarca Edgar Allan Poe: A vörös halál álarca

Edgar Allan Poe
1809 – 1849
Költő, író, az amerikai irodalom klasszikusa, a világ egyik legismertebb és legnagyobb hatású elbeszélője, „A holló” című, magyarra is többször lefordított költemény szerzője.
Novellái között megtalálhatjuk a fantasztikus irodalom, a detektívtörténet, a lélektani rémtörténet szinte minden alaptípusát. Kötetünk ezekből az írásaiból ad válogatást.

Eredeti megjelenés éve: 1842

Adams, Budapest
154 oldal · ISBN: 9638222123 · Fordította: Babits Mihály, Pásztor Árpád

Static>!
Edgar Allan Poe: A vörös halál álarca

Poe a rémirodalom,a feszültségkeltés, a hangulatteremtés nagymestere aki a legnagyobb hatással volt rám.
Imádom Poe zseniális gondolkodásmódját. Szépen lassan vezeti be az „ áldozatait” az őrület mélyére.
Megdöbbentően hátborzongatóak azok a novellái, amelyekben maga a gyilkos a narrátor és az őrült elme különös nézőpontjából ismerjük meg a történetet a bomlott elme és a hideg logika kegyetlen játékát.
Különös örökséget hagyott utódaira ( H.P. Lovecraft, Robert Bloch, Clive Barker és Stephen King) akik szerencsére/ szerencsémre sokat tanultak tőle.

Angieolvas>!
Edgar Allan Poe: A vörös halál álarca

Sajnálom, de nem éreztem semmilyen átütő érzést, amivel megfogott volna ez a novellás kötet. Engem nem kötött le. Egyszerűen csak elolvastam.
Megpróbálkozok egy másik Poe könyvvel hátha, csak rossz időt kaptam el.

July>!
Edgar Allan Poe: A vörös halál álarca

Sejtettem, hogy mi lesz a vége, ahogy az álarcos személyét is. Mégis tetszett, mert bár arra számítottam, ami történt, mégis nagyon jól lett megírva. És azért az óra okozott egy kis meglepetést!:)

monalisa>!
Edgar Allan Poe: A vörös halál álarca

Kicsit értetlenül állok a dolog előtt, hogy miért pont a címadó novella lett a címadó novella – mert ezen kívül szinte az összes tetszett… Szerintem ez a kötet kifejezetten esti olvasásra ajánlott, legfeljebb egy kislámpa fényénél!

Avellana>!
Edgar Allan Poe: A vörös halál álarca

Imádom ! Hátborzongató és morbid , de imádom :) A Vörös halál álarca szerintem az egyik legjobb Poe-novella , azután következik az Áruló szív ami szintén vérfagyasztó .

Adomus>!
Edgar Allan Poe: A vörös halál álarca

Magával ragadó történet, briliáns csattanóval mely tükrözi a kornak akkori félelmét.

Kinen>!

Vannak húrok a legérzéketlenebb szívekben is, melyeket nem lehet érinteni,…

Kinen>!

Még aki a legvégsőkig jutott is, akinek élet és halál egyformán tréfa már, vannak dolgok, amikkel nem szeret tréfálni.

Ezt a könyvet itt említik