Cirrus ​a tűzfalon 86 csillagozás

Egy rendbontó vírus kalandjai
Ecsédi Orsolya: Cirrus a tűzfalon

Cirrus születése megszokott dolog lenne, hiszen a számítógépes vírusok gyorsan szaporodnak. Mégis felforgatja a Nagy Szerver életét az utolsó áramkörig. Mert ő soha, semmit nem képes rendes vírus módjára intézni.
Nehezen megy a rombolás. Gondot okoz a törlés. A megsemmisítésről, lopásról, olvashatatlanná tételről ne is beszéljünk!

Mégis eljön a nap, amikor a vírusirtókkal folytatott háborúban az iskola kétbalkezes tanulója kap főszerepet.
Cirrusnak van egy különleges titka.
Egy olyan képesség, ami átsegítheti a kíméletlen Tűzfalon. Oda, ahonnan még soha, senki nem tért vissza…

Cirrusnak nem csak magáért, hanem a társaiért is ki kell állnia. Persze ezt sem úgy csinálja, ahogy a többiek elképzelik.

Eredeti megjelenés éve: 2017

Kiadói ajánlás: 10 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Olvasni jó! Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2017
192 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634572572 · Illusztrálta: László Maya

Cirrus · Verika · Viri néni · Virolett

Nikolett0907 P>!

Ecsédi Orsolya: Cirrus a tűzfalon Egy rendbontó vírus kalandjai

„Mire véget ért az első tanítási nap, Cirrus eldöntötte, hogy többet nem akar iskolába járni.”

Az első gondolatom miután becsuktam a könyvet: „Bárcsak, anno én is olvashattam volna, mennyi mindenre felhívta volna a figyelmemet.” Mivel ez nem történt meg, maradt a tapasztalat.
Elképesztő hatással van rám, ez a csöppnyi csoda mese.
Először is szembesít, anno én még rókákról és manókról olvastam többnyire, a mai fiatalok pedig vírusról és gépekről.
Mennyit változott a világ, de sajnos a problémák ugyan azok maradtak.
Úgy gondolom tan mese, mert a sorok között megbújik, sok sok okosság, mai problémák és annak megoldásai is a mesébe lett szőve, elgondolkodtat, néhol megnevetett és néhol nagyon mély bánatot hozott számomra…

Élvezetes olvasmány, intelligens humorral és nyelvezettel átszőtt, fantasztikus és fantázia dús történet.
Nagyon megszerettem, természetesen egy saját példány hamarosan a polcom lakója lesz .

És külön köszönöm, hogy utazókönyvként hozzám került és olvashattam.♥

Kedves Írónő!

Köszönöm, hogy elengedted a fantáziád, hogy megalkottad ezt a kis csodát.
Remélem még sok sok történetet olvashatok tőled, mert ahogy te megálmodod nekünk olvasóknak, mi is álmodjuk tovább gyermekeink által….

Ajánlom, és kedvenc!♥

Bea_Könyvutca P>!

Ecsédi Orsolya: Cirrus a tűzfalon Egy rendbontó vírus kalandjai

Melyik gyereknek ne tetszene egy nagyon aktuális, nagyon mai könyv, amikor a gyerekek idejük jó részét számítógép, telefon és internet előtt töltik, ebben nőttek fel és el sem tudják képzelni, milyen az, amikor még nem volt internet.

Ennek a könyvnek a főszereplői a vírusok, de közülük is különösen egy, Cirrus, aki viszont nem olyan, mint a többi vírus, kilóg közülük, már az is vidám dolog, hogy egy olyan vírus a hősünk, akinek van egyénisége, aki nem tud és nem akar rosszat tenni, akinek édesapja Virmos, a rímfaragó, édesanyja pedig Virolett, aki szereti a virágokat a falra festeni és amúgy is úgy gondolja, hogy éljen a Viráguralom.

A történet vicces és üdítően egyedi. Tele van szójátékkal, Ecsédi Orsolya nemcsak a történettel, hanem benne a szavakkal is remekül játszik. Nagyon mai, nagyon vidám, nagyon élveztem és meg vagyok győződve arról, hogy a gyerekeimnek is tetszeni fog.

Bővebben: http://konyvutca.blogspot.hu/2018/02/ecsedi-orsolya-egy…

Suba_Csaba P>!

