Nussknacker ​und Mausekönig 7 csillagozás

E. T. A. Hoffmann: Nussknacker und Mausekönig E. T. A. Hoffmann: Nussknacker und Mausekönig E. T. A. Hoffmann: Nussknacker und Mausekönig E. T. A. Hoffmann: Nussknacker und Mausekönig E. T. A. Hoffmann: Nussknacker und Mausekönig E. T. A. Hoffmann: Nussknacker und Mausekönig

Am Weihnachtsabend beginnt der dramatische Kampf des Nussknackers gegen den gemeinen Mauskönig – und die kleine Marie gerät mitten hinein!
Mit Mut, Herz und Liebe wird der böse Mausekönig besiegt und der Nussknacker erlöst. Er nimmt Marie mit auf eine wunderbare Reise ins Spielzeugland – dorthin, wo die Fantasie regiert.

Eredeti megjelenés éve: 1816

Knesebeck, München, 2016
144 oldal · keménytáblás · ISBN: 9783868739213 · Illusztrálta: Robert Ingpen
80 oldal · puhatáblás · ISBN: 9788853615824 · Illusztrálta: Alistar
Anaconda, 2011

Spießbürgerin P>!

KRAKATUK!!
A kedvenc dió nevem!

Eddig csak a balettet ismertem és kíváncsi voltam mik a különbségek. Hoffmann stílusa nagyon tetszik nekem és érdekes meséket írt! A Fritz egy picit az agyamra ment, mert olyan „harcias fiú”. A tipikus nő és férfi szerepe is nagyon aggasztott …
A harcok és történtek nagyon magával ragadtak. Főleg szerettem hogyan volt a hétköznap és a fantasztikus élmény felváltva és összefonva. Néha szép lenne, ha párhuzamosan egy mágikus világ létezne … :)

Philipp Reclam, Stuttgart, 2010
Aerandir>!
E. T. A. Hoffmann: Nussknacker und Mausekönig

Miért kellett nekem Az arany virágcseréppel szenvednem, ha ilyen jókat is tudott írni? Mondjuk azok a varázslatos elemek, amik abban nem tetszettek, itt is megjelentek, de itt meg lehet őket magyarázni a Karácsonnyal, álommal vagy a kislány korával. Így egy kedves karácsonyi mese lesz belőle. Bár az utolsó oldal pont nem hiányzott nekem, ott ismét felbukkan a Virágcserép-stílusú, számomra már nehezen emészthető logikátlanság és a valóság és fantasztikum furcsa keveredése. Nem tudnám megmondani, hogy például a Harry Potterben miért nem zavar ez. Egy darabig itt sem volt vele gondom, de a végére már sok lett. És nem tudom, mások hogy vannak ezzel, de engem az émelygés kerülget a Mandulatej-tengerbe ömlő Limonádé-folyótól.

patakizs>!
E. T. A. Hoffmann: Nussknacker und Mausekönig

Nagyon cuki mese, kár, hogy a németem ilyen pocsék, így nagyon lassan haladtam vele. A magyar nyelvűvel való közös olvasás segített azért, de így is elfáradtam rendesen.
Miért is kellett régen Az arany virágcserepet olvasni Hoffmanntól?

Luca87 I>!
E. T. A. Hoffmann: Nussknacker und Mausekönig

Nagyon szép mese, örülök, hogy elolvastam. Bár nagyon tetszett, a Sandmannt nem múlta felül.