Alvilág ​Omnibus 1. kötet (Alvilág 1-3.) 15 csillagozás

Ed Brubaker: Alvilág Omnibus 1. kötet Ed Brubaker: Alvilág Omnibus 1. kötet

Ed ​Brubaker és Sean Phillips ALVILÁG bűnügyi képregénysorozatának különlegesen dombronyomott, neon festékkel díszített, keményfedeles gyűjteményes kötete, papír védőborítóval, jelzőszalaggal. A következő három történetet tartalmazza:

GYÁVA
Ebben a bűnügyi képregényben egy rablás történetét olvashatjuk, ám korántsem hagyományos módon. Leo meg tudja tervezni a tökéletes bűntényt, de csak akkor hajlandó rá, ha meggyőződhet róla, hogy a munka biztonságos. Mert Leo nem forrófejű, Leo egy mindent az utolsó részletig átgondoló igazi profi, akinek az a legnagyobb vágya, hogy ne ott végezze, ahová tartozik: egy börtöncellában.

LAWLESS
Húsz évvel ezelőtt, Tracy Lawless a város bűnnel teli utcáiról a katonaságba menekült, és soha nem nézett vissza. Most a múltja visszahúzza az iraki és afganisztáni sivatagból, hogy megtudja, ki hagyta a bátyját holtan fekve egy sikátorban. Miközben a testvére, Rick alvilági életébe beszivárogva a családja történetének roncsait… (tovább)

Vad Virágok Könyvműhely, Újhartyán, 2021
392 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Sean Phillips

borga>!
Ed Brubaker: Alvilág Omnibus 1. kötet

Meglepően elegáns kivitelű úgy a történet oldaláról nézve, mint megjelenésében, klasszikusságában vonzó, reális és érdekes. Bár nem vagyok egy krimirajongó, ez kifejezetten jó élmény volt.

pytta>!
Ed Brubaker: Alvilág Omnibus 1. kötet

Ez most nagyon betalált nálam, a Sin City óta nem olvastam ennyire ütős és jól összerakott képregényt a témában. És tényleg nagyon sok mindenben tudnám a Sin City-hez hasonlítani, mégis egy önmagában is értékelhető képregény, egy teljesen élő világot sikerült teremteni, hús-vér karakterekkel, átélhető motivációkkal és nagyon sok drámával.
Fura, mert egyébként nincs benne semmi „eredeti”, mármint olyan, ami ne lenne meg akármelyik másik noir történetben, de valahogy mégis úgy van összerakva, hogy az működik – nálam legalább is nagyon-nagyon működött. Talán azért, mert mostanában olyan igazán klasszikus felépítésű, és mégis jó bűnügyi történet nem nagyon akad – vagy csak engem kerültek el.
Az meg, hogy gyűjteményes kiadásban jelent meg ez a képregény, már csak hab a tortán, az egyetlen baj, hogy valószínűleg még sokat kell várni a következő kötet megjelenéséig!