Magánélet ​Mátyás király korában 12 csillagozás

E. Kovács Péter: Magánélet Mátyás király korában

A sorozat izgalmas történelmi intimitások képeskönyve. Feleleveníti a nagy korszakok hétköznapi életét: a kor egyszerű embereinek mindennapjait, szerelmi és családi életét, étkezési szokásait, lakását, öltözködését, mindezt korabeli képekkel illusztrálva. Szerzői azt vallják ugyanis, hogy a kis történetek szerves részei a nagy történelemnek.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Magánélet Corvina

Corvina, Budapest, 2011

icu79>!
E. Kovács Péter: Magánélet Mátyás király korában

Sok érdekes információval lettem gazdagabb az adott történelmi korszakról, bár kétségtelen, hogy egy kicsit katyvasz az egész, nekem valahogy rendszertelennek tűnt. Helyenként valóban poénosra veszi az író a figurát, de ez helyenként átcsap inkább cinizmusba. Könnyen emészthető mű.

Alíz_Simon P>!
E. Kovács Péter: Magánélet Mátyás király korában

Szép kiállítású könyv, kívül-belül. A képek válogatása remek, mert nemcsak szemléltetnek, hanem hozzá is adnak a tartalomhoz.
Ám a szövegszerkesztés nemigazán tetszett a sűrű, kisbetűs és sokszor egybefolyó leírások miatt.

Mallinalli>!
E. Kovács Péter: Magánélet Mátyás király korában

Amellett, hogy informatív, még szellemes is. Ár-érték aránya kitűnő, sok benne a kép, mi kell még? Semmi.

Kőbagoly>!
E. Kovács Péter: Magánélet Mátyás király korában

A sorozat többi kötetéhez hasonlóan nagyon tanulmányos, és gazdag képekben. Szintén ajánlom azoknak, akiket érdekel ez a téma, ez a kor.

Amilgade>!
E. Kovács Péter: Magánélet Mátyás király korában

A sorozat első kötete, amely kellőképpen felcsigázza az érdeklődést a sorozat iránt.