A ​most hatalma 94 csillagozás

Útmutató a megvilágosodáshoz
Eckhart Tolle: A most hatalma Eckhart Tolle: A most hatalma

A ​most hatalma rövid idő alatt bebizonyította, hogy az egyik legnagyobb spirituális könyv, amelyet manapság írtak. Ez a könyv egyfajta szavakon túli hatalomról szól, és képes elvezetni minket egy – a gondolataink mögött lévő – jóval csöndesebb helyre, ahol megoldódnak gondolat teremtette problémáink, s felfedezzük, mit is jelent létrehozni egy szabadabb életet. Eckhart Tolle szavaival élve: „Én az emberi tudatosság mélyreható átváltozásáról beszélek. Nem úgy mint egy messzi jövőbeni lehetőségről, hanem valamiről, ami most elérhető – nem számít, ki vagy és hol élsz. Láthatóvá válik, miként szabadíthatod fel magad az elme fogságából, és hogyan léphetsz be a tudatosság eme megvilágosodott állapotába, s milyen módon tarthatod ezt fenn a mindennapi életedben.” E kötet minden részében speciális gyakorlatok és egyértelmű kulcsok vannak, amelyek megmutatják, hogyan fedezzük fel magunknak a „megbocsátást, könnyűséget és fényességet”. Ezek akkor érkeznek meg, amikor lecsendesítjük… (tovább)

Eredeti mű: Eckhart Tolle: The Power of Now

Eredeti megjelenés éve: 1997

Agykontroll, Budapest, 2007
Felolvasta: Domján László, Sólyom Ildikó
Agykontroll, Budapest, 2001
190 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637959696 · Fordította: Domján László, Jónai Hava

Trudiz P

Eckhart Tolle: A most hatalma Útmutató a megvilágosodáshoz

Ergo: élj a mostban, a jelenben! :)

Chöpp P

Eckhart Tolle: A most hatalma Útmutató a megvilágosodáshoz

Kötelező olvasmány Tudatosan élni szándékozó molyoknak!

Rea P

Hangoskönyvbe hallgassátok!!!
Csodálatos!

No_Exist

Eckhart Tolle: A most hatalma Útmutató a megvilágosodáshoz

Eckhart Tolle nem fogja megmondani neked, hogyan élj és melyik utat járd. Ha kész vagy a változásra és ezt valóban akarod is, akkor szívesen elkísér az út egy részén. Ad néhány tippet, de nem fogja közben a kezed és nem erőltet rád semmit.
Ha valaki készen áll arra, hogy változtasson az életén (és nem a lottó számokat szeretné megtudni) annak ez a könyv valóban sokat segíthet, de ha csak úgy unalomból szeretné elkezdeni vagy, mert a csodát várja tőle, annak felesleges kinyitnia is. Nehéz elindulni az úton és még nehezebb rajta maradni, sokszor zötyög vagy ledob esetleg egy rossz elágazáshoz vezet, de ha kitartó az ember akkor egy hosszú és nehéz út során megtalálja amit keresett és ehhez csak ő maga kell senki más.

Sokszor hallgattam már A most hatalmát hangos könyvben, örülök, hogy végre papírformában is a kezembe vehettem. Nem az a fajta könyv amit egy szuszra ki lehet vagy ki kell olvasni. Jó párszor meg kell állni, emészteni, gondolkodni, próbálkozni, változtatni. Biztos, hogy amíg élek még fogom olvasni vagy hallgatni, mert amikor elbizonytalanodok, mindig visszaránt a mostba és tényleg csak itt érdemes élni, nagyon nehéz, de megéri.
Szerintem mindenki ismeri az alábbi játékot: Ha leülhetnél egy padra valakivel egy órára, akár élő vagy már holt emberrel akkor kit választanál? Én Eckhart Tolléval szeretném eltölteni ezt az időt és semmi mást nem csinálnék vele csak élvezném a most hatalmát! Imádom a pasit, zseniális!

_Fanny_

Eckhart Tolle: A most hatalma Útmutató a megvilágosodáshoz

Agykontroll tanfolyamon hallottam a könyvről és minél többet barangoltam a LOA videósok világában, annál többször felbukkant. Igazából új dolgokat nem tudtam meg belőle, de ha ez lett volna az első könyv, amit a témában olvastam, akkor biztosan egekig magasztalnám, hiszen mégiscsak egy alap mű. Én elvoltam vele, de ennél sokkal többet vártam tőle, vagy inkább azt mondom, hogy most más infókra lettem volna kapható, de ez nem a könyv hibája. Még tuti elolvasom, mert inspiráló gondolatokat ébresztett bennem, és picit sikerült megértetnie velem a gondolkodás és érzés közötti különbségeket. Csak azért vontam le egy csillagot, mert számomra nem adott annyi pluszt, mint amennyit reméltem:)

Szédültnapraforgó P

Eckhart Tolle: A most hatalma Útmutató a megvilágosodáshoz

Első olvasásom E.T.-tól. Nem bántam meg, hogy a kezembe vettem eme irományt, igaz nem voltam elragadtatva a könyvtől, nekem időnként túl „magas” volt. Viszont találtam benne számomra is fontos, megszívlelendő gondolatokat.
Sok furcsaságot olvastam, amit el sem tudok képzelni, a valóságban hogyan is működik…

