Vihar ​London felett 15 csillagozás

E. A. Rodriguez: Vihar London felett E. A. Rodriguez: Vihar London felett E. A. Rodriguez: Vihar London felett E. A. Rodriguez: Vihar London felett E. A. Rodriguez: Vihar London felett

Dúl a világháború, s Londonra váratlanul hullani kezdenek a hírhedt szárnyasbombák. Az Intelligence Service négy kitűnő emberét küldi a VI kilövőhe-lyenek felkutatására: D'Artagnant, Athost, Porthost és Aramist. S valóban, mintha csak Dumas hősei elevenednének meg a fordulatos kalandregényben: a Gestapo emberei elszántan őrzik a VI titkát, s velük csapnak össze a Titkos Szolgálat emberei… E. A. Rodriguez (Barsi Ödön) a regény nagy részét még a német megszállás alatt írta, csupán az utolsó fejezet készült közvetlenül a háború után.

>!
Felolvasta: Gépész
>!
Fapadoskonyv.hu, Budapest, 2010
170 oldal · ISBN: 9789633290712
>!
Anno, Budapest, 2006
214 oldal · ISBN: 9633754372

2 további kiadás


Enciklopédia 1


Várólistára tette 2

Kívánságlistára tette 1


Kiemelt értékelések

atomarcú P>!
E. A. Rodriguez: Vihar London felett

Lájtos akció-kémregény, a főhősök elpusztíthatatlanok, és minden szorongatott helyzetből pillanatok alatt kivágják magukat. A történelmi hitelesség helyett inkább elromantizálja a szerző a helyzetet spoiler, és néhol kicsit korrigál a valós tényeken spoiler. Mindazonáltal nagyon szórakoztató, olvastatja magát, amint az egy klasszikus ponyvától elvárható. Még spoiler is cameózik benne. Első megjelenésekor pedig szinte percrekész volt.

KBCsilla P>!
E. A. Rodriguez: Vihar London felett

Teljesen el vagyok ragadtatva. Már amennyire az esetben ez lehetséges, amikor ennyire komoly történetet ennyire kalandregényként olvashatok.
Teljesen véletlenszerűen vettem le a polcról, és azóta, az első betűjétől az utolsóig vele élek.
Hihetetlen mire képes az ember, mennyire – szinte ész nélkül – őszintén és megfontoltan veti oda magát a hazájáért.
Az elvért, pontosabban.
Eltekintve a helyzet komolyságától, valóban egy lebilincselő kalandregény volt a kezemben.
Hozzáteszem azt is, ami a fülcímkén is olvasható, hogy a könyv még akkor, a megszállás idején íródott, és csak az utolsó fejezete készült a háború után.
Egy remek könyv, olvassátok!

alaurent P>!
E. A. Rodriguez: Vihar London felett

Nem volt rossz, második világháborús kalandregény a D-nap utáni időkről. A szereplők egyénítettek, az angolok pozitívak, a németek kevésbé. A küldetés, amelyről szól a regény veszélyes, és folyamatosan pengeélen táncol a sikere, ezzel végig fenntartja az érdeklődést. Első könyvem volt Barsi Ödöntől, de lesz még.

Jula10>!
E. A. Rodriguez: Vihar London felett

Jó kis második viálgháborús kémtörténet, igen plasztikusan írja le a bombázások pusztítását és az ember könnyen azonosul, belegondol a szereplők sorsába.
A sors fintora, hogy mitán végighallgattam a regényt, pár napra rá bevonultak az oroszok Ukrajnába és elkezdték bombázni a városokat…

cherryd>!
E. A. Rodriguez: Vihar London felett

Tetszett, mert történelemhű volt, és olvasható… nem az a sok információ, minden belesűríteni, hogy hiteles legyen könyv. nem igazán tudtam letenni.

Busmen>!
E. A. Rodriguez: Vihar London felett

Nem volt rossz , de kicsit következetlennek éreztem itt-ott .


Népszerű idézetek

Roana>!

Igen a mindenségben a tűz és a jég uralkodnak… Csak ezen a kis sáros földtekén élnek azok a parányi férgek, akik embernek nevezik magukat… És mégis ezek a kis parányok irányítják a Föld életét… De ha legalább jól irányítanák! Ha feltekintenének néha-néha a csillagos égre, és az Istent keresnék, aki a mindenséget teremtette… De ehelyett mi történik?… Az emberek háborúskodnak, gyilkolják egymást… És mindezt miért?

alaurent P>!

Az asztal túlsó oldalán egy anglikán lelkész ült. Gömbölyű és rózsaszínű arca Chesterton híres „Pater Brown”-ját juttatta az újságíró eszébe

Kapcsolódó szócikkek: Chesterton: Pater Brown

Hasonló könyvek címkék alapján

Szerb Antal: A Pendragon-legenda
Rejtő Jenő (P. Howard): A pokol zsoldosai
Andrew Gross: Egy kém Auschwitzban
Jókai Mór: A jövő század regénye
María Dueñas: Öltések közt az idő
Joachim Peiper: Farkashajsza
Leo Kessler: Kitörés Sztálingrádból
Alistair MacLean: Kémek a Sasfészekben
Arthur Brand: Hitler lovai
František Běhounek: Brent ezredes különítménye