A ​hazudósok (A hazudósok 1.) 1940 csillagozás

E. Lockhart: A hazudósok

Egy gyönyörű és előkelő család.
Egy magánsziget.
Egy ragyogó lány, akinek baja esett; egy szenvedélyes fiú, aki a társadalmi igazságot keresi.
Egy négyfős baráti kör – a Hazudósok, akiknek a barátsága pusztító fordulatot vesz.
Egy forradalom. Egy baleset. Egy titok.
Hazugságok hazugságok hátán.
Igaz szerelem.
Az igazság.

A hazudósok a többszörös díjnyertes író, E. Lockhart új, modern, intelligens, titokzatos regénye.
Olvasd el!
És ha valaki megkérdezi, mi történik a végén, csak HAZUDJ!

Eredeti megjelenés éve: 2014

Tagok ajánlása: 15 éves kortól

Ciceró, 2022
246 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634322016 · Fordította: Rudolf Anna
Ciceró, Budapest, 2021
248 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634321545 · Fordította: Rudolf Anna
Ciceró, Budapest, 2015
246 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635399406 · Fordította: Rudolf Anna

Gatwick Matthew Patil (Gat) · Cadence Sinclair Eastman (Cady) · Jonathan Sinclair Dennis (Johnny) · Mirren Sinclair Sheffield · Taft Sheffield · Candence Sinclair Eastman (Cady) · Harris Sinclair · Liberty Sheffield · Penelope Sinclair (Penny) · Tipper Taft

Róma · óceán · Európa

kellyolvas P>!
E. Lockhart: A hazudósok

Ha jót akarsz magadnak, minden különösebb utána járás nélkül, egyszerűen csak szerezd be ezt a könyvet és olvasd el. Az a legjobb, ha semmit sem tudsz a történetről, mert minden egyes részlet spoileres lehet, ami megöli ennek a történetnek a lényegét.
Nem lehet erre a könyvre azt mondani, hogy a legjobb könyv az életemben és megváltja a világot, blablabla.
DE. Ekkora arculcsapást nem kaptam még történettől, és ez rávilágított arra, hogy ez a könyv maradandó élmény nyújt, különleges, egyedi, jól felépített. Mit is keresek az olvasmányaimban? Pontosan ezeket, hogy érzelmeket váltson ki, hogy kifacsarjon, és velem maradjon sokáig. Megkaptam. Ez nem egy felejthető kategória.
Nem tehetek mást, köszönöm a szerzőnek ezt az élményt.
Az írás stílusa kifejezetten tetszett. Ez kérlek, nem ennek a szerzőnek a stílusa, ez egy amnéziás karakter stílusa, akit napokig elhúzódó migrének gyötörnek, akinek nem elég azt mondania, „fáj a fejem”, ő megszemélyesíti a fájdalmat, sokszor durván, élesen, amilyen maga a fájdalom. Szereti a nyakatekert fogalmazást. Ő meséli a történetet, sőt igazi mesék átiratait is beleszövi, és ezek a felbukkanó szösszenetek egytől egyig óriási jelentőséggel bírnak.
A mondanivalót mindenkinek magának kell leszűrni. Mit jelent gazdag családba születni? Mit vár el egy szülő, nagyszülő az örökösöktől? Milyen társadalmi és faji ellentétek vannak a szereplőkben? Van-e jövője egy gazdag-szegény kapcsolatnak? Mivé teszi az embereket a pénz utáni hajsza? Mivé teszi a családi kapcsolatokat a pénz utáni hajsza? Létezik Isten? Ha igen, miért engedi az ártatlanok nyomorát?
Külön köszönet pogginak a fordításért, tökéletes.
Bővebben: http://www.kellylupiolvas.com/2015/07/e-lockhart-hazudo…

szaniko62>!
E. Lockhart: A hazudósok

Egyszer volt, hol nem volt, élt egyszer egy lány, aki akkora arculcsapást kapott egy könyvtől, amekkorát talán még soha senki. Vagy talán azok, akik szintén találkoztak a könyvvel. A lány hebeg-habog összevissza, nem tudja leírni mit érez, hiszen még a Scrable-ben sincs olyan szó, ami kifejezné, mi játszódik le benne.
Azonban van pár dolog, amit egy életre megtanult:
Légy egy kicsit kedvesebb, mint amennyire feltétlenül szükséges!,
Sose egyél meg semmit, ami nagyobb a tulajdon seggednél!,
Ne törődj bele olyan gonoszságba, amin tudnál változtatni!,
Mindig tedd meg azt, amit félsz megtenni!,

És ha valaki megkérdezi, mi a történet vége: hazudj!

