A ​hazudósok 1009 csillagozás

Bookline · 2.990 Ft –15% 2.541 Ft
Book and Walk 1.990 Ft
1.400 Ft-tólMolyok eladó könyvei
Könyvtár

Egy gyönyörű és előkelő család.
Egy magánsziget.
Egy ragyogó lány, akinek baja esett; egy szenvedélyes fiú, aki a társadalmi igazságot keresi.
Egy négyfős baráti kör – a Hazudósok, akiknek a barátsága pusztító fordulatot vesz.
Egy forradalom. Egy baleset. Egy titok.
Hazugságok hazugságok hátán.
Igaz szerelem.
Az igazság.

A hazudósok a többszörös díjnyertes író, E. Lockhart új, modern, intelligens, titokzatos regénye.
Olvasd el!
És ha valaki megkérdezi, mi történik a végén, csak HAZUDJ!

Eredeti mű: E. Lockhart: We Were Liars

Eredeti megjelenés éve: 2014

Ciceró, Budapest, 2015
246 oldal · ISBN: 9789635399697 · Fordította: Rudolf Anna
Ciceró, Budapest, 2015
246 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635399406 · Fordította: Rudolf Anna

Gatwick Matthew Patil (Gat) · Cadence Sinclair Eastman (Cady) · Jonathan Sinclair Dennis (Johnny) · Mirren Sinclair Sheffield · Taft Sheffield · Candence Sinclair Eastman (Cady) · Harris Sinclair · Liberty Sheffield · Penelope Sinclair (Penny) · Tipper Taft

Róma · Európa

kellyolvas P
E. Lockhart: A hazudósok

Ha jót akarsz magadnak, minden különösebb utána járás nélkül, egyszerűen csak szerezd be ezt a könyvet és olvasd el. Az a legjobb, ha semmit sem tudsz a történetről, mert minden egyes részlet spoileres lehet, ami megöli ennek a történetnek a lényegét.
Nem lehet erre a könyvre azt mondani, hogy a legjobb könyv az életemben és megváltja a világot, blablabla.
DE. Ekkora arculcsapást nem kaptam még történettől, és ez rávilágított arra, hogy ez a könyv maradandó élmény nyújt, különleges, egyedi, jól felépített. Mit is keresek az olvasmányaimban? Pontosan ezeket, hogy érzelmeket váltson ki, hogy kifacsarjon, és velem maradjon sokáig. Megkaptam. Ez nem egy felejthető kategória.
Nem tehetek mást, köszönöm a szerzőnek ezt az élményt.
Az írás stílusa kifejezetten tetszett. Ez kérlek, nem ennek a szerzőnek a stílusa, ez egy amnéziás karakter stílusa, akit napokig elhúzódó migrének gyötörnek, akinek nem elég azt mondania, „fáj a fejem”, ő megszemélyesíti a fájdalmat, sokszor durván, élesen, amilyen maga a fájdalom. Szereti a nyakatekert fogalmazást. Ő meséli a történetet, sőt igazi mesék átiratait is beleszövi, és ezek a felbukkanó szösszenetek egytől egyig óriási jelentőséggel bírnak.
A mondanivalót mindenkinek magának kell leszűrni. Mit jelent gazdag családba születni? Mit vár el egy szülő, nagyszülő az örökösöktől? Milyen társadalmi és faji ellentétek vannak a szereplőkben? Van-e jövője egy gazdag-szegény kapcsolatnak? Mivé teszi az embereket a pénz utáni hajsza? Mivé teszi a családi kapcsolatokat a pénz utáni hajsza? Létezik Isten? Ha igen, miért engedi az ártatlanok nyomorát?
Külön köszönet pogginak a fordításért, tökéletes.
Bővebben: http://www.kellylupiolvas.com/2015/07/e-lockhart-hazudo…

Nikolett0907 P
E. Lockhart: A hazudósok

Sajnos az öt csillag e kötethez igencsak kevésnek bizonyul.
Az elején nem értettem, kuszának találtam.
A végére megértettem, elfogadhatatlannak éreztem és csak sírtam.
Mit tehet az olvasó, ha nincs vigasz a fájdalmára?

Talán semmit, vagy talán elfogadja, hogy ez a történet így ért véget.
Mindenesetre megérintett, eltiport és a végén, napokkal később belenyugvást eredményezett.
Csak ajánlani tudom.

