Szökés ​Egyiptomba 26 csillagozás

Durica Katarina: Szökés Egyiptomba

Charterjárat ​indul a paradicsomba – vagy a szexparadicsomba. Attól függ, ki milyen céllal ül fel az Egyiptomba tartó repülőgépre. Van, aki csak egyszerű turistaként élvezni akarja az ötcsillagos tengerparti szállodák valóban paradicsomi körülményeket. Másokat – főleg a jól szituált, magányos nőket a fiatal és jóképű helybeli fiúk vonzzák, akik gyorsan és komplikációmentesen hajlandóak kiegészíteni a szállodák exkluzív szolgáltatásait… Karolina, a szőke hajú és tejfehér bőrű művészettörténész lány pedig szerelemi csalódásából lábadozva fordít hátat korábbi életének, és vállalja el egy utazási iroda idegenvezetői állását egy elegáns egyiptomi hotelben.

Ahogy telnek a hetek és váltják egymást a csoportok, Karolina egyre több meglepő és izgalmas újdonságot fedez fel környezetében. Kilépve a luxushotel kulisszái közül feltárul előtte az igazi Egyiptom, ahol kincseket ér egy európai vízum, ahol fegyverek rejtőznek az autók csomagtartójában, és ahol fiúk teszik kockára az… (tovább)

Jaffa, Budapest, 2013

imros93>!
Durica Katarina: Szökés Egyiptomba

Ez az első Durica regény, nekem mégis ez jutott a végére és bár a Szlovákul szeretni és a Rendes lányok sokkal jobbak, azt kell mondjam ez is tetszett. Itt is úgy érzem nem a történeten volt a hangsúly, hanem a hazatérésen.

fagyismaci>!
Durica Katarina: Szökés Egyiptomba

Maga a történet nem is lenne rossz, de nekem nagyon széttagolt volt. Mintha nem is regényt, sokkal inkább egy naplót olvasnék, ahol a különböző napokról ír a főhősnő. Ezért a tagoltságáért nem tudta belopni magát a szívembe, pedig érdekes történet, jó helyszínválasztással.

Katusa>!
Durica Katarina: Szökés Egyiptomba

Egy felvidéki magyar lány szerelmi bánatot feledni utazik Egyiptomba, ahol idegenvezetőként kezd dolgozni. Női tudatossága európai, mégis próbál szülőhelyétől távolságot tartani. Egyiptomban találkozik a szintén otthonról menekülő német lánnyal, továbbá egy lengyel férfival. Megismerjük az arab férfiak és nők viszonyát, alá-, fölé rendeltségét, a nyomort, a szex-turizmust és a gazdaságot is. A német lakótársnő egy bántalmazotti viszonyba keveredik, így betekintünk ezen kapcsolat kettősségébe. Hazájának ellentmondásosságára egy helyi férfi szavai, véleménye világít rá. Felvillan az egyetemisták forradalmi világa, a szereplők ekkor még nem ismerhetik az arab tavaszt hozó jövőt.

Csinzi>!
Durica Katarina: Szökés Egyiptomba

Egy könnyed romantikus regényre számítottam, de egy turistáknak szánt útikalauz lett belőle. Semmilyen Hassen nem jön fehér lovon, sőt senki ird és mond. De hajtott a kíváncsiság és végig olvastam.

Dia20646>!
Durica Katarina: Szökés Egyiptomba

Tetszett a könyv, könnyed olvasmány. Teljesen más az élet a egyiptomi luxusszállodákban, mint a turisták által kevésbé vagy egyáltalán nem látogatott helyeken. Jó volt betekinteni egy kicsit az arab világba, az arab szokásokkal ismerkedni.

Szabina_Bodnár>!
Durica Katarina: Szökés Egyiptomba

Szerettem! <3 egyedül a végét nem, de hát ez van…. Kellemes csalódás volt, nem számítottam rá hogy a tetszeni fog.. :$