Suba_Csaba P>!
E. Lockhart: A hazudósok

Hallgattam a tanácsokra és úgy fogtam neki a könyvnek, hogy semmit nem tudtam róla.
Van egy sziget, rajta néhány ház, egy család és sok gyerek. Megismerjük a szereplőket, történik egy-két meglepő esemény, majd kibontakoznak a családon belüli problémák és egy tragédia részletei.
Az E/1-es történetmesélés kifejezetten tetszett, de a könyv stílusa és nyelvezete egyáltalán nem. A rövid fejezetek és a párbeszédek miatt gyorsan olvasható, de nekem hiányoztak a részletesebb leírások, az érzelmek bővebb kifejtése. A könyv végi csattanó gyakorlottabb olvasóknak már ideje korán felismerhető, így sajnos én sem éltem át katarzist. Számomra ez egy egyszer olvasható, langyos ifjúsági történet maradt.

Ciceró, Budapest, 2015
246 oldal · ISBN: 9789635399697 · Fordította: Rudolf Anna
Nikolett0907 P>!
E. Lockhart: A hazudósok

Sajnos az öt csillag e kötethez igencsak kevésnek bizonyul.
Az elején nem értettem, kuszának találtam.
A végére megértettem, elfogadhatatlannak éreztem és csak sírtam.
Mit tehet az olvasó, ha nincs vigasz a fájdalmára?

Talán semmit, vagy talán elfogadja, hogy ez a történet így ért véget.
Mindenesetre megérintett, eltiport és a végén, napokkal később belenyugvást eredményezett.
Csak ajánlani tudom.

Kikiriki>!
E. Lockhart: A hazudósok

Nem. Ez nem lehet. Ilyen nincs. Ezt egy szerző nem teheti meg. Vagy mégis?

A könyv életre kelt. Földre lökött. Ütni, pofozni, rúgni kezdett. Darabokra tört, részekre szaggatott. Most pedig a földön fekszem, testemet vér veszi körül.
Gyűlölöm, mégis mindennél jobban szeretem és tisztelem.
Eddig egy könyv se volt még rám ennyire hatással. Lenyűgöző. Zseniális.
A filmekbe mindig betesznek valami rémisztő, drámai zenét, amiből a néző ki tudja következtetni, hogy itt bizony valami történni fog.
Ez a könyv egész végig ilyen hatást keltett bennem. Szinte minden egyes mondata vészjósló volt.
Rettegtem olvasás közben, erre mégse számítottam.
Rég zokogtam ennyire.
És ez a stílus..! Nekem nagyon tetszett! Eleinte furcsának tartottam, de könnyen belerázódtam. Na meg a hátborzongató, a történethez viszont nagyon illő mesék!
Le a kalappal, Lockhart, minden tiszteletem.

Kedves leendő olvasók!
Ne olvassatok értékeléseket erről a könyvről. Ne nézzetek utána, miről szól. Ne! Csak kezdjetek bele, és hagyjátok, hogy sodródjatok a sorokkal! Nem fogjátok megbánni.
És ha valakitől megkérdeznétek, mi a vége, ne csodálkozzatok, ha hazudni fog! ;)

Orsi999>!
E. Lockhart: A hazudósok

Mielőtt olvasod, a könyvet ne olvass véleményeket, mert az csak elrontja az élményt. Olyan helyen kezd el olvasni ahol senki sem zavar.
A borító miatt figyeltem fel a könyvre. Van valami vészjósló az égen szálló madarak miatt, és a beborult ég miatt. Nehezen tudtam rávenni magam, hogy elkezdjem. De miután megláttam, hogy van hozzá kihívás, úgy gondoltam, hogy akkor elkezdem és lesz, ami lesz.
Az elején nagyon zavaros volt, nem értettem ezt az ugrálást a történések során. Ahogy haladtunk a könyvben úgy szépen lassan megértettem. Az elején furcsa volt, hogy Gat, Mirren, és Johnny csak Cadyvel beszélgetett, de a végére megértettem, hogy miért. Nem értem, hogy a szigeten élők közül, hogy nem vette valaki észre, hogy Cady folyton egyedül van. Nagyon szomorú és sajnos nagyon is valóságos történet, ami sajnos egyre több helyen előfordul.
Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Lanore P>!
E. Lockhart: A hazudósok

A csönd védőburkot képez a fájdalom köré.