Orsi999
E. Lockhart: A hazudósok

Mielőtt olvasod, a könyvet ne olvass véleményeket, mert az csak elrontja az élményt. Olyan helyen kezd el olvasni ahol senki sem zavar.
A borító miatt figyeltem fel a könyvre. Van valami vészjósló az égen szálló madarak miatt, és a beborult ég miatt. Nehezen tudtam rávenni magam, hogy elkezdjem. De miután megláttam, hogy van hozzá kihívás, úgy gondoltam, hogy akkor elkezdem és lesz, ami lesz.
Az elején nagyon zavaros volt, nem értettem ezt az ugrálást a történések során. Ahogy haladtunk a könyvben úgy szépen lassan megértettem. Az elején furcsa volt, hogy Gat, Mirren, és Johnny csak Cadyvel beszélgetett, de a végére megértettem, hogy miért. Nem értem, hogy a szigeten élők közül, hogy nem vette valaki észre, hogy Cady folyton egyedül van. Nagyon szomorú és sajnos nagyon is valóságos történet, ami sajnos egyre több helyen előfordul.
Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Kikiriki
E. Lockhart: A hazudósok

Nem. Ez nem lehet. Ilyen nincs. Ezt egy szerző nem teheti meg. Vagy mégis?

A könyv életre kelt. Földre lökött. Ütni, pofozni, rúgni kezdett. Darabokra tört, részekre szaggatott. Most pedig a földön fekszem, testemet vér veszi körül.
Gyűlölöm, mégis mindennél jobban szeretem és tisztelem.
Eddig egy könyv se volt még rám ennyire hatással. Lenyűgöző. Zseniális.
A filmekbe mindig betesznek valami rémisztő, drámai zenét, amiből a néző ki tudja következtetni, hogy itt bizony valami történni fog.
Ez a könyv egész végig ilyen hatást keltett bennem. Szinte minden egyes mondata vészjósló volt.
Rettegtem olvasás közben, erre mégse számítottam.
Rég zokogtam ennyire.
És ez a stílus..! Nekem nagyon tetszett! Eleinte furcsának tartottam, de könnyen belerázódtam. Na meg a hátborzongató, a történethez viszont nagyon illő mesék!
Le a kalappal, Lockhart, minden tiszteletem.

Kedves leendő olvasók!
Ne olvassatok értékeléseket erről a könyvről. Ne nézzetek utána, miről szól. Ne! Csak kezdjetek bele, és hagyjátok, hogy sodródjatok a sorokkal! Nem fogjátok megbánni.
És ha valakitől megkérdeznétek, mi a vége, ne csodálkozzatok, ha hazudni fog! ;)

szakonyianiko
E. Lockhart: A hazudósok

Egyszer volt, hol nem volt, élt egyszer egy lány, aki akkora arculcsapást kapott egy könyvtől, amekkorát talán még soha senki. Vagy talán azok, akik szintén találkoztak a könyvvel. A lány hebeg-habog összevissza, nem tudja leírni mit érez, hiszen még a Scrable-ben sincs olyan szó, ami kifejezné, mi játszódik le benne.
Azonban van pár dolog, amit egy életre megtanult:
Légy egy kicsit kedvesebb, mint amennyire feltétlenül szükséges!,
Sose egyél meg semmit, ami nagyobb a tulajdon seggednél!,
Ne törődj bele olyan gonoszságba, amin tudnál változtatni!,
Mindig tedd meg azt, amit félsz megtenni!,

És ha valaki megkérdezi, mi a történet vége: hazudj!

Lanore P
E. Lockhart: A hazudósok

A csönd védőburkot képez a fájdalom köré.

Teljesen másra számítottam a fülszöveg alapján, és annyira, de annyira akartam, hogy ne így legyen vége… ledöntött a lábamról ez a könyv, az írásmódjával, a szereplőkkel, a titkokkal, a szigeten töltött nyarak emlékképeivel, és a Hazudósokkal. Minden sorát imádtam, és nem is tudok róla mást mondani: olvasd el!

Pandalány P

Kész.Végem van.

