Han ​Solo nomádjai 14 csillagozás

Ed Fisher: Han Solo nomádjai

Valaha rég, egy messzi-messzi galaxisban…

A Birodalom elleni lázadás eltiprására készülnek a sötét erők. Egy messzi világon rettentő fegyvert dolgoztak ki, mely sokkal veszedelmesebb a most épülő, rettegett Halálcsillagnál.
Az elvetemült Tagge báró mindenre kész, hogy titkát megőrizze. Kémei beférkőztek a bolygón tevékenykedő felkelő soraiba, nem tudhatják, ki a barát, ki az ellenség.
S mintha ez nem volna elég: feltűnnek a színen a világ egykori gazdái, ezek a különös idegenek, sőt, a mit sem sejtő csempész-duó, Csubi és Han Solo is…

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Valhalla Sciene Fiction

Valhalla Páholy, Budapest, 1992

Han Solo · Chewbacca

Razor SMP
Ed Fisher: Han Solo nomádjai

Nem rossz regény ez, csak egyfelől kilóg valahogy a Star Wars közegből, másfelől pedig túlságosan bele akar épülni, viszont ez sem sikerül hibák nélkül. Megpróbálom kifejteni.
Elsőként a túlságosan beépül. A kötet közvetlenül a Han Solo küldetése után játszódik, utalásokat tesz arra a trilógiára, valamint a Kuka/Kék Max páros itt is szerepel, holott tőlük az előző kötetben már elbúcsúztunk. E mellett a hibás időhivatkozások (több ezer éves Birodalom) és technikák (B-szárnyú a yavin-i csata előtt) miatt sem passzol teljesen bele a képbe. Daley trilógiája pont az elszigeteltségével nem rúgott fel semmilyen ilyen szempontot.
Másrészt a sztori bizonyos elemei egyszerűen nem illettek a megszokott Star Wars képbe. Spoilerek nélkül nehéz ezekről nyilatkozni, de szerintem eléggé szemet szúrnak másnak is. Ja és Han Solo regény ellenére gyakran – talán túl gyakran is – átkerül a nézőpont más szereplőkre.
Szóval nem vészesen rossz regény, de nem is Gáspár András legjobbja. (Ezt mondjuk ő is kijelentette róla, több helyen is.)

PAVideoStudio
Ed Fisher: Han Solo nomádjai

Bármit is szívott az író, be kéne tiltani. Nekem ez nem jött be, számomra több kiakasztó rész van benne, mint normális.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/jWd8fArHMhI

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

Ed Fisher: Han Solo nomádjai

Egy újabb érdekes, bár kissé elrugaszkodott történet Han Soloról és Csubakkáról. Kicsit furcsa módon közelíti meg a Star Wars világot, de nem eget rengetően rossz. Először kissé furcsának hatottak a nomádok életkörülményei, de azután eszembe jutottak a Mynokok és minden elrendeződött. Kuka és kék max viszont a Han Solo küldetésében leléptek a legénységből, most mégis megint itt vannak ez tényleg hibának tűnik, bár kimagyarázható. A birodalmi bázis védő „különleges életformákkal” viszont nem tudtam mit kezdeni ők nagyon nem illettek a képbe. Mindent egybevéve jó, bár kissé furcsa könyv.

Hippoforaccus P

– Csubi, vedd az irányt nulla – nulla – hétnek!

Kapcsolódó szócikkek: Chewbacca
Hippoforaccus P

„Óvakodj a Császártól, különösen ha ajándékot ad”

Razor SMP

– Két törzs… – suttogta Kirra. – Szentséges galaxis! Ha mind a húsz hajójuk befut, a Birodalmi Flottának nincs többé keresnivalója itt. Ha mind a húsz törzs harcba száll…
– Lassabban, hé! – méltatlankodott Solo. – Forradalmi háborúról egyelőre szó sincs. Ezeket a derék kreatúrákat felbosszantották, ez minden. Kiskegyed mit szólna hozzá, ha egy kimerítő és hosszadalmas útról hazatérve pár ellenszenves ismeretlent találna a házában, akik az első adandó alkalommal kövekkel dobálják meg?
– Kitenném a szűrüket – közölte a lány. – De tennék arról is, hogy ha már így alakult, a szomszédokat se háborgassák!

Tizedik fejezet, 251. o.

Hippoforaccus P

– Végünk…! – suttogta a belzagoriak egyike szívmelengető derűlátással.

– Rakéta!
– És mindjárt három – dünnyögte Han a képernyőre sandítva. – Olybá tünik, kissé felbosszantottuk őket…

Kapcsolódó szócikkek: Han Solo