Sunflower90

Eckhart Tolle: A most hatalma Útmutató a megvilágosodáshoz

Világosan és érthetően leírja hogyan érd el a Tudatosságot. Nincs benne egyetlen fölösleges rész sem, nem rakott hozzá semmi sallangot. (Nyilván hogy az elme kevesebbet magyarázzon félre)
Kis túlzással állíthatom hogy ez az egyetlen könyv amire szüksége van egy spirituális útkeresőnek, benne van minden egyszerűen megfogalmazva. Egyszerűségéhez képest mégis nehéz elérni a könyvben leírt folytonos Tudatosságot, egy életen át tartó folyamatos odafigyelést és gyakorlást igényel de megéri mert az egyén tapasztalni fog egy addig alig ismert, másfajta életminőséget.

lakri70

Eckhart Tolle: A most hatalma Útmutató a megvilágosodáshoz

Tetszettek a benne leírt gondolatok. Jó lenne megvalósítani őket. De azt hiszem, hogy a „ fájdalomtest transzmutációját” nem valószínű, hogy meg tudom csinálni. Na meg a többit is nagyon nehéz. Ha minden ember így élne, soha nem lenne harag, bánat, fájdalom, háború stb. Jó is lenne. De már ismét a jövőben vagyok a jelen helyett. :-)
Különösen tetszett, ahogy Isten fogalmához közelített.

Doro

[ütemes főhajtás]

Imoran

Eckhart Tolle: A most hatalma Útmutató a megvilágosodáshoz

Nekem kicsit unalmas volt, Szepes Mária könyvei után nem adott túl sokat…

Sansa I

Nem ritka az olyan ember, aki egész életét arra várva tölti, hogy elkezdjen élni…

Victoria_Crane

A mások fölötti hatalom valójában erőnek álcázott gyengeség.

Kapcsolódó szócikkek: gyengeség · hatalom
moodhunter83

A várakozás elmeállapot. Alapvetően azt jelenti, hogy a jövőt akarod, s a jelent nem. Nem kell az, amid van, hanem arra áhítozol. amid nincs. Mindenfajta várakozással tudattalanul belső konfliktust teremtesz a nem kívánt itt és most, valamint az áhított, kivetített jövő kőzött. Ez viszont óriási mértékben rombolja életed minőségét, mert hatására elveszíted a jelent!

Sansa I

A legsötétebb felhőzet mögül sem tűnt el a Nap. Akkor is ott fénylik, a felhők másik oldalán.

Sansa I

Ha a paradicsomban találnád magad, az elméd hamarosan megszólalna: „igen, de…”.

Victoria_Crane

A félelem pszichológiai állapota elválik bármilyen konkrét, valódi, azonnali veszélytől. Ez több formában jelentkezett: kényelmetlenségérzetként, aggodalomként, szorongásként, idegességként, feszültségként, rettegésként, fóbiaként stb. Ez a fajta pszichológiai félelem mindig valami olyasmivel kapcsolatos, ami megtörténhet, s nem olyannal, ami éppen most történik. Te itt és most vagy, elméd pedig a jövőben. Ez „szorongásszakadékot" szül.

Kapcsolódó szócikkek: félelem · feszültség · jelen · jövő · szorongás
Victoria_Crane

Hogyan eresszem el a negativitást?
Úgy, hogy elereszted. Hogyan eresztesz el egy forró széndarabot, amit a kezedben tartasz? Hogyan eresztesz el egy nehéz, haszontalan csomagot, amit cipelsz? Rájössz, hogy nem akarsz többé szenvedni a fájdalomtól, nehéz terhet cipelni, és azzal elengeded.

Kapcsolódó szócikkek: elengedés
Sansa I

Az Isten szó zárt fogalommá vált. Abban a pillanatban, ahogy az emberek ezt a szót kimondják, elméjükben egy mentális képet alkotnak. Lehet ugyan, hogy már nem egy fehér szakállú öregemberről, de még mindig egy rajtuk kívül álló valakiről vagy valamiről – és szinte mindig egy hímnemű valakiről vagy valamiről.

Kapcsolódó szócikkek: Isten
Victoria_Crane

Az igazság azonban az, hogy az itt és most az egyetlen pont, ahonnan el tudsz jutni oda, a célba! Úgy „jutsz” oda, hogy rájössz, máris ott vagy.

Kapcsolódó szócikkek: jelen
Doro

Tetszik nekem Buddha egyszerű meghatározása: a megvilágosodás a szenvedés vége. Ebben ugyebár nincs semmi emberfölötti. Definícióként ez természetesen így nem elegendő, hiszen csak azt közli, hogy mi nem a megvilágosodás, azaz a nem szenvedés. De mi marad, amikor nincs többé szenvedés? Buddha erről nem szól, és ez annyit jelent, hogy erre neked magadnak kell rájönnöd.