Fifty ​Shades of Grey (Fifty Shades 1.) 125 csillagozás

E. L. James: Fifty Shades of Grey E. L. James: Fifty Shades of Grey E. L. James: Fifty Shades of Grey E. L. James: Fifty Shades of Grey

When ​literature student Anastasia Steele is drafted to interview the successful young entrepreneur Christian Grey for her campus magazine, she finds him attractive, enigmatic and intimidating. Convinced their meeting went badly, she tries to put Grey out of her mind – until he happens to turn up at the out-of-town hardware store where she works part-time.

The unworldly, innocent Ana is shocked to realize she wants this man, and when he warns her to keep her distance it only makes her more desperate to get close to him. Unable to resist Ana’s quiet beauty, wit, and independent spirit, Grey admits he wants her – but on his own terms.
Shocked yet thrilled by Grey’s singular erotic tastes, Ana hesitates. For all the trappings of success – his multinational businesses, his vast wealth, his loving adoptive family – Grey is man tormented by demons and consumed by the need to control. When the couple embarks on a passionate, physical and daring affair, Ana learns more about… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2011

Arrow, London, 2015
Vintage, London, 2012
Arrow, London, 2012

csakegyluca>!
E. L. James: Fifty Shades of Grey

Egyszerűen imádom. Másodjára olvasom magát a történetet, először angolul. Angol gyakorlásképpen kezdtem bele, tudva, hogy szeretem a cselekményszálat és a hangulatát. Eredeti nyelven sem csalódtam benne, rengeteg új szót és szlenget tanultam. A legjobban még mindig a karakterfejlődés tetszik benne. Ahogyan Christian elkezd nyitni a szerelem felé, Ana pedig a szerény kislányból egy érett nő lesz. Tudom, világot megrendítő hírneve van, és a többség nem szereti. Én pedig itt vagyok, a fekete bárány, aki oda-vissza van érte. Igen, nem hétköznapi és sok benne a klisé. De számomra pont emiatt tetszik. Megdöbbentő, érdekes, furcsa. Az én véleményembe pedig még ezek a jelzők is beletartoznak: izgalmas, nem mindennapian romantikus, álmodozó. Egy olyan világot ad Christian Anának, amit az emberek nem engedhetnek meg maguknak. Ezáltal Ana és vele valamennyien átélhetjük a mérhetetlen gazdag életet, a pompát és a fényűzést. Összességében: egyszerűen nem tudom nem folytatni. Meghökkentő, sok igazságot leíró, érzelem gazdag könyv.

csillagka>!
E. L. James: Fifty Shades of Grey

Tökéletesen ismert történet. E. L. James rengeteget fejlődött, míg innen eljutott a Darker-ben megformált bizonytalanul szerethető Christian Greyig.
A könnyű brit-angol se áll, néhol kimondottan kínlódtam vele, és bevallom bár nem néztem utána, de a párhuzamosan olvasott Grey-ben elég sok ellentmondás véltem felfedezni, pedig szinte szóról-szóra kellene a cselekménynek megegyezni.
Egy csekély megjegyzés a végére, nálam is mint azt hiszem sokaknál Ő volt a bevezető BDMS olvasmány, ami azóta egyik kedvenc kategóriámmá vált, jól megírt párviadalokra (elsősorban érzelmi hadviselésre) kiélezett könyveket nem tudom megunni. (sajnos azért nem mindegyik olyan) Személyes gyengeségem, hogy vonzódóm a Neander-völgyi birtoklókhoz (mármint ha értékelik amit szereztek) Christian nem a kedvenc Dom figurám, sok dolog zavar benne, Ana pedig Ana, a világponyva egyik legbutább főhőse a belső istennőével együtt, de kaptam tőlük sok-sok óra (más szerzőktől való) élvezetes szórakozás, amit után elég nehéz rossz szájízzel gondolni a fenekelősmamapornó apostolaira.

