A ​végső háború (Kunoichi-trilógia 3.) 85 csillagozás

Duncan Shelley: A végső háború Duncan Shelley: A végső háború

Az első világháború nem az első világháború volt. A második világháború nem a második világháború volt. Az igazi első világháború még mindig zajlik, és már évezredek óta tart. Ebben a háborúban a hidrogénbombánál milliószor pusztítóbb hatású fegyvert vetnek be az emberek ellen. Ezt a tömegpusztító fegyvert, amely emberek milliárdjainak jövőjét semmisíti meg, és amelynek hatása tovább tarthat, mint amennyi a plutónium felezési ideje, így nevezik: HAZUGSÁG.

Brooks, 2014
Brooks, Törökbálint, 2011
Intermix, Budapest, 2005

fekiyeti79>!
Duncan Shelley: A végső háború

A könyv első harmadát egy picit unalmasnak találtam. Nem számítottam rá, hogy az első két rész pörgése után így leülteti a szerző a cselekményt. Nem mondom, hogy nem volt érdekes, sőt! Csak nem igazán akart haladni egyről a kettőre… na de amikor újra beindultak az események, már nagyon nehezen tudtam rávenni magam, hogy letegyem off.
Nem tökéletes, vannak hibái, de az egész trilógia úgy, ahogy van, nekem roppant mód elnyerte a tetszésemet… aztán mindenki azt gondol, amit akar! ;)

Duncan Shelley: A végső háború

Gratulálok a szerzőnek a trilógiáért!
Főleg azért, mert ismereteim szerint magyar íróról van szó!
Szívesen kezet fognék vele, hiszen egy hullámhosszon pendülünk.
Szerintem ezzel mindent elmondtam, épp ezért… betennék egy idepasszoló idézetet:
„Egyezzünk meg valamiben. Ha nem tetszik önnek, amit az elkövetkező oldalakon olvasni fog, ha felzaklatja, ha képtelenségnek tartja, vagy azt gondolja, hogy egyszerűen NEM LEHET, hogy igaz legyen, akkor mondja azt, hogy én: Julius Andan, őrült vagyok. És ezzel a dolog el is van intézve.”
A világ a színfalak mögött – Julius Andan

W_Memi>!
Duncan Shelley: A végső háború

Regény az életről, akár napjainkban is játszódhat(na).
Hatalom,uralom= hazugságokon alapuló tézisek. Semmi sem az emberek jólétét szolgálja, hanem őket használják fel mint eszközt, a saját uralmuk elérésének érdekében. A legfőbb közvetítő a média, ami a valótlan állításokat sulykolja fél óránként az emberek tudatába.
Legyen az háború, legyen az egy gyógyszer vagy mosópor reklám, egy koholt hír egy új tudományos felfedezésről,vírusról, politikai szankcióról, bármiről, az emberek elhiszik, mert valaki azt állította, hogy úgy van. Ha másképp, mondjuk pont az ellenkezőjét mondanák, akkor azt hinnék el. Mindez egyetlen személy érdeke, aki a “ piramis játék” legtetején áll…erre megy ki a hatalmi harc. Az ember így egy börtönben él, ahol szabadnak hiszi magát, mert nem lát át a hazugságon.
“A gonoszok egyetlen fegyvere, amivel leigázhatják a jókat: a jók reménye, hogy a dolgok majd maguktól jóra fordulnak”. Nem, nem fordul jóra semmi magától, hiszen senki sem tesz semmit. Félnek felvenni a harcot, úgy érzik, hogy nem nyerhetnek az egyeduralommal szemben….a Kunoichi klán az egyetlen, aki tud és mer is tenni valamit.
Ezért lesz ez a trilógia akciódús, igazságosztó, rávilágító, tényfeltáró, valamint elgondolkodtató mű. Azt is mondhatnám, hogy minden hívőnek és hitetlennek kötelezővé tenném elolvasni ezt a regényfolyamot, de a kötelező dolgokat nem preferálván, csak azt írom: erősen ajánlott!!!

Ananiila>!
Duncan Shelley: A végső háború

Egyértelmű most már számomra, hogy a Paktum-trilógia miből merített.
Ez volt talán a legjobb rész, végig izgalmas volt. Nagyon szívesen néznék belőle egy tv-sorozatot, óriási cliffhangerekkel lehetne befejezni a részeket.
Éppen ma olvastam, hogy 4 sorozat is lesz, ami a kábítószer körüli témával fog foglalkozni, rögtön az jutott eszembe, hogy vajon a felső hatalom megbízta a filmeseket, hogy népszerűsítsék a marihuánát, mintegy megkezdve (vagy inkább folytatva) az emberiség rabszolgásítását?
Ezek szerint nagyobb hatással volt rám ez a könyv, mint gondoltam. :)
Persze egy csomó dologgal nem értek egyet, amiket szinte tényként állít be az író (pszichológia-lélek), de nem is vettem túl komolyan az egészet, ez nem egy tankönyv.
Szórakoztató, elmét megmozgató, szerintem alapkönyv az összeesküvés elméletek rajongóinak.
Két trilógia elolvasása után bátran kijelenthetem, hogy új magyar íróval nőtt kedvenceim listája.
És látom van még egy trilógiája….

