Passió 2 csillagozás

A szeretet története
E. G. White: Passió E. G. White: Passió E. G. White: Passió

Passió történet az írónő tolmácsolásában.

142 oldal · ISBN: 9789638770769 · Fordította: Homoki Henrietta, Dobos János
Élet és Egészség, Budapest, 2004
142 oldal · ISBN: 9639577073 · Fordította: Homoki Henrietta, Dobos János

Himitsu P>!
E. G. White: Passió

E. G. White: Passió A szeretet története

Húsvét közeledtével az utóbbi két évben próbálok én is még jobban közelebb kerülni Jézushoz. Nemcsak az év ezen szakaszában teszem, de most kiemelten fontosnak éreztem. Számos Jézusról szóló könyvet olvastam, kivétel nélkül mindig mindegyik magával húz és ott tart, abban a korszakban, amikor élt.
Ez a kötet felnagyítva tárja elénk Isten és Jézus megváltási tervét; lépésről lépésre, leírva Jézus elképzelt lelkiállapotát, a tanítványok gondolatait, hosszan időzve Pilátus időhúzásán… az összes esemény, ami a Golgotához vezetett, részletesen le van írva, és minden egyes mozzanatnak, aminek csak jelentősége van, azt igyekezett az írónő tolmácsolni az olvasónak.
A könyv egy összegzéssel ér véget, hogy miért is volt ez olyan óriási dolog, csak közben megszakad az ember szíve, mert Jézus rengeteget szenvedett, rengeteg megaláztatásban volt része.
Gyötrődtem, miközben olvastam, valamiért nagyon elszomorodok, valahányszor a kereszthalálra kerül a sor. Egyszerűen ez túl sok.

A sorokon átjön, hogy Jézus milyen szelíd lehetett, még a legnagyobb csúfolódások közepette is állt némán, csendben. Megrendítő.
Nem egy könnyű olvasmány, de el kell olvasni, akkor talán sokkal többen megértik, hogy miért volt erre szükség.

Bennem ott volt az, hogy nem feltétlenül kellett volna így lennie, ha Pilátus egy kicsit bátrabb lett volna, ha Júdás hűségesebb lett volna, ha a csőcselék nem Barabbást választotta volna… túl sok a volna. Sajnos ez így történt, és szomorú, hogy így kellett lennie.

Vallási hovatartozástól függetlenül is el lehet olvasni ezt a kis könyvet, aki szeretné mélyebben megismerni a megváltás történetét.

Lábjegyzet: A könyv tavaly Karácsonykor került hozzám, az Adventista Egyház tagjai a hideg idő ellenére kipakoltak egy halom könyvet a városi főtéren, és ingyen lehetett tőlük elhozni három szabadon választott példányt. A sok könyv közül a Passió volt az egyik, amit felemeltem.:) Mai napig hálás szívvel gondolok vissza a két kedves nénire.