Batman: ​A nevető ember 45 csillagozás

Ed Brubaker: Batman: A nevető ember

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Kingpin, Budapest, 2016

Végre elolvashattam
-Joker első gyilkosságát,
-hogy lett híres és
-hogy ismerkedett Batman-nel.
Jim Gordon életébe is jobban beláthattam és a gondolataiba is.
A történet izgalmas és tökéletes, számomra.
És a rajzok is jól kivannak dolgozva.
Szóval, ajánlom mindenkinek :)

Razor P>!
Ed Brubaker: Batman: A nevető ember

Batman már egy éve üldözi a bűnt Gotham utcáin. A város némileg jobb hely lett, ám ezúttal az eddigieknél jóval veszélyesebb őrült bukkan fel, aki úgy tűnik még a Sötét Lovagnál is előrébb jár egy lépéssel.
A borító alapján gondolom nem nehéz kitalálni, hogy a fenti veszélyes őrült a leendő Joker és e történet az ő első felbukkanása körül forog, szóval félreértés ne essék, ez nem eredettörténet (arra ott a Gyilkos tréfa). Viszonylag rövid, de szerintem élvezetes olvasmány. Nekem nagyon tetszett a dupla narrációs megoldás – Gordon és Bruce/Batman –, érdekes volt belelátni a karakterek gondolataiba, mit is gondolnak a helyzetről.
Rajzilag nincs kifogásom, a sok sötét árnyalatú Batman-sztori után jó volt egy kicsit színesebbet is olvasni.

Kingpin, Budapest, 2016
66 oldal · puhatáblás · Fordította: Benes Attila · Illusztrálta: Doug Mahnke
Dominik_Blasir>!
Ed Brubaker: Batman: A nevető ember

Azt talán mondanom sem kell, hogy A nevető ember tökéletesen tudja mindazt, amit elvárunk egy ennyire híres Joker-történettől. Egy vigyorgó gyilkos rettegésben tart egy egész várost – Batman és vele együtt a rendőrség egyre tehetetlenebbnek érzi magát, Joker pedig tökéletesen megtestesíti azt az őrületet, amit az ember már képtelen ép ésszel felfogni. Jó ütemben peregnek az események, nincs túlhúzva a sztori, de nem is túl rövid; működik a feszültség és az izgalom, egészen a nagy rejtély leleplezéséig kiválóan szórakozunk. Mégis, közben rá kellett döbbennem valamire: én már unom Jokert. Akármennyire hibátlan ellenpontja Batmannek, valahogy úgy érzem, már túl sokat olvastunk róla. Pontosan tudjuk, hogy mit fog lépni, nem lepnek meg igazán a beteg agyszüleményei, és hát persze azt is tudjuk, hogy a végén mi fog történni. Ez pedig, legalábbis nálam, egyértelműen nem tesz jót az élménynek.
Részletezve: http://ekultura.hu/olvasnivalo/ajanlok/cikk/2016-11-02+…

Ed Brubaker: Batman: A nevető ember

Nem azok közé tartozok, akik Jared Leto szerepe miatt „Hű de szerelmesek” Joker karakterébe… Azok közé, akik régóta imádják és azért, mert őrült.

Teljesen rendben volt a történet. Tökéletes első találkozás. Kerek történet, ami nem azonnal kiált folytatásért… de azért tudjuk, hogy van ez a DC világában (is). A rajzok gyönyörűek, részletesen, mozgalmasak.
Egyetlen bajom van az egésszel: a magyar kivitelezés.
A lapokat úgy kellett szétválasztanom kézzel, mert mintha sok helyen nem is lettek volna rendesen elvágva a szélek. Belül pedig a kapcsoknál teljesen össze volt ragadva, ami azt jelentette, hogy szépen ment a festés is egyik oldalról a másikra. A fekete keret fehér foltokat kapott… Néhol elcsúszott az alsó és a felső kapocs, így „hullámos” volt a papír, lehetetlenség kiegyenesíteni. Nem tudom, én vagyok ilyen szerencsétlen, vagy másé is ilyen…(?) Kár érte.

Scalard>!
Ed Brubaker: Batman: A nevető ember

Az a helyzet, hogy sokkal jobban tetszett mint a Gyilkos Tréfa, lényegében Joker felbukkanását, első kreténkedését mutatja be az a story, és a probléma pont abból fakad (amiett mínusz egy csillag) ami a pozitívuma is. Merthogy sokkal jobban bele tudod magad élni olyan történetbe ami valahonnan ismerős, és ez szinte egy az egyben azt dolgozza fel ami az 1989-es Batman története is (a vigyorex gáz történetesen). Ha pedig ez igaz… akkor… akkor hogy írták ezt meg 2005-ben?

