Elszakadás (Alfa Holdbázis 1.) 11 csillagozás

E. C. Tubb: Elszakadás

A XX. század utolsó évtizede – az emberiség nagy kalandja kezdetét veszi…
Az Alfa holdbázis többszáz fős személyzetével, modern felszerelésével a földi ember első állomása a távoli csillagokba vezető úton. A tapasztalt asztronautákra, John Koenig
parancsnokra és társaira azonban egy véletlen folytán merőben új szerep vár: bázisukkal együtt ők lesznek az elsők, akik azokat a bizonyos csillagokat elérik…
Hatalmas nukleáris robbanás taszítja le a Holdat Föld körüli pályájáról, és kilódítja a mindenségbe. A végtelenbe, ahol az ember nincs egyedül!

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Valhalla Science Fiction

Valhalla Páholy, Budapest, 1993
218 oldal · ISBN: 9637632204 · Fordította: Hoppán Eszter

John Koenig

fekiyeti79>!
E. C. Tubb: Elszakadás

Mindössze két problémám volt a könyvvel:
Borzasztóan elnagyolt* és hiába van ott a végén, hogy (folytatása következik), mert nem következett**.
Ezeken kívül, könnyed, szórakoztató, igazi retro sci-fi, amit nagy élvezettel olvastam!
Határozottan kellemes élményt nyújtott! :)

* Nem tudom, melyik volt előbb; a tyúk vagy a tojás, de a cselekmények, a szereplők (a külsejüket leszámítva), a helyszínek abszolút kidolgozatlanok. Semmiről és senkiről nincs részletesebb leírás, szóval teljesen olyan érzésem volt olvasás közben, hogy a sorozat alapján íródott a regény és nem fordítva. Feltételezem még, hogy konkrétan az első négy részt tartalmazza a könyv, mert bár nincs külön kiemelve, de négy kisebb történetre osztható, amiknek van eleje és „vége”.

** "Mai szemmel" már nem ülnék neki a sorozatnak, ezért marad az a verzió, hogy nincs folytatás, legalábbis magyarul. :/     **frissítés
Kutatásaim nem nagyon hoztak eredményt, de miután @Razor felhívta rá a figyelmem, megtudtam, hogy mégis van folytatás, igaz mintegy 24 évet késett. A Galaktika ezen számában megtalálható. :)

pwz I>!
E. C. Tubb: Elszakadás

Hogy vártam mindig a sorozatot a TV-ben! Némelyik rész után elég nehezen ment az elalvás, aztán meg a suliban ment az eszmecsere az aktuális szörnyűségekről… Mindez még „régen, egy messzi-messzi galaxisban”, a Csillagok háborúja előtt történt… :D
Jó volt újra – könyv formájában is – átélni ezeket az emlékeket. Azt hiszem, újra megnézem a sorozatot!

Valhalla Páholy, Budapest, 1993
218 oldal · ISBN: 9637632204 · Fordította: Hoppán Eszter
Anó P>!
E. C. Tubb: Elszakadás

Valaha nagyra értékeltük az Alfa Holdbázis sorozatot, örömmel happoltam belőle az első részt. Éppen azt adta, amit elvártam tőle – izgalmas., fordulatos cselekményt – nem éppen hatalmas irodalmi élményt, de könnyed szórakozást.
Kár volt ennek „örömére” belenézni újra a sorozatba – azt láttam, hogy a szereplők öregek, az egész vontatott, az egész kimódolt és lassú, jönnek-mennek benne és alig történik valami…. hiába, sokat változott azóta a világ…:) a filmkészítés technikája is!

baryll>!
E. C. Tubb: Elszakadás

Nekem tetszett, attól függetlenül, hogy egy oltári nagy baromság.

MissWenut>!

John Koenig nagyon fáradt volt.

Kapcsolódó szócikkek: John Koenig