Diótörő 13 csillagozás

E. T. A. Hoffmann – Gordana Maletić: Diótörő

A Diótörő meséje elválaszthatatlanul összekapcsolódott a karácsony ünnepével. E. T. A. Hoffmann örök klasszikusa megidézi a gyerekkor várakozással teli időszakát, a meghitt családi együttlétet, az ajándékbontás izgalmait. Ugyanakkor olyan képzeletbeli világba is elvezeti az olvasót, amely talán minden gyermek álmaiban megjelent már: mézzel folyó patakok, csokoládéházak, narancslészökőkutak, masírozó mézeskalács-hadsereg. Ez a gazdagon illusztrált, látványos mesekönyv meghitt karácsonyi hangulatot teremt olvasás közben, és olyan örökérvényű igazságokra is megtanítja a gyerekeket, mint a kitartás, a hűség és a nyitottság fontossága.

Alexandra, Pécs, 2016
62 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633577370 · Fordította: Fehér Tamás · Illusztrálta: Ana Grigorjev

pasztornenagyeva >!
E. T. A. Hoffmann – Gordana Maletić: Diótörő

Szemet gyönyörködtető képek vannak ebben a mesekönyvben. Igényes, szép könyv. Ott vannak azok az illusztrációk, ahol éppen kellenek, ahol a történet tart. Mind a kislányoknak, mind a kisfiúknak egyaránt való ez a könyv. Vannak benne katonák, királylányok, harc, édesség készítés. A történet is igen magával ragadó. A tévében most láttam először a belőle készült mesefilmet. Ezt a könyvet csak ajánlani tudom.

Dóra_Nagy_6>!
E. T. A. Hoffmann – Gordana Maletić: Diótörő

Nagyon jó volt pont karácsonykor végiglapozni és együtt elolvasgatni a családdal. Gyönyörűen illusztrált könyv.

LeZsu>!
E. T. A. Hoffmann – Gordana Maletić: Diótörő

Még soha nem találkoztam ilyen igényes illusztrációval készített mesekönyvet. A történet nemességéhez és kedvességéhez sincs mit hozzátenni. Megjelenik benne a jó, a rossz, a gonosz és a kiút is. Már nagyon várom, hogy a saját gyermekeimmel közösen olvassuk el ezt a mesét karácsonykor vagy az év másik időszakában, amikor éppen kedvünk lesz hozzá.

napsugar213>!
E. T. A. Hoffmann – Gordana Maletić: Diótörő

Ezt a csodálatos mesekönyvet a könyvfesztiválon szereztem be. Aminek nagyon örülök, mert már egy fél éve keresem. Nagyon szép illusztrációkkal van ellátva a könyv. Egyszerüen imádom.