Megjelenésének várható időpontja: 2020. január 21.

Auschwitz, ​végállomás 0 csillagozás

Egy túlélő története a haláltáborból
Eddy de Wind: Auschwitz, végállomás

Westerbork ​hollandiai tranzittábor volt, ide gyűjtöttek be és innen szállítottak tovább mintegy százezer zsidót Auschwitzba és Sobiborba 1942 júliusa és 1944 szeptembere között, ahol szinte kivétel nélkül mindenkit legyilkoltak.
1942-ben Eddy de Wind zsidó orvos önként jelentkezett Westerborkba dolgozni, mert abban reménykedett, hogy ezért cserébe édesanyját kiengedik a táborból. Érkezésekor azonban kiderült, hogy anyját már elszállították Auschwitzba. Eddy de Windet nem engedik többé haza. Később ő is a haláltáborba kerül, de csodával határos módon túléli, és visszatér szülőhazájába. Hogyan lelt szerelemre a táborban, és hogyan élte túl a borzalmakat? Erről szól még az auschwitzi táborban elkezdett regénye.
Eddy de Wind nemcsak az Auschwitzban átélt borzalmakról számol be szívszorítóan és megrendítően, de megfigyeli és elemzi azt is, hogy szélsőséges helyzetekben milyen viselkedésre – jóra és gonoszra egyaránt – képes az ember.
Eddy de Wind könyve valószínűleg… (tovább)

Athenaeum, Budapest, 2020
270 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632939070 · Fordította: Alföldy Mari · Megjelenés időpontja: 2020. január 21.

White13

Furcsa, hogy az élet megy tovább, a föld is forog, mint mindig. Mindnyájan azt gondoljuk, hogy mi és a szeretteink vagyunk a világmindenség középpontja. De a világmindenséget egyáltalán nem érdekli, hogy mi boldogok vagyunk-e, vagy éppen megdöglünk a hóban.

Eddy de Wind: Auschwitz, végállomás Egy túlélő története a haláltáborból