97. legjobb képregény könyv a molyok értékelése alapján

A ​Tél Katonája (Amerika Kapitány 2.) 113 csillagozás

Ed Brubaker: Amerika Kapitány – A Tél Katonája

Rémképek gyötrik Amerika kapitány emlékeit és álmait, amelyekre brutális választ fog kapni. Mindeközben pedig Lukin tábornok támadást indít, amellyel régi sebeket tép fel, miközben újakat is okoz, amik talán sosem gyógyulnak be!

A gyűjtemény a Captain America (5. széria) 8-9. és 11-14. számát tartalmazza.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nagy Marvel Képregénygyűjtemény Hachette Hungary

152 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Steve Epting, Michael Lark, Mike Perkins

Vasember (Anthony Edward "Tony" Stark) · Amerika Kapitány (Steve Rogers) · James Buchanan Barnes (Bucky/Winter Soldier)

Sylvanas_Windrunner>!
Ed Brubaker: Amerika Kapitány – A Tél Katonája

Ez történet nagyon jól bemutatja, hogy milyen lehet a hősöknek a lelki vívódással és gyötrődéssel megbírkózni. Kiváló morális és etikai kérdéseket boncolgat, és ezeket jól egyensúlyba helyezi a visszatekintésekben lévő történésekkel és az akció jelenetekkel. Mégis valahogy sokszor untatott, annak ellenére, hogy érdekesnek találtam ezeknek a dolgokanak és a történetnek az együttes felépítését. Ennek ellenére örülök, hogy vannak olyan kötetek a képregények között, amelyekben leginkább a hőseink lelke és nem a cselekedetei vannak a középpontban.
A rajzolással kapcsolatban azt mondanám, hogy egyértelműen nem az én stílusom. És akkor még enyhén fogalmaztam. Sok esetben amikor megláttam Steve arcát, azt jutott eszembe, hogy pont így festenek a tini filmekben az arogáns, bunkó, tuskó amerikai focisták… De egyébként sem volt a szívem csücske, mert azt hiszem, hogy 2 kezemen meg tudnám számolni azoknak a képkockáknak a számát, amelyek tényleg igazán tetszettek.

Dominik_Blasir>!
Ed Brubaker: Amerika Kapitány – A Tél Katonája

Úgy gondolom, Amerika kapitány legérdekesebb része az emberségében rejlik – abban, hogy bár ő Amerika legnagyobb hőse, az egész nemzeti lobogót a ruháján hordja, de Supermannel ellentétben ő sokkal közelebb áll a hétköznapi emberhez (még különleges képességei sem túl rendhagyóak vagy… különlegesek). Ebből fakadóan pedig a hétköznapi ember esendősége is benne van – Brubaker pedig nagyon jó ütemmel játszik erre rá.
Amit az első részhez írtam link, most is áll: remek a múlt és a jelen dinamikája, a karakterek motivációi és érzései ügyesen vannak felépítve, a rajzokat szívesen nézem, a harcok pedig ütősek. Amiért mégis egy fél csillaggal kevesebb, az az, hogy a Várva Várt Találkozás nem lett érzelmileg annyira fájdalmas és kemény, mint amire vártam, pedig a felvezetés nagyszerűen vitte erre a történetet és a figurákat.
De ettől eltekintve megint kellemes olvasmány – a Hachette-soron kívüli léte okán nem lenne kötelező vétel a folytatás, de most nagyon gondolkodom rajta…

CaptainV IP>!
Ed Brubaker: Amerika Kapitány – A Tél Katonája

Tudható, hogy odavagyok a körülmények áldozatává lett, és ettől sötét oldalra átállt, elkínzott lelkű karakterekért, és hát a Tél Katonája minden vonatkozó kritériumnak tökéletesen megfelel. Szinte ujjongnom kell, annyira drámai a története. A karakter MCU-s megközelítése már régóta egyáltalán nem tetszik, utoljára pontosan az első felbukkanásakor, az Amerika Kapitány 2.-ben mondtam azt, hogy na, ez egy valami: gonosz is meg jó is, van érzelmi kötődés az egyik főszereplőhöz, de falhoz is kéne vágni, vannak skilljei, de rengeteg fogás van rajta – egyszerűen tökéletes, ilyeneket akarok látni. És talán azért sikerült az jól, mert ez a képregény kiváló alapot adott hozzá. Látszik is, hogy némileg megvariálva, de követték az itt elmesélteket, viszont találtam akár képkockányi pontossággal átvett jelenetet is. Valóban izgalmas ötlet volt ez Brubakertől, merész is, de látszik, hogy működik, úgyhogy ezt is ismét pozitív érzésekkel csuktam be.

FélszipókásŐsmoly P>!
Ed Brubaker: Amerika Kapitány – A Tél Katonája

Közvetlenül folytatja az előzményét. Felépítésében, stílusában is: világháborús visszatekintések kísérik a modern kémfilmes bevetéseket. Noha az ellenség kilétét leleplezik, több kérdést vet fel, mint megválaszol. Részletesen megismerhetjük a hős múltja után ezúttal a címszereplőt is. A feszültségfokozásnak hála sokáig elérhetetlenül távol van, ráadásul a kozmikus kocka hatalma miatt a hősök jobbára tehetetlenek vele szemben spoiler Látszik a hosszú építkezés. Brubaker nem rövid sztorikkal kápráztat el, hanem az átívelő jellegével.

