Csend ​a világ közepén 5 csillagozás

Eckhart Tolle: Csend a világ közepén

„…az, ​aki te vagy, valamint a csend egy és ugyanaz. És ha még nem őrültél meg teljesen ebben a bolond világban, az azt jelenti, hogy valahogyan el tudod érni a benned lévő csendet.” Eckhart Tolle 2004 tavaszán csodálatosan egyedülálló hétvégi lelkigyakorlatot tartott a skóciai Findhornban élő spirituális közösség, egy több mint háromszáz fős csoport számára, akik a személyes és globális átalakulás élharcosai. A teljes lelkigyakorlatról videofelvétel készült, aminek eredményeként – gondos szerkesztést követően – kétszer kétórányi megindító élményt nyújthatunk át olvasóink számára. Tolle minden mondata – üdvözlő szavait is beleértve – kivételes éleslátásról és erőről tanúskodik. A DVD-n rögzített lelkigyakorlat legfelemelőbb pillanatai a könyv lapjain is megelevenednek, s az egyes részleteket a szerző gyönyörű, képaláírásokkal ellátott természetfotói illusztrálják. Mindez együtt – a szavak, a fényképek, a hangok és a videofelvétel – inspiráló, a világon egyedülálló kincset… (tovább)

Édesvíz, Budapest, 2007

Eckhart Tolle: Csend a világ közepén

Ez a kis könyv Eckhart Tolle egy spirituális közösségben elmondott beszédének a magvát tartalmazza. A tőle megszokott mély bölcsességgel. Ajánlom Mindenkinek! :))

Eckhart Tolle: Csend a világ közepén

„…itt vagyunk. Itt vagyunk, és felismerjük, hogy amitől az emberiség szenved,
az, mondjuk úgy, az az úgynevezett kollektív mentális betegség egy formája."
spoiler

Tolle… gyakorlatilag ebben a művében is olyan alapigazságok sorával találkozhatunk, melyek mindenki számára egyértelműek, akik spirituális ösvényeken barangolnak. Bár nem értek egyet minden gondolatával, nagyon szépen fogalmaz; így ez az irománya is üdítően hatott rám, annak ellenére hogy nem sok új ismeretet nyújtott számomra – de természetesen ettől még értékeiből szemernyit sem veszít. Mert mit is mutat Tolle? Egy befelé vezető lépcső fokain terelgeti az olvasót önmaga felé – s az olvasmány értékelését éppen az határozza meg spoiler, hogy melyik fokán állunk éppen annak a bizonyos lépcsőnek – hiszen;

„…a csend bennünk van."

Ajánlom.

Raizo >!

Gondolkodással nem oldod meg a problémákat; gondolkodással teremted őket. A megoldás mindig akkor mutatkozik meg, amikor kilépsz a gondolkodásból, elcsendesedsz, és teljesen jelen vagy, még ha csak egy pillanatra is. Majd egy kicsivel később, amikor visszatér a gondolat, hirtelen kreatív meglátásaid lesznek, amelyekre azelőtt hiába vártál volna.

Raizo >!

Hagyd, hogy mindenki az legyen, ami. Nem kell megváltoztatnod őket; a boldogsághoz nincs szükséged arra, hogy máshogyan viselkedjenek.

aled>!

Az állatok még mindig egységben élnek a teljességgel, nem veszítették el
azt. Mélyen gyökereznek a létben. Ők nem teremtik meg a problémák világát,
egyek az élettel. Mi, emberek pedig elrekesztettük magunkat az élettől,
gondolati képünk van az énről, amelyet sorompó választ el a világ többi
részétől. Mert ott van a másik emberi lény, és ez rettenetes elképzelés.
Életünket a „szükségünk van a többiekre, de félünk tőlük” elve vezérli.
A másik ember mentális megakoncepció.

Raizo >!

És végül mire jó ez az egész? Több információ, több dolog, egyre több ebből, egyre több abból. Vajon az élet teljességéhez az egyre sokasodó dolgok és az egyre nagyobb bevásárlóközpontok vezetnek majd el minket?

aled>!

Abban az értelemben vagy különleges, hogy megvan benned az a szépség
és érték, amely léted lényege, és amit nagyon mélyen érzel.

aled>!

Légy könnyű, egyszerre egyet lépj, és légy a jelenlét, amelyen keresztül
érzékelsz. Légy ott minden lépésben…

Raizo >!

Egós állapotban a forma összezavarja a szeretetet, ezért azt gondolod, hogy a szereteted ebben a formában, ebben a másik személyben van. Nem veszed észre, hogy az igaz szeretet az, amikor meglátod a másikban a forma nélkülit – azaz felismered magad a másikban.

Raizo >!

Azért vagyunk itt, hogy megtaláljuk magunkban azt a dimenziót, amely mélyebb a gondolatnál.

aled>!

Mentális elképzeléseket és képeket aggatunk egymásra olyan formában,
amit egymásról gondolunk. Mert mindig pontosan tudom, mit gondolok
rólad. Nem veled állok kapcsolatban, hanem a saját fejemben rólad alkotott
elképzelésemmel.