Ecsédi Orsolya: Cirrus a tűzfalon Egy rendbontó vírus kalandjai

Intelligens humor, nyelvi lelemények, jópofa rajzok és egy különleges téma – ez mind jellemzi Ecsédi Orsolya könyvét, melyet jó szívvel ajánlok gyermeknek és felnőttnek egyaránt. Annyit ötlet, annyi fantázia van benne, hogy ezt nem lehet nem értékelni és szeretni. Üdvözölni tudom az ilyen újító és előremutató meséket, sok-sok ilyet szeretnék még olvasni a jövőben is nemcsak a gyerekeimnek, hanem saját magam örömére is.

dontpanic IP>!

Ecsédi Orsolya: Cirrus a tűzfalon Egy rendbontó vírus kalandjai

Az ember először az eredeti alapötletet veszi észre. Modern mese, a klasszikus toposzok 21. századi formába öntése. Aztán a kreatív nyelvi játékokat, illetve világépítési megoldásokat. Aztán a főhős coming-of-age sztoriját, azt, ahogy felnő a feladathoz.
Végül azt a szinte egzisztencialista üzenetet, ahogy a szereplőnk szembesül azzal, hogy spoiler Egen, ez egy ilyen komoly könyv. Na nem, ne higgyetek nekem. :)) Ha lesz valaha fiam, biztos, hogy a kezébe adom majd. Ha lányom lesz, neki is.

TiaRengia I>!

Ecsédi Orsolya: Cirrus a tűzfalon Egy rendbontó vírus kalandjai

Gyerekkorom óta vonzódom az informatikához. Valahányszor jött az informatikus kolléga az otthoni gépet csinálni, kislányként folyton rajta csüngtem, szerintem tutira nem értette, mi ütött belém, hogy vírusokról, alaplapokról, telepítésről, meg a legújabb monitortrendekről csacsog vele egy kisiskolás lány. spoiler

Na, ha akkor már megjelent volna ez a könyv, egész biztosan kétpofára zabáltam volna. A számítógépes vírusok egy rettentő izgi és egzotikus téma, hiszen egyszerre csodálnivaló a vírusok megalkotóinak a virtuozitása, egyszersmint, hogy a holló vájná ki a szemüket, amiért adott esetben sok év munkáját és pótolhatatlan értékeket képesek megsemmisíteni puszta szórakozásból!

Az egész könyv pengeélen egyensúlyozik a frappáns nyelvi humor és az idegesítő szóviccek világa között, elképesztő, hogy mindvégig tudta tartani az egyensúlyt. Külön tetszettek a „letűnt korra” vonatkozó hasonlatok (betárcsázós modem, kazetta stb.), nem is tudom, a mai kölkök értik-e, mik ezek.

Emellett nagyon tetszett, hogy Verika személyében egy igazi belevaló női hőst is megismerhettünk, illetve azt is megtudhattuk, hogy nem minden vírus akar nekünk rosszat. Kiváló tanmese, mely finom áthallásokkal tanítja az ifjú olvasókat. Bízom benne, hogy termékeny talajba hullnak ezek a magok. Még több ilyen okos mesét!

meseanyu P>!

Ecsédi Orsolya: Cirrus a tűzfalon Egy rendbontó vírus kalandjai

Ez irtó cuki volt! Pörgős, izgalmas, vicces, szuper a nyelvezete, imádnivaló a főszereplő, na meg Verika is, szóval nagy élmény volt. És ez a szerző első könyve. Le a kalappal!

Ecsédi Orsolya: Cirrus a tűzfalon Egy rendbontó vírus kalandjai

Csak pislogtam, nagyon remek kis mai mese. Sok fontos témát épít be a történetbe. A nyelvi csavarok, humora pedig zseniális.

AniTiger P>!

Ecsédi Orsolya: Cirrus a tűzfalon Egy rendbontó vírus kalandjai

Jóságos jelszógenerátor, ez valami fantasztikus élmény volt!
Bájos, jól kitalált és megalkotott történet, amit abszolút feldobtak a sztorihoz passzoló cuki illusztrációk, és a szójátékok, amikért különösen odáig voltam! Nagyon bírtam a könyv karaktereit – főleg Cirrust, Verikát és Katit –, ahogy a vírusgyerekek iskoláját és az egész vírusvilágot. ^.^

Bővebben…

Könyvmolyképző, Szeged, 2017
192 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634572572 · Illusztrálta: László Maya
Hintafa>!

Ecsédi Orsolya: Cirrus a tűzfalon Egy rendbontó vírus kalandjai

Van négy-öt kortárs gyerekkönyves magyar szerző, akinek a könyveire odafigyelek, mert lehet rájuk számítani. Mostantól Ecsédi Orsolyát is felvettük ebbe a klubba.