Miért kellett így befejezni?Miééért?
Annyira magával ragadó, egyedi stílusa van a könyvnek, képtelen voltam letenni. A borító megbabonázott, imádom, és a történet is nagyon tetszett. Nem úsztam meg pár elmorzsolt könnycsepp nélkül a végét. ❤
Imádtam a tengerpartot, a szigetet, az óceánt és persze azt az összetartást, ami a Hazudósok között van. A szereplők, főleg a négy főhős a szívemhez nőttek első perctől fogva, a kapzsi felnőtteket kevésbé kedveltem.
A könyv hangulata abszolút átadta a „nyár érzést”, amikor az egész napot az óceán partján töltheti az ember, fürdés, napozás, mehet a bolondozás és a nagy világmegváltó beszélgetések :), szinte éreztem az orromban a sós víz, a naptej és a karamella illatát. ❤

pattsims97
E. Lockhart: A hazudósok

Én konkrétan nem jutok szóhoz!

Ez valami eszméletlen volt! Nem lehet róla túl sokat beszélni. Tökéletes úgy, ahogy van!

Egy jó tanács a könyvhöz: Csak akkor kezd el olvasni, ha van pár óra szabadidőd, mert nem fogod tudni letenni!

*És még egy órát számolj rá, mert a könyv elolvasása után annyi időt fogsz még merengeni a befejezésen!*

BubbleTea
E. Lockhart: A hazudósok

A fülszöveg alapján nagyon nem erre a tartalomra számítottam. Bevallom őszintén, hogy az elején fogalmam sem volt arról, hogy mi lesz a vége és miről is akar szólni ez a történet. De a végére imádtam, nem bírtam letenni, teljesen a hatása alá kerültem.

Nehéz megfogalmazni, miről is szól a könyv, szerintem ez pont az a regény, amit több életszakaszban elő kell venni és elolvasni, mert mindig mást mond, mindenkinek mást jelentenek a momentumok, amiket tartalmaz. Imádtam, hogy ennyiféle karakter volt, mégis a kis csoportokat egy dolog motiválta. Imádtam, hogy van jelentése a párbeszédeknek, az eseményeknek. Imádtam, hogy üzenni akar valamit, nem csak egy megírt tingli-langi történet. Imádtam a végét, imádtam, hogy ez az első könyv, aminél sejtelmem sem volt, hogy mi is lesz a vége. Imádtam a hangulatát, ami eleinte furcsa és szokatlan volt, de a végére teljesen beszippantott.

Ha valaki el szeretné olvasni, semmit ne várjon tőle, csak hagyja, hogy sodródjon az árral, és ha valaki megkérdezi, mi történt a végén… hazudj!

Kkatja P

– Légy egy kicsit kedvesebb, mint amennyire feltétlenül szükséges.

117. oldal, Tizenhetes nyár

Lille

Ő volt az az ember, aki nem bírta megjátszani a mosolyát, és mégis gyakran mosolygott.

Kapcsolódó szócikkek: Gatwick Matthew Patil (Gat)
mrsp

Még a Scrabble-ben sincs olyan szó, ami kifejezné, mennyire sajnálom.

209. oldal, 74. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Scrabble
mrsp

A csönd védőburkot képez a fájdalom köré.

40. oldal, 11. fejezet

Kkatja P

A családban az öregek – anyu, a nagynénik, Papa – életcélja a szép tárgyak felhalmozása. Az nyer, akinek a legtöbb cucca van, amikor meghal.
    De mit nyer? Ezt szeretném tudni.

58. oldal Vermont

Beatrix_Farkas P

Aki olyan helyen akar élni, ahol nem félnek az egerektől, annak le kell mondania arról, hogy palotában lakjék.

123. oldal, 40.fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Cadence Sinclair Eastman (Cady)
Jdit

– Mindig tedd meg azt, amit félsz megtenni – kiáltok.

159. oldal, 54. fejezet

Vany

– Sose egyél sárga havat – szól közbe Johnny. – Az is egy elég jó mottó.

Kapcsolódó szócikkek: Jonathan Sinclair Dennis (Johnny)
Evelena

Olvastam valahol, hogy egy regény legfőbb feladata, hogy apró meglepetések sorozatát szolgáltassa. Én ugyanezt kapom, ha eltöltök veled egy órát.

mrsp

Nagyon kevés dolog van a világon, amin tudunk változtatni. Meg kell próbálni olyannak elfogadni a világot, amilyen.

118. oldal, 38. fejezet