Lángok (87-es körzet 27.) 14 csillagozás

Ed McBain: Lángok

A rekkenő augusztusi hőségben a 87-es körzet nyomozóinak – Steve Varellának és Cotton Hawesnak- egy gyújtogatási üggyel kell megbirkózniuk. A sikeres vállalkozónak, Roger Grimmnek, aki faállatkák behozatalával foglalkozik, először a raktárát, aztán a házát égetik porrá. A nyomozók a biztosításicsalás lehetőségét is számba veszik, de amikor gyilkosság történik, majd hamarosan újabb, és a bűntények nyilvánvalóan összefüggnek a gyújtogatással, nyilvánvalóvá válik előttük: az ügy jóval bonyolultabb és szerteágazóbb, mint sejtették, és az is lehet, hogy a tettest vagy tetteseket nem Grimm ellenségei között kell keresni…
A Lángok című regényben minden benne van, ami népszerűvé tette Ed McBain 87-es történeteit: a rendőri munka precíz, szikár, ám mégis élvezetes leírása, szellemes párbeszédek, jól megrajzolt figurák, váratlan fordulatok, feszültség.

Ed McBain: Bread

Eredeti mű

Eredeti megjelenés éve: 1974

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kávé könyvek GABO

GABO, Budapest, 2007
246 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636891121 · Fordította: Wertheimer Gábor

Ed McBain: Lángok

Ez egy kőkemény krimi. Annak íródott és annak maximálisan megfelel. Szimpatikus és ellenszenves nyomozók, ártatlannak látszó bűnözők, fordulatos nyomozás néhány gyilkossággal, s az egész egy ártatlannak látszó tűzesetből indul ki – már ha lehet egy tűzeset ártatlan? –, ahol a biztosító nem akar azonnal fizetni. Nagyon jó, hogy részletesen követhetjük a nyomozók gondolkodását, sejtéseiket és tetteiket, amelyek felderítik az egész bonyolult tervet. Kellemes szórakozás egy hosszabb délutánra, de ha elkapja az ember, akkor már befejezi…Érdemes vele kikapcsolódni.

Ed McBain: Lángok

Meglepően sok volt benne a társadalomkritika. Ettől senkinek nem lett jobb, egyik szereplőnek sem, de jobban esett olvasni a nyomorról és kilátástalanságról. Az egyik legütősebb utolsó mondat, amire emlékszem.

jozefká>!
Ed McBain: Lángok

Az Albatrosz sorozatban régen megjelent könyvei miatt szerettem meg a szerzőt. Aztán olvastam párat az újabban megjelent könyvei közül (ezek nem csak itthon jelentek meg később, hanem ő is később írta meg őket), amik nem nagyon tetszettek, sőt volt, amelyiket abba is hagytam. Végre egy olyan könyv volt ez megint Ed Mcbaintől, amit tudtam újra élvezni, bár vannak hibái szerintem, például egy csomó szálon fut a történet, amik magukban jók lennének, de a végére valahogy erőltetetten összekapcsolódnak.

vajdazs>!
Ed McBain: Lángok

Ez az első Ed McBain krimi, amit olvastam, és nagyon tetszett. A sztori is jó volt, Carella és Hawes szimpatikus nyomozók. Az tetszett különösen, hogy a rendőrségi munka menete is kiderült a krimiből, nemcsak a rosszfiúk története.

Bla IP>!

Hawes megpróbált tisztességes, jóravaló ember lenni. Nem tudta, hogy az-e, vagy sem, de az próbált lenni.

Bla IP>!

Amerikában az emberek úgy tartanak fegyvert, ahogyaz angolok cicust. Amerikában azért tartanak az emberek fegyvert, mert Amerika egy pionir nemzet és sosem lehet tudni, mikor támadnak az indiánok.

alaurent P>!

Ha azért csinálsz valamit, hogy a környék, ahol élsz, jobb legyen, akkor, a fenébe is, bármit megtehetsz. Ráadásul önérzetes büszkeséggel.

Bla IP>!

– Igazad van, tényleg sokat dolgoztam – felelte Ollie, és elvigyorodott, s így arra emlékeztette Carellát, hogy számos egyéb erénye mellett a szerénységéről sem szabad megfeledkezni.

alaurent P>!

Ígérjetek nekünk egyenlőséget és igazságosságot, és mondjátok el nekünk, hogy a segélyekből tengődő, legszegényebb nyomorult amerikai is tehetős embernek számítana valahol máshol a világban, egy olyan országban, ami éppen most keveredett ki a kőkorszakból. Vigyorogjatok, kezeljetek le mindenkivel, mutogassátok bájosan mosolygó asszonyaitokat, és mondjátok el, milyen sokat segítettek a kampányban, és magyarázzátok el, hogy micsoda nagyszerű egy nemzet vagyunk. Mondjátok csak azt, hogy minden a legnagyobb rendben van, haver. Nyugtassatok meg bennünket, majd nyugtassatok meg még egyszer. Aztán gyertek el ide, Diamondbackbe, és sétáljatok egyet. És nézzétek meg ezt a lányt az utca túloldalán, mert valószínűleg kurva, és egy olyan férfival él, aki talán egy gyilkossági ügybe keveredett, és ez is Amerika, és nem fog megváltozni attól, hogy ti azt mondjátok, minden a legnagyobb rendben van, haver, amikor mi tudjuk, hogy valószínűleg semmi, de semmi sincsen rendben.

alaurent P>!

Augusztus volt, odakint harmincnyolc fok, és az őrszobán nem működött a légkondicionáló, és Carellának melege volt.

87-es körzet sorozat · Összehasonlítás