Sárkányugatás (Kell egy csapat! 3.) 3 csillagozás

Sárkányveszély Budapesten!

Hogy lehet megtalálni egy elveszett kutyát?

Ezt nagyjából mindenki tudja. Fel kell dobni a képét a Facebookra, aztán végigtelefonálni a menhelyeket. De mi van, ha az a kutya egyben sárkány is? Rögtön nem olyan egyszerű a helyzet.

Zizu, Anka és Báti is pont ezzel szembesül. Nem elég, hogy Ulriknak nyoma veszett, de az őrzője, Lóri bácsi is megöregedett. És amikor már maga az őrző is őrzésre szorul, valakinek fel kell váltania.

De ki lehet az új őrző? Talán már találkoztunk is vele? Vajon megtaláljuk még egyszer? És ha igen, vállalja a szerepét?

Báti, Anka és Zizu ismét bejárja Budapest utcáit. Nagyon szorítja őket az idő, a nyomozás tétje most nagyobb, mint eddig bármikor: egy élet forog kockán.

Szegődj a nyomukba, ments te is életet, mentsd meg Budapestet!

Kiadói ajánlás: 11 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Könyvmolyképző, Szeged, 2021
176 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635614011 · Illusztrálta: László Maya

kratas P>!
Ecsédi Orsolya: Sárkányugatás

Garantáltan jó könyvvel szerettem volna indítani az évet és ez így meg is történt, köszönöm :)
Ez még mindig egy tündéri sorozat, a három baráttal, a boszorkányokkal, az őrzővel, Ulrikkal és persze most már Petivel. És mindannyiuk hatalmas és csodálatos szívével.

Cs_N_Kinga P>!
Ecsédi Orsolya: Sárkányugatás

Nos erről a könyvről csak jót tudok mondani. Valódi belevaló ifjúsági történet, pici mesével. Így én már 6 éves kortól bátran ajánlom olvasásra. Volt ebben minden, varázsló, boszorkány egy kutyának álcázott sárkány, akit isten ments hogy megetess kutyakeksszel, mert akkor bumm:)))
Kis nyomozás, kis kaland, ötletes keresés, és mindez Budapest utcáin. Kellemes meglepetés, nagyon jó volt.
Áradozásaimat is megnézhetitek róla:)))

Noémi_Zsófi_Tóvári P>!
Ecsédi Orsolya: Sárkányugatás

Remélem az írónő tollából még sok-sok-sok-sok vagyis inkább RENGETEG könyv fog születni :)

Könyvmolyképző KU>!

– Gondolkodj már! Mit mondott Lóri bácsi? Hogy Ulrik a falvak felperzselője, a hegyek megrengetője és a síkságok gyilkosa! Hallottál olyan hírt mostanában, hogy egy titokzatos lény felzabált egy hetvenhatos trolit, utasokkal együtt? Nem. Vagy hogy a János-hegyet váratlanul átnevezték János-gödörré? Nem. Vagy hogy lángra kapott az egész tizenegyedik kerület? Nem. Tehát visszaváltozott.

Könyvmolyképző KU>!

Ott feküdtek mindhárman Lóri bácsi lakásában. Hálózsákokba bugyolálva, mint három gondterhelt tegzeslárva.

Könyvmolyképző KU>!

– Aha, mi tudtuk – nézett rá szúrósan Zizu. – Az egy úgynevezett irodalomkönyv. Tudod, tanulunk belőle.
– Aha, akkor ezért nem olvastam eddig! – vonogatta a vállát Anka. – És képzeljétek, van benne olyan vers is, amit úgy hívnak, hogy ballada. Ezt is tudtátok?
– Mi tudtuk – bólintott Báti. – Nem ez a fura, hanem hogy te is tudod. Erre igazán senki nem számíthatott.
– Ja, hát igen, ez igaz – ismerte el Anka. – A lényeg, hogy azok a balladák baromi jók. Mindig meghal valaki. Totál New York-i helyszínelők. Csak épp nem New Yorkban, hanem egy csomó más helyen, mondjuk sötét erdőben, meg ilyesmi.

Könyvmolyképző KU>!

– Na, gyerekek! – sivított a szél, ami az iskolán kívül tornádóvá erősödött. – Míg odaérünk Lóri bácsi lakásához, elmondom a legfontosabb tudnivalókat. Egy. Senki nem ugrik a villamos alá. Kettő. Mindenki vigyáz magára. Három. Ha elbóklásztok, ha kornyikáltok, utcán mászkáltok, ha elcsászkáltok, bután bocollásztok, ha nem vigyáztok: szíjat hasítok a hátatokból. Értettem?

Könyvmolyképző KU>!

– A Kábelest nem lehet megzsarolni, vágod? Ha elengednek a zsernyákok, úgy eltűnök, mint a nyaralós képek újraformázáskor.

Könyvmolyképző KU>!

Hogy lehet megtalálni egy elveszett kutyát?
De mi van, ha az a kutya egyben sárkány is?
Rögtön nem olyan egyszerű a helyzet.

Könyvmolyképző KU>!

Hegyi Jenő békésen ücsörgött a Blaha Lujza téri aluljáróban, kedvenc helyén, a telefonfülkében. Úgy feszített egy nejlonzacskókkal töltött nejlonzacskón, mint egy királyi trónon. Éppen a galamboknak szónokolt. Nem is ez volt a fura, ezt elég sokan csinálták errefelé. A fura az volt, hogy a galambok oda is figyeltek. Úgy ültek körülötte, mint az engedelmes alattvalók. Néha még válaszoltak is.
Persze csak akkor, ha Jenő bácsi kérdezte őket.

Könyvmolyképző KU>!

Mindhárom gyerek visszafojtotta a lélegzetét is, úgy várta Jenő bácsi bölcsességét.
– Azt mondtad, a fiúnak nincs hol laknia – kezdte az öreg. – Namármost. Ebben a témában legalább annyira profi vagyok, mint a mágiában.

Könyvmolyképző KU>!

– Ugyan már, Adél néni! – kérlelte Zizu. – Egy tanár nem lehet ennyire bosszúálló!
– Nem-e? – tette csípőre a kezét Adél néni.
– Oké, Adél néni pont lehet – ismerte el Anka.

Könyvmolyképző KU>!

Anka képtelen volt pár percnél tovább egy dologra figyelni, így várható volt, hogy míg a többiek a képeket nézegetik, ő bejárja a fél netet.
Épp egy híroldalt böngészett.
„Hihetetlen képek egy zölden izzó szemű tacskóról!!! Ettől le fog esni az állad!!!”, üvöltötte a cím, mindazok kedvéért, akik nem igazán tudnak olvasni, a felkiáltójeleket viszont felismerik.