Szóval elég hamar rá lehet jönni, hogy ez egy remakelt történet, a Nevető ember egyébként Victor Hugo mára meglehetősen elfeledett regénye, ami ha minden igaz Jokert ihlette anno, szóval ezért a cím választása. De ahogy alat kifejtetteék már jóval többen előttem, bizony ez a történet már legalább kétszer szerepelt a repertoárban, legutóbb Joker első tréfája címmel a Semic gondozásában.

Mindenesetre bár nem értem miért kell minden remakelni, miért ne lehetne újra meg újra kiadni a régi történeteket azért nem volt ez így se rossz. Különösen tetszett a Kingpin minőségi hozzáállása (bár az tény, hogy minden második lap olyan volt mintha smirglipapírhoz érnék, amit nem szeretek, úgyhogy van hová fejlődni).

A rajzok nekem tetszettek, a borító nagyon ott van (én nem tudok amúgy betelni Jokerrel, (Kóklerrel) számomra sose veszti érvényét, az egyik legjobban kitalált főgonosz evör. És külön piros pont, hogy a történetet kétféle narrálásból ismerjük meg, és ezekkel együtt változik a képi világ a színek, a fények, a képek hangulata, egyszóval minden. Szóval olyan sztori ez amit vétek lenne kihagyni.

schummyka>!
Ed Brubaker: Batman: A nevető ember

A többiek eléggé tartalmas és kimerítő értékelését csak annyival egészíteném ki, hogy említés szintjén Superman és Flash is belekerült a képregénybe – azaz Mr Gordon „merengése” pontosan idézve a 6. oldalról:
"És nemcsak Gotham, az EGÉSZ VILÁG változik. Nemrég olvastam valami SZUPEREMBERRŐL a Daily Planetben. Keystone-ban pedig egy FLASH nevű alak állítólag átlépte a hangsebességet.

Chris>!
Ed Brubaker: Batman: A nevető ember

Kellően sötét, félig akció, félig thriller. Láthatjuk, hogyan találkozott először Batman és Joker. A rajzok jól illeszkednek a történet komor hangulatához, ahogyan a szöveg is elég szikár. Azért én gyerekek kezébe biztos nem adnám.

LoneWolf>!
Ed Brubaker: Batman: A nevető ember

Kicsit unom már Joker-t, mivel a csapból is ő folyik, miközben Batman-nek milliónyi érdekes ellenfele akad rajta kívül, de ezt leszámítva nem volt rossz. Örültem, hogy már ebben is szó esett a Vörös Sisakról, miközben ez csak az első találkozásukat mesélte el. A rajzolás is tetszett, bár lehetett volna jobb is, szóval ha nem is a legjobb képregény, amit eddig olvastam, azért egy ajánlott darab, Joker-fanoknak pedig mindenképp.

Sylvanas_Windrunner>!
Ed Brubaker: Batman: A nevető ember

Piszkosul szeretem még mindig, vagy tizedik olvasásra is. Azt hiszem, soha nem fog kiesni a kedvenceim közül. Nem a legelső a sorban, de számomra ilyen a szerethető, jó képregény. A sztori leköt, szórakoztat, elgondolkodtat, legszívesebben egy percre sem tenném le, csak azért hagyom abba az olvasást, hogy tovább tartson…
A rajzok gyönyörűek, talán ez a stílus áll a legközelebb az ízlésemhez. Nagyon bírom a színvilágot, a karakterek ábrázolását, szerintem itt minden tökéletesen el lett találva.
Emlékeim szerint, először egy meglehetősen unalmas műszaki előadáson olvastam… A végére én voltam az egyetlen, aki mégiscsak jól szórakozott. :)

Near>!

Ez az ember, akinek mindent tálcán kínált az élet, még mindig azon van, hogy kizsákmányolja a szegényeket.

Near>!

Politikushoz méltóan olyat ígér, amit nem tud betartani. És ki issza meg a levét, ha nem megy minden olajozottan?

Near>!

Mind… egykutya… Gyilkos… erőszakoló… hazug… őrült…gyáva… Mindent elvesz… rombol… pusztít…