Elminster ​Myth Drannorban (Elminster 2.) 27 csillagozás

Ed Greenwood: Elminster Myth Drannorban

Még a dicsőséges elf város, Cormanthor idejében történt mindez, amikor a Középföldek barbároknak adtak otthont, sárkányok uralták az eget és az elfek nem bíztak senkiben. Varázslók és harcosok egyformán pusztítással fenyegették saját népeiket a dicsőséget erőszakosan kutató, de meddő kalandjaikkal.

Ekkoriban történt, hogy Elminster Cormanthorba vezéreltetett, a Dal Tornyába, ahol Eltargrim volt az Uralkodó. Tizenkét nyarat töltött ott, majd még többet és sok hatalmas mágustól tanulta ki a Művészetet. Megtanulta érezni a mágiát és hogyan irányítsa azt akaratával… Feljegyezték azt is, hogy amikor Mythal megszületett és Cormanthorból Myth Drannor lett, Elmonster azok között volt, kik a hatalmas mágiát a város köré szőtték.

Eredeti megjelenés éve: 1997

Delta Vision, Budapest, 2000
284 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638620730 · Fordította: Habony Gábor

MóroczMárk>!
Ed Greenwood: Elminster Myth Drannorban

Elminster ismét útra kél és ezúttal egy haldokló utolsó kívánságát teljesíti, így célja az elfek birodalmába, Cormanthor-ba vezeti. A probléma csak annyi, hogy nem szeretik az embereket ott.
Nagyon nem.
Ezáltal ismerjük meg cormanthor büszke elfjeit, a nagy családok szereplőit, udvari intrikáit.
Borzasztó elleszenvesek ezek az elfek.. Gyűlölik az embereket, holott céljaik és indítékaik a legapróbb részletekig megegyeznek. Nagyon kevesen ismerik ezt fel, még kevesebben merik ezt kimondani hangosan. El egy ilyen mágus, szerencséjére jó barátra is lel aki osztozik véleményében.

Az egész könyv igazából az elfek intrikáiról szól, sokan nem értenek egyet az Uralkodóval, ő ugyanis szeretné beengedni a többi fajt is, ez a kulcsa a túlélésüknek.
Kapunk jó sok máguspárbajt off, filozofálást, intrikát, cselszövést, mindent ami egy könnyed kis kalandregényhez kell.
A könyv vége felé a Mythal „megépítését” is megismerjük, egészen érdekesen írja le, erről szívesebben olvasnék még off

Nem rossz rész.

kokaiakos>!
Ed Greenwood: Elminster Myth Drannorban

Azért kap csak 3és fél csillagot, mert még mindig csak Elminster alakja tetszett könyvben, a történt nem igazán.
Túl zavaros néhol az események menete és nem is mindig logikusak.
Ugyan alapmű a forgotten realms világának, de nekem nem lett kedvencem. Remélem, hogy a maradék 3 könyv megváltoztatja ezt.

Enelem245>!
Ed Greenwood: Elminster Myth Drannorban

A sorozat első könyve után ez a történet csalódást okozott.
A könyv java része az elfek belső intrikáiról szól, a címszereplő sokszor szinte csak jelen van.
A főbb szálaknál néha elvesztettem a fonalat, hogy épp mibe is nyerünk bepillantást.
A mágikus párbajok leírásai tetszettek, szemléletesek.
A helyszínek leírásai rövidek, de jól átadják a benyomást.

Elminster sorozat · Összehasonlítás