Zsaruk (87-es körzet 20.) 22 csillagozás

Ed McBain: Zsaruk

A kiváló és világszerte méltán népszerű szerző e könyve, a Byrnes hadnagy által vezetett 87-es körzetbe, New York legveszélyeztetett kerületébe kalauzolja az olvasót. A régi ismerősök – Carella, Meyer Meyer, Haves nyomozók – mindennapjaiezúttal is számtalan kalandot, feszült izgalmat, mosolyt fakasztó történetet kínálnak. Rablás, zsrolás, gyilkosság izgalma keveredik a könyvben a vérbő New York-i humorral, miközben egy Süketnek nevezett ismeretlen férfi rettegésben tartja a környék jómódú polgárait. Maga az államügyész küld erősítést a 87-es körzetbe megakadályozni a további gyilkosságokat. Egyetlen biztos nyom van csupán: a zsaroló nagyothalló készüléket visel. De vajon New Yorkban hányan használnak ilyen készüléket? A bravúros nyomozás, az azt átszövő kalandok, félrefogások leírása mellett a manhattani születésű író remekül jellemzi a város polgárait, azok közönyösségét, rendőrséghez való furcsa viszonyát.

Ed McBain: Fuzz

Eredeti mű

Eredeti megjelenés éve: 1968

Pannon, Budapest, 1991
254 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637955542 · Fordította: Herczeg Vera

gyuszi64>!
Ed McBain: Zsaruk

2023/21, 3/16 eddigi értékelés ($ 520)

A rendőrségi körzet néhány napját követjük nyomon, belülről, a rendőrök oldaláról nézve. Tulajdonképpen ez egy válságregény – olyan válságregény, amely a hétköznapok munkájában oldódik fel.
Ed McBain egyéni stílusára tökéletes példa a könyv. Fontosak a nyomozási szálak, de majd' ugyanakkora hangsúlyt kap a munkahelyi környezet, és a szerző nem fukarkodik a plasztikus leírásokkal, a gyakori lírai betétekkel. A század közepének nagyjai közül (Hammett, Chandler, Ross McDonald) ez lényegében egyedül McBain jellemzője.
A befejezés váratlan, de jól szemlélteti a város és a rendőrség „furcsa viszonyát”.

encus625 P>!
Ed McBain: Zsaruk

Célirányosan kerestem legutóbb 87. körzetes krimit magamnak. A Ed McBain: Holtomiglan-holtodiglan után mindenképpen szerettem volna egy más jellegű könyvet is olvasni a sorozatból. Zavaró volt, hogy a nyomozókról sok infó nem derül ki, nekem így elég egyformák még, de lehet hogy ez változni fog, ha olvasok még róluk.
Azon gondolkodtam végig, hogy lehet ezt majd jól lezárni. Lezárni sikerült, de elég hihetetlen módon. A könyv elején elég pancsereknek tűnnek, aztán a végére csak összejön minden. spoiler

Pannon, Budapest, 1991
254 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637955542 · Fordította: Herczeg Vera
Zsofir>!
Ed McBain: Zsaruk

Izgalmas volt ismét belepillantani a 87-es körzet életébe. A zsaruk nem unatkoztak, zsarolás, gyilkosság és egyéb bűncselekmények történtek egyfolytában. Ezúttal is Carella volt a kedvencem, csak azt sajnálom, hogy a felesége olyan keveset szerepelt.
Szóval volt bőven izgalom, de néha az volt az érzésem, hogy a szöveg túlságosan száraz, forgatókönyv jellegű lett.
87-esek, találkozunk még!

Rogue2>!

Ez most gyenge volt.
Legalábbis eleinte.
Aztán azért kialakult.
A vége szépen össze volt rakva.
De akkor is egy Tíz plusz egy után nem adhattam annyi pontot.

szilva81>!
Ed McBain: Zsaruk

Összességében jól szórakoztam, érdekes volt a történet, és a végén a csattanó, hogy hogy kötődnek össze a szálak, de a zsarukat elég pojácáknak mutatja be az író. :)

Régi_Hédi>!
Ed McBain: Zsaruk

Egyszer régen már olvastam Ed McBain krimit. Már akkor megkedveltem a 87. körzet detektívjeit. Különösen Steve Carellát. Most sem okozott csalódást, bár nem mostani történet. Időtálló krimi. Bár a fordítás itt-ott nem volt ínyemre, de hát ez talán megbocsátható. Carella, azt hiszem, még találkozunk.

87-es körzet sorozat · Összehasonlítás