Narkónepper (87-es körzet 3.) 11 csillagozás

Ed McBain: Narkónepper

„Genero ​kissé bal felé lendítette a fénykévét, majd hirtelen meghökkenve elrántotta, és görcsös mozdulattal előreszegezte a 38-asát. Egy fiú ült a priccsen.
Kék volt az arca. Előre dőlve ült, rendkívül ingatag pozitúrában, olyannyira, hogy amikor Genero úrrá lett a felfedezés első, jeges döbbenetén, azon kezdett csodálkozni, miért nem bukik arcra a fiú. Akkor vette észre a kötelet.
A kötél vége az ablakrácshoz volt kötve. A másik vége a fiú nyaka köré. A fiú úgy hajolt előre, mintha bármelyik pillanatban fel akarna pattanni a priccsről, és elszaladni. Tágra volt nyitva a szeme, nyitva volt a szája is, s a testében mint egy megfeszített rugó látszott lapulni az élet, készen arra, hogy kipenderítse gazdáját a szoba közepére. Csak az arcszíne meg a karja tartása árulta el, hogy halott. Betegesen kék volt ez az arc, a két karja meg – mint a mélyen alvóké – élettelenül, kifordult tenyérrel csüngött alá. Üres injekciós fecskendő hevert néhány hüvelyknyire az egyik… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1956

RKAti P>!
Ed McBain: Narkónepper

Eldőlt! Ed Mcbain rajongó lettem!
Nem tudom, hogy Auster olvasott-e tőle valamit, de mélységesen egyetértek vele, Ed Mcbainnek is rengeteg mondanivalója van az amerikai társadalomról. Ha egy kicsit figyelünk, akkor olvashatjuk a véleményét a karácsony „eszelős” hajszává válásáról a reklámzsenik közreműködésével, az orvosok felsőbbrendűségéről (vagy nem). Nagyszerűen bemutatja egy család válságát, valamint annak kínját, hogyan szokhat le valaki a kábítószerről.
Ja, bűnügy is van benne!!!!!!

nyirog>!
Ed McBain: Narkónepper

Tisztességesen megírt kis történet, de nem nagyon tudja fenntartani az izgalmat, főleg hogy mi már tudjuk előre ki és hogyan követi el a bűntettet. Azt mondhatnám, nem is maga a cselekmény van középpontban, hanem inkább az emberi jellemek, karakterek és a rendőrség működése. Élvezhető könyv volt, de a világot nem váltja meg.

Ed McBain: Narkónepper

Ez az első könyv, amit olvastam a szerzőtől.
Az újabb borító fogott meg először, tetszettek a színek… A történet maga nem rossz, de a fogalmazás (és sok helyesírási hiba) hagy némi kívánni valót… Egyszer el lehet olvasni, nem rossz krimi, de vannak sokkalta jobbak természetesen… A szereplők eléggé kidolgozatlanok, kissé összecsapott munkának tűnik a könyv… Viszont van benne 1-2 jó fordulat és – mint már említettem-, nem rossz a sztori.

Lunemorte P>!

Van egy nagy baj a gyilkossággal. Van vele persze több baj is – de ez az egy különösen nagy. Szokássá válik.

Kapcsolódó szócikkek: ölés, gyilkolás
Lunemorte P>!

Genero didergett, a fülére gondolt, és vigyázott, nehogy hozzányúljon, mert ha az ember füle fagyos és megtapogatják, könnyen leesik. Ezt is az anyjától hallotta. Nemegyszer érzett már kísértést, hogy megérintse a fázó fülét, csak azért, csak azért, hogy lássa, tényleg leesik-e. Õszintén szólva félt, hogy nem esik le – és akkor hová lesz az anyukájába vetett bizodalma?

Lunemorte P>!

A legtöbb öngyilkos nem is sejti, mennyi vesződséget okoz. Felvágják a csuklójukon az ereket, kinyitják a gázcsapot, agyonlövik magukat, fejszével kilyukasztják a saját koponyájukat, kiugranak a legközelebbi ablakon, elfogyasztanak egy kis ciánt, vagy – miként ez a fiú is a priccsen – felakasztják magukat. Arra bezzeg nem gondolnak, hogy mennyi fejfájást okoznak a hivatalos szerveknek.

Lunemorte P>!

– Úgy nézek én ki, mint egy besúgó?
– Nem – válaszolta Havilland. – Azok nem ilyen rondák.

altagi P>!

– Elkaptunk három srácot, aki tőled vásárolt. Az egyik bármikor hajlandó azonosítani téged.
– Na ne mondja. Hogy hívják?
– Hemingway.
– És a másik kettõ? Sinclair Lewis meg William Faulkner?

Lunemorte P>!

Karácsony van. Ünnep. Igen, voltak, akik keresztülláttak a komédián, az elektromos csillogás-villogáson, keresztül a Hall Avenue-n sorakozó ösztövér, bozontos szakállú Mikulásokon.

Lunemorte P>!

A fenébe is, az embernek csak el kell vágnia valakinek a gigáját az ünnepekre, nem?

Lunemorte P>!

Hát már egy fél marék aprópénzért is ölnek? Hát igen. Néha bizony fél marék apróért is ölnek. Mert az apró is messziről fénylik, az apró is nagy kísértés.

Lunemorte P>!

Csak a mindent elnyelő feketeségnek volt tudatában, és hirtelen megértette, hogy meg fog halni.

Lunemorte P>!

Két óra elõtt nemigen eszi ide a fene. Már ha ideeszi egyáltalán. Tudja, egyáltalán. Tudja, milyenek
ezek a narkósok, Steve. Variálnak, örökké variálnak. Esküszöm, a General Motors vezérigazgatója nem számolgat, nem variál annyit, mint egy narkós.

87-es körzet sorozat · Összehasonlítás