zsebibaba007>!
E. L. James: Fifty Shades of Grey

Újraolvastam, mert egy könnyű, nyugtató olvasmányra vágytam. Egy olyanra, amit szeretek, már olvastam és emlékeim szerint nem sokat kell rajta agyalni. Így esett a trilógiára a választásom.
Ja, csak az a 2 év, mióta utoljára olvastam, azért eltelt, én meg változtam.
Ana mindig ennyire buta liba volt? Elsőre miért nem tűnt ez fel??? Rohadtul idegesített, a belső istennőjétől meg már legszívesebben falra másztam volna!
Christian meg szegény annyira egy sérült személyiség…
Elolvasom a másik 2 részt is, ha már elkezdtem, legalább felelevenítem azt a hű, de nagyon nagy történetet :D
Lényeg, hogy nekem ez fájt most. Nagyon.
Most pedig sötétedjünk egy kicsit :)

andie88_Sentellion>!
E. L. James: Fifty Shades of Grey

Esküszöm nem akartam elolvasni. Nem én. Meg is fogadtam, de hát az én fogadalmaim nem érnek többet az év összes többi napján sem, mint a szilveszteriek. Na de már annyira idegesített, hogy mindenhol ezt láttam és kíváncsi természet vagyok, így gondoltam belelapozok… és legnagyobb meglepetésemre ott ragadtam (bár az elejét még mai napig nem olvastam,de nem is fogom). Miért adok rá négy csillagot? Kövezzetek meg (még én is megdobálom magam), de tetszett és be is került a kedvencek közé… (WTF? biztos épp be voltam szívva) Hogy mi tetszett benne? Hősiesen bevallom, hogy halvány lila gőzöm sincsen… Azon könyvek egyike, melyeknél nem tudod megmondani mit szeretsz benne, és nem tudod letenni (legalábbis nálam ehhez a kategóriához tartozik), pedig nincs benne semmi világmegváltó dolog (És csak néha találtam benne hasonlóságot a Twilighthoz, de ezek engem nem zavartak). Anat sem utáltam annyira, Christiant néha (máskor meg járt volna neki egy-két horog) egyenesen imádtam, bár nem nagyon esik abba a kategóriába, akiket szeretni szoktam. Az írás tényleg gagyi és szerintem földhöz is vágtam volna a sok „my inner goddess”-től az zihher, ha nem ebook lett volna, de maga a történet érdekes volt. Lehet, hogy csak azért, mert ez volt életem első Real Life könyve, de ez van. Viszont ettől függetlenül még mai napig nem értem a nagy hypeot körülötte. A külföldi piac tele van olyan PNR és Fantasy könyvekkel, amik helyből lenyomják ezeket a szex jeleneket.

Ám hiába került be a kedvencek közé, nem újraolvasós könyv. Nincs benne semmi, ami hiányozna vagy amit nem találnék meg 10x olyan jól megírva más könyvekben.

forczekadri>!
E. L. James: Fifty Shades of Grey

Az mennyire jellemez, hogy egy ültő helyemben elolvastam?

csucsorka IP>!

Kezdet:
Az első 20 oldal arról szól, hogy Ana mekkora szerencsétlen. E/1-es tálalásban.
És értem én, hogy ez azért kell, hogy amikor majd 30 oldalon keresztül olvasom Mr. Grey-ről, hogy ő viszont „ahhannyiraszexi hogy már nem is valódi”, akkor tudjam, hogy mennyire nagy dolog, hogy Őistensége leereszkedik, mi több, kívánja ezt a 21 éves nő testébe száműzött 14 évest.

A szerződés és az azt követő első szexjelenet:
Aki akarja, itt abba is hagyhatja. Innentől kezdve nincs más, csak konstans gerjedelem.
Az rágalom, hogy egyfolytában dugnak! De ha nem csinálják, akkor beszélnek/álmodnak róla, gondolkodnak rajta.
Ez még nem is baj, megvettük, tudtuk, mire számítsunk. Viszont olyan biológiai képtelenségek történnek ezeken az oldalakon, hogy az szinte bosszantó! Kit akar átverni az írónő? A 20-as éveikben még szűz lányokat vagy a 20-as éveik óta d.gatlan negyveneseket? (a nyers megfogalmazás ellenére egyik csoportot sem akarom bámtani!)

