12.21 35 csillagozás

Egy szent kódex. Egy ősi prófécia. Versenyfutás a világ megmentéséért.
Dustin Thomason: 12.21 Dustin Thomason: 12.21

Egy ​ősi prófécia megjövendöli a világ végét, amely 2012. december 21-én jön el…

Közép-Amerika erdőségeinek mélyén egy bennszülött kincsvadász páratlan és felbecsülhetetlen értékű kincsre bukkan – egy csodálatos, képes kódexre, amely évszázadokat vészelt át egy fel nem fedezett, ősi maja város romjai között. Tudja, hogy a ritka műtárgy milliókat érhet, ezért titokban az Egyesült Államokba csempészi – de még ő maga sincs tisztában vele, hogy ezzel egy ősi, halálos titkot is átjuttat a határon.

2012 decemberének első hetében a kódex Chel Manu, a Getty Múzeum antik műkincsekkel foglalkozó kurátorának, az ősi maja feliratok világhírű szakértőjének a kezébe kerül. A nőnek döntenie kell, hogy kötelessége szerint értesítse a hatóságokat, vagy kihasználja az életben csak egyszer adódó lehetőséget, hogy maga lefordíthassa a kódex szövegét.

Időközben az egyik Los Angeles-i kórházban egy személyazonosság nélküli férfi ritka és súlyosan fertőző betegségben haldoklik.… (tovább)

Ulpius-ház, Budapest, 2012
462 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632547336 · Fordította: Tóth Attila

KillerCat>!
Dustin Thomason: 12.21

Dustin Thomason: 12.21 Egy szent kódex. Egy ősi prófécia. Versenyfutás a világ megmentéséért.

@y_y_noemi választása volt és mondhatom,hogy nagyon jól sikerült. Jó kis könyv,van benne minden,amire szükség van: rejtélyek,történelem,izgalom és egy halálos kór.

kolika>!
Dustin Thomason: 12.21

Nem rossz, de nem is nyújtott annyira új élményeket. Ilyenkor a sablon világvégés filmek jutnak eszembe, s sajnos nagyjából ezt nyújtotta ez a könyv is. Egy olvasásra jó, de csak a szokásos várt események láncolatából állt. lehet már túl sok világvégés filmet láttam.

Ananiila>!
Dustin Thomason: 12.21

Érződött a könyvön, hogy az író rengeteget foglalkozott a prion betegséggel és a maja kultúrával, és amit talált azt igyekezett is mind beleszőni a történetébe, ettől viszont nem volt elég olvasmányos, gördülékeny, könnyed.
A legnagyobb problémám mégis a szereplőkkel volt, akik meglehetősen egydimenziósra sikeredtek. Nem is nyerte el szimpátiámat egyikük sem, szinte mindegy volt számomra, hogy élnek e vagy halnak.
A szereplők csak úgy jöttek-mentek, nulla jellemábrázolással és minimális háttérinfóval.
Kár érte mert szenzációsan jó könyvet lehetett volna írni ebből az ötletből. Így csak egy szimpla egyszer olvasós könyv lett.

bmgrapes I>!
Dustin Thomason: 12.21

Senkit ne tévesszen meg az a tény, hogy ennek a könyvnek az értékelése most 63 %-on áll. Egyesek szerint unalmas.
Nem igaz.
Igenis érdekes és izgalmas.
Egy csipetnyit Robin Cookos (nem hiába a szerző orvosi egyetemre járt), egy morzsányit Dan Brownosan kultúra-kutató. És mindezt nagyon jól összeötvözte a maják világvége jóslatával.

palnorbert>!
Dustin Thomason: 12.21

Pár nehezebb és unalmasabb olvasmány után ez a könyv végre lekötött és kikapcsolódás volt olvasni. Nem mondnom, hogy minden idők legjobb könyve, de érdekes és egyszer szerintem megéri elolvasni.

Lana89>!
Dustin Thomason: 12.21

Pozitív csalódás ért a könyv olvasása közben ugyanis sokkal rosszabbra számítottam! Folyamatosan fenntartotta az érdeklődésem és a kíváncsiságom, gördülékenyen haladt a történet.