Kütyüközpontú világunkban a számítógép mindennapossá avanzsált háztartási berendezés, így frappáns, és az olvasóközönség számára barátságosan ismerős ötlet egy számítógép belsejét választani helyszínként. Nem is akárhová érkezünk. Mindjárt a Tűzfalon túlra, ahol nem túr a kurtafarkú malac, hanem egy vírus-civilizáció próbálja titkos világuralmi, vagyis viráguralmi vadműveleti céljait realizálni. A precízen előkészített tervbe sajnos egy hiba csúszik. Cirrus személyében.

Kerek, egész, nagyon jó ritmusú, jól felépített történet. A szerző nyelvi tehetségének és arányérzékének köszönhetően szórakoztatásunk garantált. A poénok nagyobb része még úgyis működik, ha valaki nem rendelkezik mélyrehatóbb számítástechnikai ismeretekkel. Ha viszont igen, akkor kötelezően ajánlott, mert a hardware-ek és szoftverek bűvöletes világába ritkán vezet olvasmány. Timo Parvela Kepler65 könyve kapcsán egyszer már örültem annak, hogy végre van egy könyv, ami megszólítja a számítógépek világban elmerülőket is, de annak a sorozatnak a folytatása nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet. Nem így Cirrus, akinek a története -hab a tortán- teljesen uniszex.

Felnőttként is ragadós volt a szerző jókedve, a csipet huncutság, a keresetlen közvetlenség és a szimpatikus mellékszereplők meggyőző csapatot alakítanak. A könnyed, közvetlen stílus ellenére is minden oldalon érződik a gondos, körültekintő tervezés, kivitelezés. És még ez is eltörpül az öröm mellett, amikor a gyereked röhögve idézget a könyvből sok-sok nappal azután, hogy befejezte. Kár, hogy az előző napi házi nem hagyott ilyen mély nyomokat benne. Úgyhogy kedves Orsolya, tudsz valamit!
Bővebben: http://hintafa.blog.hu/2018/02/14/ecsedi_orsolya_cirrus…

Molymacska>!

Ecsédi Orsolya: Cirrus a tűzfalon Egy rendbontó vírus kalandjai

Olvasás közben nagyon kettős érzéseim voltak a könyvvel.
A jó benne, hogy egy személyiség fejlődését követhetjük végig, ami egy gyerekkönyvnél nem hátrány. Különleges is, és még nehéz is neki, így fejlődik a barátok között. Nagyon aranyos volt ez a szegmens.
Az is jó volt benne, hogy rengeteg nyelvi játékot lehetett benne találni. Néhányan még én is felnevettem, és el se hittem, mennyire változatos a nyelv, és mennyire ritmusos, dallamos.
A negatívum viszont maga a vírus. mert hogy a vírus gonosz, de mégis jó, de mégsem… Valahogy furcsa volt, és számomra zavaró is picit.
Ettől függetlenül érdemes lehet elolvasni, mert nagyon szórakoztató kis kötet :)

lzoltán IP>!

– Igen, igen. Haladjunk, nem érek rá egész nap. Hol a célszemély?
     – A mi?
     – A méreten aluli adathalmaz.
     – A gyerekre gondolsz?
     – Mi másra?

lzoltán IP>!

[…] A nem fertőző vírus egyenesen olyan – ahogy az ősi webegyeskori mondás tartja –, mint a hideg melegszendvics.

julicsenge IP>!

A kedvenc dalocskáját dúdolgatta magában, azt, hogy Bóbita, Bóbita frissít, közben a szoftverek szűrnek, részadatok furikáznak, vírushadak települnek.

julicsenge IP>!

[…] szomorú volt, mint a végleges adatvesztés […]

Garbai_Ildikó P>!

Rájött, hogy felkiáltójelből minél több, annál jobb, és ha négyeseket is ír közéjük, még biztosabb a hatás.

103. oldal, 10. fejezet

robinson P>!

Amelyik vírus nem terjed rendesen, azt konyhai szolgálatra osztják be, mielőtt annyit mondhatna, telepítés.

lzoltán IP>!

Helyteleníráson egyenesen tündökölt. Miután különösebb felkészülés nélkül leírta három cével azt, hogy utca, Virtória néni is kénytelen volt elismerni, hogy ritka tehetség. Nem volt más választása, mivel a helyesírás-ellenőrző program dupla vonallal húzta alá, aztán le is fagyott. […]

julicsenge IP>!

[…] hogy az Informatikus mentsen rá véletlenül! Aztán lépjen is ki!

TiaRengia I>!

A Nagy Szerver három napja lefagyott, és a vírusok a szokatlan hidegben csúnyán megfáztak.