12.21 30 csillagozás

Egy szent kódex. Egy ősi prófécia. Versenyfutás a világ megmentéséért.
Dustin Thomason: 12.21 Dustin Thomason: 12.21

Egy ​ősi prófécia megjövendöli a világ végét, amely 2012. december 21-én jön el…

Közép-Amerika erdőségeinek mélyén egy bennszülött kincsvadász páratlan és felbecsülhetetlen értékű kincsre bukkan – egy csodálatos, képes kódexre, amely évszázadokat vészelt át egy fel nem fedezett, ősi maja város romjai között. Tudja, hogy a ritka műtárgy milliókat érhet, ezért titokban az Egyesült Államokba csempészi – de még ő maga sincs tisztában vele, hogy ezzel egy ősi, halálos titkot is átjuttat a határon.

2012 decemberének első hetében a kódex Chel Manu, a Getty Múzeum antik műkincsekkel foglalkozó kurátorának, az ősi maja feliratok világhírű szakértőjének a kezébe kerül. A nőnek döntenie kell, hogy kötelessége szerint értesítse a hatóságokat, vagy kihasználja az életben csak egyszer adódó lehetőséget, hogy maga lefordíthassa a kódex szövegét.

Időközben az egyik Los Angeles-i kórházban egy személyazonosság nélküli férfi ritka és súlyosan fertőző betegségben haldoklik.… (tovább)

Ulpius-ház, Budapest, 2012
462 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632547336 · Fordította: Tóth Attila

KillerCat P
Dustin Thomason: 12.21

Dustin Thomason: 12.21 Egy szent kódex. Egy ősi prófécia. Versenyfutás a világ megmentéséért.

@y_y_noemi választása volt és mondhatom,hogy nagyon jól sikerült. Jó kis könyv,van benne minden,amire szükség van: rejtélyek,történelem,izgalom és egy halálos kór.

kolika
Dustin Thomason: 12.21

Nem rossz, de nem is nyújtott annyira új élményeket. Ilyenkor a sablon világvégés filmek jutnak eszembe, s sajnos nagyjából ezt nyújtotta ez a könyv is. Egy olvasásra jó, de csak a szokásos várt események láncolatából állt. lehet már túl sok világvégés filmet láttam.

Ananiila
Dustin Thomason: 12.21

Érződött a könyvön, hogy az író rengeteget foglalkozott a prion betegséggel és a maja kultúrával, és amit talált azt igyekezett is mind beleszőni a történetébe, ettől viszont nem volt elég olvasmányos, gördülékeny, könnyed.
A legnagyobb problémám mégis a szereplőkkel volt, akik meglehetősen egydimenziósra sikeredtek. Nem is nyerte el szimpátiámat egyikük sem, szinte mindegy volt számomra, hogy élnek e vagy halnak.
A szereplők csak úgy jöttek-mentek, nulla jellemábrázolással és minimális háttérinfóval.
Kár érte mert szenzációsan jó könyvet lehetett volna írni ebből az ötletből. Így csak egy szimpla egyszer olvasós könyv lett.

bmgrapes I
Dustin Thomason: 12.21

Senkit ne tévesszen meg az a tény, hogy ennek a könyvnek az értékelése most 63 %-on áll. Egyesek szerint unalmas.
Nem igaz.
Igenis érdekes és izgalmas.
Egy csipetnyit Robin Cookos (nem hiába a szerző orvosi egyetemre járt), egy morzsányit Dan Brownosan kultúra-kutató. És mindezt nagyon jól összeötvözte a maják világvége jóslatával.

palnorbert
Dustin Thomason: 12.21

Pár nehezebb és unalmasabb olvasmány után ez a könyv végre lekötött és kikapcsolódás volt olvasni. Nem mondnom, hogy minden idők legjobb könyve, de érdekes és egyszer szerintem megéri elolvasni.