Aerandir>!
Dustin Thomason: 12.21

Egy osztálytársam adta kölcsön, mondván, hogy ez nem a szokásos „jönnek az ufók és mindenki random meghal” típusú világvége, hanem tudományos elméleteket használ fel. Ettől még nem lett túl nagy bizodalmam hozzá, ugyanis eléggé szkeptikus vagyok a mindenféle tudományos elméletekkel szemben. (A chemtrail elleni homeopátiás gyógyszer is tudományos elméleteken alapszik ugyebár…)
Szerencsére az író nem akarja, hogy komolyan vegyék. Felhasznál mindenféle orvosi, történelmi, régészeti tényt, de egy pillanatig sem állítja, hogy szerinte ez fog (ennek kellett volna) történni. Egy izgalmas regény alapja meg lehet bármilyen elképzelés. Izgalmas, világmegmentős, idővel versenyzős regénynek pedig teljesen jó ez a könyv is. Aki olvasta az Infernót Dan Browntól, nagyjából tudja, hogy mire számíthat. Thomason még felhasználja a 2012 körüli világvége-őrületet is.
Noha semmi nagy durranást nem várok egy ilyen típusú könyvtől, az volt az érzésem, hogy többet ki lehetett volna hozni belőle. Érződik, hogy a szerző elég sokat tud a bemutatott betegségekről, és gyakran tényleg nagyon hatásosan írja le őket, többször beleborzongtam, és kifejezetten kellemetlen volt jobban elgondolkozni mondjuk a végzetes álmatlanságon (gondolom, ez is volt a cél). Ugyanakkor gyakran mégis olyan érzésem volt, hogy valaki (vagy az író, vagy a fordító) nem teljesen tudja, hogy miről beszél, ezáltal hiteltelenné vált az egész. Az orvosos, de a majás, sőt az egyszerű földrajzi részeknél is volt ilyen érzésem.
Ezenkívül még az ezer éves írás stílusa zavart. Olyan modern szavak és mondatok voltak benne, amikről nem gondolnám, hogy egy maja írnok használta őket. Azt tudom elképzelni, hogy az írás „megfejtése” során kerültek bele. Jobban tetszett volna, ha a dőlt betűkön kívül a szöveg stílusa is kifejezi az ezer év különbséget a könyv részei között.

cinegér>!
Dustin Thomason: 12.21

Elég érdekes volt, de nem mondhatom, hogy tövig rágtam a körmeimet izgalmamban. Egyszer olvasható könyv.

nnoeel>!
Dustin Thomason: 12.21

Ha a második lapon nem lett volna direkt leírva, miszerint az egész történet lényegében a szerző elméjének szüleménye, teljesen abban a tudatban lennék, hogy a maja történelem valójában is így zajlott.
A történet legikonikusabb tárgya a felfedezett kódex volt, melyet költői precezitással olyan élethűen (főleg az ábrák/rajzok) segítségével adott át az író, hogy szinte együtt éreztem Chel-lel amikor ellopták tőle a történet vége fele.
Kicsit azt esetleg sajnálom, hogy a Los Angeles-ben történteket olyan gyorsan elavultnak vette, miszerint a főhőseink szerepe a dzsungelben „véget ért” és csak az epilógusban kapott helyet eme lezárás, én nagyon rövidnek éreztem azt a másfél oldalt melyben arról van szó, hogy 12.21 után az emberek a nagyvárosokban mit csináltak. Szerintem inkább LA-re kellett volna fókuszálni, ha már az volt az a város melyet karantén alá zártak, és ahol az első párszáz oldal főbb eseményei zajlottak.

sakuraa>!
Dustin Thomason: 12.21

Elképesztő történet volt. Mindig is érdekelt, hogy honnan, hogyan és miért alakult ki ez a feltevés a maja világvégéről és ebből a könyvből pedig végre többet is megtudhattam. Nagyon érdekes volt belepillantani a maják és a maják életét kutató emberek világába. Úgy érzem, hogy ebből a könyvből olyan módon tudtam meg nagyon sok dolgot a maja kultúráról, hogy észre sem vettem, ugyanis a nagyon sok izgalomnak és más érdekes leírásnak köszönhetően nem volt unalmas érthetetlen. Nagyon köszönöm az írónak ezt a csodálatos könyvét. Csak ajánlani tudom mindenkinek, ugyanis ez nem olyan mintha egy történelem könyvet olvasnátok.

Ananiila>!

Egyesek azt állították, hogy az óceánok kiöntenek, földrengések szakítják fel a törésvonalakat, a mágneses sarkok pedig helyet cserélnek. Néhányan úgy vélték, a világ visszatér egy korábbi állapotába, és eltűnnek a felesleges műszaki eszközök. Megint mások azt hitték, hogy beköszönt az emberiség „ötödik korszaka”, és elpusztul a teljes „negyedik faj”, mindenki aki most a Földön él.

Mano707>!

„Túlságosan szeretem a csillagokat,hogy féljek az éjszakától”