Dürer 10 csillagozás

Dürer

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Világhíres festők Kossuth, Metropol

Kossuth / Metropol, Budapest, 2010

Nienna001 P>!
Dürer

Gyorsan haladós könyv, röviden összefoglalja Dürer életének állomásait, művészetét, technikáit, rengeteg képével illusztrálva. Szép és színvonalas kiadvány. amit nem értek, hogy ez egy nagyon vékony könyv, mégis van súlya. Ajánlom az érdeklődőknek, ha gyorsan képet szeretnének alkotni egy ennyire jelentős alkotóról. Azt viszont nem értem hogy mit keres itt az a másik Düreres borító, aminek a kereső elsőnek felhoz.

vywaras P>!
Dürer

Csak a rajzai és festményei találhatók meg a könyvben, szó se róla csodálatosak azok is, viszont a metszetei közül még a leghíresebbek sem láthatók.

Szamóca>!
Dürer

Számomra csalódás volt. Más köteteit ennek a sorozatnak nagyon szeretem, de ez inkább volt tankönyv jellegű, mint kedvcsináló. Ugyanakkor tankönyv jellegében sem állja meg a helyét. Az alkotó legfontosabb művei közül csak elvétve van benne néhány, a legtöbb benne látható alkotásról egyáltalán nem szól a könyv. Azon művek melyeket megemlít, a könyvben teljesen máshol kaptak helyet, így lapozgatni kell ha rögtön látni is akarjuk mit elemez a leírás, de döntő többségében olyan képekről ír, amik nincsenek benne a könyvbe. A szöveges részeket tagoló illusztrált oldal párok remek megtörései lennének a sokszor száraz szövegnek, de szinte minden esetben a közepén vágják el a mondatot, ezzel kizökkentve az olvasót.
Azért kap ennek ellenére 3 csillagot, mert a nyomtatás minősége csodás, az illusztrációk tényleg élvezhetőek benne, illetve mert a szöveg jól összefoglalja Dürer jelentős művet.