Miért ​fontos, hogy rendkívüliek legyünk? 19 csillagozás

Eckhart Tolle és Dr. Wayne W. Dyer legendás beszélgetése

Ki ​vagyok én?
Mit keresek itt?
Mi az élet értelme?

A két nagy hatású spirituális tanító őszinte és megindító, komoly témákat feszegető, mégis könnyed hangvételű beszélgetésben válaszolja meg létezésünk alapvető kérdéseit. Miért fontos, hogy rendkívüliek legyünk? Eckhart Tolle és dr. Wayne W. Dyer a maga utánozhatatlanul humoros stílusában rámutat, miért vagyunk mindnyájan a magunk módján rendkívüliek, és mi tesz minket valóban emberré. Csak akkor indulhatunk el az öntudatra ébredés útján, ha felismerjük magunkban saját rendkívüliségünket.

„Rendkívülinek lenni azt jelenti: felébredt lénynek lenni. Az ember nem a gondolkodással való teljes azonosulás álomvilágában mozog, hanem tudatos, jelenlévő. A rendkívüli a tudatosság. Az ember maga ez a tudatosság.”

Eckhart Tolle

„A tökéletességről lenevelnek minket. Inkább rászoktatnak egy olyan életre, amelyben a tulajdon és a siker felhalmozása a cél. Így aztán azt hisszük, azzal vagyunk azonosak,… (tovább)

Bioenergetic, Budapest, 2015
112 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632912448 · Fordította: Makra Júlia

Poccahontas>!
Eckhart Tolle – Wayne W. Dyer: Miért fontos, hogy rendkívüliek legyünk?

Eckhart Tolle – Wayne W. Dyer: Miért fontos, hogy rendkívüliek legyünk? Eckhart Tolle és Dr. Wayne W. Dyer legendás beszélgetése

Jó volt, nagyon értékes. Természetesen a nevekből adódóan adott a minőség.De talán azért nem került a kedvencek közé, mert számomra túl rövid volt, ahogy mondani szokás: nyúlfarknyi.Persze ettől még a tartalom nem veszít az értékéből. Volt benne 3-4-5 "bevillanásos"/megvilágosodásos tartalom, a többit viszont már hallottam/olvastam a szerzőktől (talán inkább ez matt nem landolt a kedvenceknél). Na mindegy, azért alapolvasmány a tudatos élet térképén! Mindenkinek el kellene olvasnia, nemcsak az érdeklődőknek.
Az mindenképp említendő, hogy néhol majdnem utolérhetetlen magasröptű gondolatokat kellett magamévá tennem,ami csak 2-3szori olvasásra sikerült,de ez ettől még nem általánosítható,mert lehet, hogy csak az én értelmem nincs még a legmagasabb szinten :P

Eckhart Tolle – Wayne W. Dyer: Miért fontos, hogy rendkívüliek legyünk?

Ez egy Dvd, mely tartalmazza Tolle és Dyer beszélgetését, a könyv pedig a szöveget örökíti meg. Áhitattal hallgattam őket – ezt a két embert, akik rendkívüli tudással rendelkeznek, már ami az emberi lélek rejtelmeit illeti, mégis nagyon szerények és szüntelenül kutatják az élet titkait. A földi élet drámáit ők is megtapasztalták, mégis rendíthetetlenül a kiszemelt irányba haladtak. Az ember egy kicsit megszeppenve, ugyanakkor ünnepélyes hangulatban, mint amikor a templomba lépünk be, érzi magát e két ember „társaságában”. Megható. Megtisztelő. Bátorító. Elgondolkodtató. Szomorú és felemelő egyaránt. Egyszerre látni a halandó embert és a halhatatlan lelket mind kettőben.

Molu P>!

Ha az ember jóban van saját magával, akár egyedül is lehet.

Molu P>!

A cselekvés öröme erőt ad, így a cselekvés nem válik a cél eszközévé. Igen, van célotok, de figyelmetek a jelen pillanatra és a cselekvést eltöltő erő örömére irányul, és ettől a tett erőteljessé válik. Akkor aztán a cél már gondoskodik magáról.

Molu P>!

Az, ami vagyunk, mind ebben a testben lakik, és mivel folyamatosan változik, nem valóságos.

Molu P>!

A formáról tudvalévő, hogy mulandó, mégis szeretjük, mert az időtlen egység időleges megnyilvánulását látjuk benne. Úgyhogy semmit sem kell megvetnünk… csak akkor tudjuk valóban megbecsülni… ha felismerjük, hogy mi van a formán túl, és azt utána felfedezzük másokban is.