Dupka György (szerk.)

Borzalmak ​könyve 8 csillagozás

Dupka György (szerk.): Borzalmak könyve

A világirodalom legjobb horrorjait tartalmazza ez a könyv, lebilincselő stílusú, kitűnő írók gazdag fantáziájának alkotásait. A történetek cselekményét soha többé nem felejti el az olvasó, sem húszon innen, sem húszon túl.

Mona Lisa mosolya címmel is megjelent.

A művek szerzői: Marcel Aymé, Graham Greene, Jack London, W. Somerset Maugham, Richard Hughes, G. K. Chesterton, James Thurber, Aldous Huxley, Geo Bogza, Mario Soldati, H. G. Wells, Georges Simenon

András_József_Tóth>!
Dupka György (szerk.): Borzalmak könyve

Általában vegyesek az érzéseim az ilyen válogatásokkal szemben, és most sincs ez másként. Az elbeszélések minőségével egy-kettő kivételével meg voltam elégedve, de a műfaji besorolással már nem: a világirodalom legjobb horrorjai helyett kapunk egy rakás krimit, pár misztikus sztorival. (Mintha a szerkesztő nem tudná, mi az a horror…)
De hogy jót is írjak, a kedvenceimet azért kiemelném a gyűjteményből:
Dürrenmatt: Késő őszi esti órán : Egy Nobel-díjas regényíró beszélgetése egy rajongójával rádiójáték formátumban (nem hangzik izgalmasnak, pedig az).
H. G. Wells: Pollock és a porroh: Afrikában járó kalandor konfliktusa egy törzsi varázslóval.
Ernst W. Heine: A mestermű: Egy festmény születésének bizarr körülményei.
Richard Hughes: A kísértet: Ha valakinek nincs kedve átrágnia magát az egész könyvön, ezt mindenképp olvassa el, abszolút kedvenc.

Willlow>!
Dupka György (szerk.): Borzalmak könyve

A canterville-i kísértetet úgy megsajnáltam, hogy elsírtam magam. A bélpoklostól rémálmaim lettek. A többi történet annyira nem fogott meg.