Itt már (végre) nagyobb hangsúlyt kapnak az összecsapások, de továbbra is a lelki vívódások, belső bizonytalankodás gyengíti meg a Kapitányt. De végül felülkerekedik zavarán azzal, hogy tudatosítja, nincs egyedül (Jim Steranko utalás link, számíthat a barátaira. Sharon Carter ügynök mellett Sólyom (és egy jelenet erejéig Vasember) segíti, és spoiler. Remekül ábrázolja a harcokat, mozgalmasak és változatosak, sokkal jobban élveztem a paneleket, mint az előző kötetben, bár az arcok terén továbbra sem aratott osztatlan sikert nálam.

Kovács_Adrián>!
Ed Brubaker: Amerika Kapitány – A Tél Katonája

Olyan mintha a film ellevedne meg, máshogy. Folytatódik a kémjátszma. Bucky élete a tét. Kapi pedig rendíthetetlen és hűséges. Ahogy elolvasod az első 3 oldalt úgy tudni fogod a végét. Nagy fordulatokra ne számíts. Ez egy kellemes képregény ami egy limonádé mellé tökéletes.

A_S1M0N P>!
Ed Brubaker: Amerika Kapitány – A Tél Katonája

Hát, nem tudom, az első kötet után valahogy többre számítottam.
Persze nem volt ez rossz, a krimiszerű történetvezetés továbbra is jól illik az eseményekhez, de semmi extra.
A visszaemlékezések és az akta tartalma érdekesek voltak, a jelenkori szál viszont nem fogott meg különösebben, a végét pedig összecsapottnak éreztem.
A Kapitány belső vívódásai viszont továbbra is remekül vannak prezentálva, Brubaker ebben nagyon jó.
A rajzokról ugyan azt tudom elmondani, nem kiemelkedő, de nem is rossz.

Összességében azért jó megismerni, miből merítettek a filmek, de számomra kissé csalódás ez a kötet.

Dávidmoly>!
Ed Brubaker: Amerika Kapitány – A Tél Katonája

Amit az előző kötetről írtam, az továbbra is helytálló. A jelenkor-múlt dinamika feldobja az amúgy is izgalmas történetet, a felvetett továbbvezető szálak spoiler miatt pedig sajnálom, hogy a közvetlen folytatások (a közeljövőben) nem fognak megjelenni magyarul. A vívódó Kapitány a legjobb Kapitány. Négy és fél cégfelvásárlás az ötből.

Balázs_Erőss>!
Ed Brubaker: Amerika Kapitány – A Tél Katonája

Ez azért már sokkal jobb lett, mint az előzmény! Helyrekattantak a dolgok, szerencse, hogy nem a filmet vártam visszaköszönni a képregényből… mert ez egyszerűen jobban tetszett.
Nem is nagyon van értelme hasonlítgatni egymáshoz őket, mert a karaktereken kívül nem sok a hasonlóság.
Egyszóval, férfias munka volt, jó mulatság! Ezt érdemes elolvasni. (Sajnos, kell hozzá az előzmény is.)

ValerinLanz P>!
Ed Brubaker: Amerika Kapitány – A Tél Katonája

Erről beszélek én, kérem! Sokkal jobban tetszett, mint az első rész, nyilván lényegében azért, mert az egész történet Bucky-ról szólt! *-* Eddig is szerettem őt, mondjuk nekem mindig a filmes lesz az igazi, de legalább megtudhattam még néhány dolgot a múltjáról, és hogy mennyit kellett szenvednie. A rajzokkal sajnos még mindig nem tudtam túl sokat kezdeni, valószínűleg sosem leszek a képregények rajongója, most is inkább magát a történetet és a felépítést csillagoztam. És Bucky-t! :D
Kedvenc jelenet volt, amikor Bucky és Kapi találkoztak, és elhangzott az elhíresült párbeszéd spoiler, valamint, amikor Bucky beszólt Kapinak kicsivel a vége előtt spoiler, aztáááán, nekem örök kedvenceim maradnak azok a jelenetek, amikor mások jegyzik meg, hogy Kapinak Bucky a gyengéje, stb.
13-as ügynököt utáltam úgy, ahogy van spoiler. Akiben kellemesen csalódtam, az Sam volt, mert Kapi mellett állt Bucky kérdésében.
Tetszett, örülök, hogy ezt is a magaménak tudhatom. *-*

Bogas>!

Amerika Kapitány: Sólyom és én innen átvesszük, Vasember. Te koncentrálj a célpontjaink keresésére.
Vasember: Meg tudom osztani az erőforrásaimat. Multitasking.

Kizi>!

Bucky: Néha úgy érzem, ha én nem lennék veled, senki a világon nem értene meg téged igazán…

Amerika Kapitány sorozat · Összehasonlítás