Гарри ​Поттер и Кубок огня (Гарри Поттер 4.) 3 csillagozás

Дж. К. Ролинг: Гарри Поттер и Кубок огня Дж. К. Ролинг: Гарри Поттер и Кубок огня

Гарри Поттеру предстоит четвертый год обучения в Школе чародейства и волшебства “Хогвартс”. Новые заклинания, новые зелья, новые учителя, новые предметы… Все это знакомо, и Гарри с нетерпением ожидает начала учебного года. Но на школу внезапно обрушивается потрясающая новость: в этом году в Хогвартсе будет проходить Турнир Трех Волшебников, и конечно же, каждый хочет принять в нем участие…

Eredeti megjelenés éve: 2000

Махаон, 2015
704 oldal · keménytáblás · ISBN: 9785389077898 · Fordította: Спивак Маша
Росмэн, Moszkva, 2007

csend_zenésze>!
Дж. К. Ролинг: Гарри Поттер и Кубок огня

Belecsaptam a lecsóba: nemcsak az első hangoskönyvem, de az első orosz nyelvű hangoskönyvem is lett a negyedik Gárri. Először csak pusztán pratikus okokból kezdtem bele a hallgatásba – sokat utaztam a nyáron, nem egyszer buszon, amin sajnos képtelen vagyok fejfájás nélkül olvasni (a könyvmolyok legnagyobb átka, szip), máskor meg vonaton, sokáig, de olyan helyeken, ahol illik kibámészkodni az ablakon, nem pedig hagyni, hogy eltűnjön melletted a táj, miközben belemerülsz egy könyvbe. Mindkettőre tökéletes megoldás a hangoskönyv: elkerülhető a rosszullét, grátiszba nem maradsz le semmiről, amit a táj hoz.
Persze sokszor lassítja is a folyamatot, hiszen hiába hangzik jó ötletnek, hogy majd az egyetemre/boltba/akárhova menet hallgatom a szöveget, azért a túl sok inger zavaró, főleg ha az autók zúgásától nem is hallani a könyvet. Máskor meg egyszerűen túl altató a hallgatás, jobban összpontosít az ember, ha ott a fekete-fehér szöveg.

A történetről pedig mit is mondhatnék? A magyar és angol könyvek értékelésénél azt hiszem, már minden lényegit leírtam, most csak egyszerűen a meglepetés erejével hatott, hogy még mindig mennyire kíváncsi vagyok minden egyes részletre, ennyi olvasás után is, illetve az, hogy az ominózus kataklizma után még izgalmasabb mindaz, ami a legutolsó, a bonyodalmat kibontó fejezetekben történik. Az, ami előrevetíti az utolsó három kötet sötét hangvételét, tisztán és világosan ott van már a negyedik könyvben, csak az akció sokszor könnyebben elvonja az ember figyelmét.

Az orosz hangoskönyvről pedig annyit, hogy mindenkinek szeretettel ajánlom – nem vagyok nagyon jártas ezen a téren, így csak a saját ízlésem szempontjából mondhatom, hogy Alekszandr Kljukvin egy nagyon kellemes hangú, szépen artikuláló felolvasó, aki tökéletesen tud játszani a hangjával, de pont nem annyira, hogy az teátrálisnak hasson. Érdemes hallgatni (akár írott szöveggel összeolvasva, akár a haladóbbaknak csak a fülessel), garantáltan szórakoztató.

Manni>!

Если хочешь узнать человека получше, смотри не на то, как он обращается с равными, а на то, как ведет себя с подчиненными.

Szelén>!

В Литтл-Хэнглтоне по-прежнему зовут его Домом Реддлов, хотя семья Реддлов давным-давно там не живет.

Гарри Поттер sorozat · Összehasonlítás