Lana89
Dustin Thomason: 12.21

Pozitív csalódás ért a könyv olvasása közben ugyanis sokkal rosszabbra számítottam! Folyamatosan fenntartotta az érdeklődésem és a kíváncsiságom, gördülékenyen haladt a történet.

Aerandir
Dustin Thomason: 12.21

Egy osztálytársam adta kölcsön, mondván, hogy ez nem a szokásos „jönnek az ufók és mindenki random meghal” típusú világvége, hanem tudományos elméleteket használ fel. Ettől még nem lett túl nagy bizodalmam hozzá, ugyanis eléggé szkeptikus vagyok a mindenféle tudományos elméletekkel szemben. (A chemtrail elleni homeopátiás gyógyszer is tudományos elméleteken alapszik ugyebár…)
Szerencsére az író nem akarja, hogy komolyan vegyék. Felhasznál mindenféle orvosi, történelmi, régészeti tényt, de egy pillanatig sem állítja, hogy szerinte ez fog (ennek kellett volna) történni. Egy izgalmas regény alapja meg lehet bármilyen elképzelés. Izgalmas, világmegmentős, idővel versenyzős regénynek pedig teljesen jó ez a könyv is. Aki olvasta az Infernót Dan Browntól, nagyjából tudja, hogy mire számíthat. Thomason még felhasználja a 2012 körüli világvége-őrületet is.
Noha semmi nagy durranást nem várok egy ilyen típusú könyvtől, az volt az érzésem, hogy többet ki lehetett volna hozni belőle. Érződik, hogy a szerző elég sokat tud a bemutatott betegségekről, és gyakran tényleg nagyon hatásosan írja le őket, többször beleborzongtam, és kifejezetten kellemetlen volt jobban elgondolkozni mondjuk a végzetes álmatlanságon (gondolom, ez is volt a cél). Ugyanakkor gyakran mégis olyan érzésem volt, hogy valaki (vagy az író, vagy a fordító) nem teljesen tudja, hogy miről beszél, ezáltal hiteltelenné vált az egész. Az orvosos, de a majás, sőt az egyszerű földrajzi részeknél is volt ilyen érzésem.
Ezenkívül még az ezer éves írás stílusa zavart. Olyan modern szavak és mondatok voltak benne, amikről nem gondolnám, hogy egy maja írnok használta őket. Azt tudom elképzelni, hogy az írás „megfejtése” során kerültek bele. Jobban tetszett volna, ha a dőlt betűkön kívül a szöveg stílusa is kifejezi az ezer év különbséget a könyv részei között.

Bàtkai_Gàbor
Dustin Thomason: 12.21

Izgalmas sztori volt, globàlis fertőzéses izgalmak ötvözete a majàk történelmével.

kzsuzsu
Dustin Thomason: 12.21

Érdemes volt elolvasni a maja történelem és kultúra miatt, sok mindent megtudtam a könyvből. Igazán izgalmasnak nem mondhatnám, inkább egy érdekes könyv volt orvosi és kultúrtörténeti vonásokkal. A szereplők bemutatása lehetett volna részletesebb.

Ibanez MP
Dustin Thomason: 12.21

Mmmm…. van benne egy kis nyomozás, egy kis ez, egy kis az, de valamiért mégsem olyan kerek, illetve nem olyan könnyeden gördülő a sztori. Szerintem jóval rövidebbre kellett volna szabni, sok lényegtelen részt kihagyni és akkor esetleg ütősebb lehetett volna.

Ananiila

Egyesek azt állították, hogy az óceánok kiöntenek, földrengések szakítják fel a törésvonalakat, a mágneses sarkok pedig helyet cserélnek. Néhányan úgy vélték, a világ visszatér egy korábbi állapotába, és eltűnnek a felesleges műszaki eszközök. Megint mások azt hitték, hogy beköszönt az emberiség „ötödik korszaka”, és elpusztul a teljes „negyedik faj”, mindenki aki most a Földön él.

Mano707

„Túlságosan szeretem a csillagokat,hogy féljek az éjszakától”