Teljesen másra számítottam a fülszöveg alapján, és annyira, de annyira akartam, hogy ne így legyen vége… ledöntött a lábamról ez a könyv, az írásmódjával, a szereplőkkel, a titkokkal, a szigeten töltött nyarak emlékképeivel, és a Hazudósokkal. Minden sorát imádtam, és nem is tudok róla mást mondani: olvasd el!

Dyta_Kostova IP>!
E. Lockhart: A hazudósok

Eleinte nagyon élveztem, kikapcsolódás volt. De sajnos úgy a 90. oldal környékén rájöttem, mi a nagy rejtély, és innentől kezdve nem tudtam úgy olvasni, mintha még nem sejteném, mi lesz a vége, ezért nem szórakoztatott. A sejtésem végül be is következett. Valószínűleg az én hibám, hogy agyaltam rajta, pedig utólag vissza-visszalapozva látom, hogyan próbálta a szerző elterelni a figyelmet erről a következtetésről.
Akik még nem olvasták, csak értékeléseket nézegetnek, azoknak azt javaslom, hogy ne gondolkodjanak a sztorin, és akkor jobban fog esni a végén a csattanó.

Mollii>!
E. Lockhart: A hazudósok

Én általában minden könyvet elspoilerezek magamnak, nem bírom ki, hogy végig olvassam. Itt is nagyon nehéz volt, hogy ne nézzem meg, hogy hogy ér véget, de SIKERÜLT!! :D
Nagyon-nagyon megérte. Egyszerűen hihetetlen!

bfanni P>!
E. Lockhart: A hazudósok

Jól arcul csapott ez a könyv. Ennek egyrészt örülök, mert pontosan ezt keresem a könyvekben, hogy legyenek hatással rám, maradjanak sokáig velem, taglózzanak le. Másrészt nem számítottam erre a végkifejletre. Fájdalmas volt, és miután a végére értem, még sokáig csak néztem ki a fejemből. Nagyon tetszett még, ahogy az írónő fogalmazott, ahogy adagolta az információkat, ez a stílus tökéletes volt ehhez a történethez. 5 csillag.

Kkatja P>!

– Légy egy kicsit kedvesebb, mint amennyire feltétlenül szükséges.

117. oldal, Tizenhetes nyár

mrsp>!

Még a Scrabble-ben sincs olyan szó, ami kifejezné, mennyire sajnálom.

209. oldal, 74. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Scrabble
Lille>!

Ő volt az az ember, aki nem bírta megjátszani a mosolyát, és mégis gyakran mosolygott.

Kapcsolódó szócikkek: Gatwick Matthew Patil (Gat)
mrsp>!

– […] A csönd védőburkot képez a fájdalom köré.

40. oldal, 11. fejezet

Kkatja P>!

A családban az öregek – anyu, a nagynénik, Papa – életcélja a szép tárgyak felhalmozása. Az nyer, akinek a legtöbb cucca van, amikor meghal.
    De mit nyer? Ezt szeretném tudni.

58. oldal Vermont

Jdit>!

– Mindig tedd meg azt, amit félsz megtenni – kiáltok.

159. oldal, 54. fejezet

Beatrix_Farkas>!

Aki olyan helyen akar élni, ahol nem félnek az egerektől, annak le kell mondania arról, hogy palotában lakjék.

123. oldal, 40.fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Cadence Sinclair Eastman (Cady)
dorinna00>!

Légy szomorú, sajnáld, ha kell, de ne vedd a válladra mindenestül!

237. oldal, 84. fejezet, Ötödik rész - Az igazság

Kapcsolódó szócikkek: Jonathan Sinclair Dennis (Johnny) · sajnálat
Evelena P>!

Olvastam valahol, hogy egy regény legfőbb feladata, hogy apró meglepetések sorozatát szolgáltassa. Én ugyanezt kapom, ha eltöltök veled egy órát.

Vany>!

– Sose egyél sárga havat – szól közbe Johnny. – Az is egy elég jó mottó.

Kapcsolódó szócikkek: Jonathan Sinclair Dennis (Johnny)