Haladunk a vége felé:
Egy patikamérlegen összeeszkábált regényben közvetlenül a vég előtt jön a nagy konfliktus. Tipp: egyszer és mindenkorra megjegyezhetnék az E/1-ben „női regényt” író „alkotók”, hogy a „jaj, ezt nem lehet elviselni,tényleg kellek neki, ó, mindegy, én képtelen vagyok a farka nélkül élni”-picsogós, oldalakon átívelő hisztéria nem dráma és nem is konfliktus csak k.rvára idegesítő és az, hogy végül a sok rinya után az utolsó oldalon mégis dugnak egy jót, az nem konfliktus-feloldás.

Mindent egybevetve/mindettől eltekintve kifejezetten olvastatja magát ez a valami, no de ezért lektűr a lektűr. Kizökkentett a hosszú ideje tartó „mindent félbehagyok” olvasói válságból. A sok újra meg újra felbukkannó (csak ezeket ismeri?) szókapcsolat itt is lelassított és rontott az élményen.
Az elvárásaimhoz képest szinte pozitívan csalódtam.

Norcsevit>!
E. L. James: Fifty Shades of Grey

Ez az a könyv, amit a híre már megelőz, de aztán annál nagyobb csalódás okoz. :( A sztori teljesen átlagos, sokszor kiszámítható, néha túl „csöpögős”, gyakran unalmas.Nekem alapvetően tetszett Mr. Grey karaktere, hogy mi alakíthat egy embert ilyenné illetve, hogy mennyire más arcot mutat a külvilág/családja felé. Anastasiaról Bella jutott eszembe, csak neki van még egy „inner goddess”-e, ami még idegesítőbbé teszi.
A másik két kötetet csak azért olvastam, mert kíváncsi voltam Grey teljes történetére, de lehet jobb lett volna, ha az írónő az egészet egy kötetbe sűríti.

Alyona_Crower IP>!
E. L. James: Fifty Shades of Grey

Maga a történet nem rossz, és ez vonatkozik mindegyik kötetre, viszont nem lehet 5 percet úgy olvasni, hogy ne jönne egy 2-3 oldalas aktus-leírás, ami az első könyvben talán, nagyon talán!!! még érdekes is lehet, de már sok(k) és unalmas. Nem az a könyv, ami annyira odaláncolja az embert, viszont olvasható.

z678>!
E. L. James: Fifty Shades of Grey

eh könyv, szórakoztató de a karakterek és a történet nem fog meg nagyon

enechh>!

My inner goddess is jumping up and down, clapping her hands like a five-year-old. Please, let’s do this…otherwise we’ll end up alone with lots of cats and your classic novels to keep you company.

Ravey>!

„Just because you can doesn't mean that you should,” I reply quetly as he arches an eyebrow at me, his eyes twinkling, and suddenly I feel that we're talking about something else, but I don't know what is it.

Page 72

Viviana97 P>!

I am going to have coffee with Christian Grey… and I hate coffee.

frtia>!

He's a patronizing son-of-a-bitch sometimes.

Chapter Seventeen

angelahegedus>!

Sometimes I wonder if there’s something wrong with me. Perhaps I’ve spent too long
in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.

frtia>!

«No one's ever said no to me before. […]»

Chapter Twenty

frtia>!

«Men aren't really complicated, Ana, honey. They are very simple, literal creatures. They ususally mean what they say. And we spend hours trying to analyze what they've said – when really it's obvious. If I were you, I'd take him literally. That might help.»

Chapter Twenty-Two

NannyOgg>!

I flush at the waywardness of my subconscious – she’s doing her happy dance in a bright red hula skirt at the thought of being his.

Fifty Shades sorozat · Összehasonlítás