KillerCat>!
Duncan Shelley: A végső háború

Izgalmas befejezése a trilógiának,sajnálom,hogy vége.

Mufurc>!
Duncan Shelley: A végső háború

A legjobb könyv amit mostanában olvastam.
Ajánlom azoknak, akik kicsit másként akarják látni a világot utána :)

Bimpbell>!
Duncan Shelley: A végső háború

Ha majd nagy leszek, én is ninja szeretnék lenni!

A hatalom rendszere nagyon jól ki van dolgozva, ahogy a szálakat irányítják szintén félelmetes. A ninja klánok nálam mindent visznek, a fegyelem , tudatosság és a környezetük kiváló észlelése lenyűgözött. Izgalmas befejezése a trilógiának,de Andan könyvét is szeretném elolvasni, hogy kerek legyen a történet.

hencsibe P>!
Duncan Shelley: A végső háború

Kiolvastam. Nem lett kedvenc. Az alaptörténet nagyon tetszik, mint sci-fi, és teljes meggyőződéssel gondolom, hogy számos ponton közel jár a valósághoz. Emiatt a „könyvben a könyv”, vagyis „A rendszer hiteles krónikája/A világ a színfalak mögött” nagyon közel áll hozzám, azt egy jól strukturált, jól megírt írásnak érzem, ami gondolatokat ébresztett bennem. Viszont a köré írt trilógia, mint megírt regény…. Nagyon nem voltam elégedett vele. A párbeszédek felszínesek, valószerűtlenek. Mélyérzésű és bölcs emberek folytatnak olyan beszélgetéseket, amiket érzelmileg, mentálisan kevésbé fejlett emberek szintjét tükrözik. A hétköznapi leírások túlzottan részletezettek, az akciójelenetek ellenben sokszor felszínesek, elhallgatottak. A mellékszálaknak nincs lezárása. Teljesen valószerűtlen, ahogy a főszereplők mindent túlélnek egy olyan „emberfeletti” hatalommal szemben, ami (elviekben) mindent ural. Valószerűtlen, hogy 7 ember folyamatosan kijátszon magas tudású, képzettségű és nagy tapasztalatú katonai, félkatonai, maffia hatalmakat. Valószerűtlen, hogy akár a klán tagjai, akár a kaszt ilyen szintű elszigeteltségben élhessen, és mégis ekkora tudást halmozhasson fel.
Ezt a trilógiát nem fogom olvasásra ajánlani, de én magam fogok még az írótól olvasni. Ez egy hosszúra nyúlt írásgyakorlatnak tűnik fel előttem – van reményem a jobb regényekre.

Eniko797>!
Duncan Shelley: A végső háború

A végső háború…Az elme gyilkosai befejező része. Andan és a civilizáció nagy veszélybe kerül. Az emberek kezdenek felébredni, átlátnak a hazugságokon.Ezt nem hagyhatják azok akiket Legfelsőbb Kasztnak hívnak. Andan befejezi és megjelenteti a leleplező könyvét. A Kaszt kénytelen bevetni utolsó fegyverét.Vajon sikerül megállítaniuk Andant?
A három kötet közül ez a legizgalmasabb.Az egyetlen ok amiért csak négy csillagos értékelést adtam az,hogy időnként túl soknak éreztem a különböző dolgok ( fegyverek, járművek stb.)leírását.Viszont ettől függetlenül elég elgondolkodtató és izgalmas trilógia.

judyt05>!
Duncan Shelley: A végső háború

Összeesküvés rajongóknak kötelező olvasmány! Fantasztikus könyv, semmi félrebeszélés, folyamatosan haladnak az események. Mint amiről Andan ír rendszer, olyan maga a könyv is, jól felépített nehezen támadható. Kiss idő elteltével mikor leülepszenek az események majd lehet találok kritikát is, de jelen pillanatban el vagyok ragadtatva. Számomra nagy a valóságtartalma is (pl. egyes találmányok eltusolása, emberkereskedelem, illetve maga a rendszer működtetése stb, néhol azért vannak számomra is túlzó elemek) Persze a ninják teszik igazán pörgőssé és szórakoztatóvá a könyvet.
Ez a trilógia zárókötete és egyben a trilógia legizgalmasabb része is.

Doki_bácsi>!

A jelenlegi tizenéves korosztályt szinte teljesen őrültté tették azáltal, hogy azt hazudtak nekik: az életet élvezni kell. És kaptak sok millió dilist, akiknek nincs semmi céljuk az életben, és nem törődnek mással, mint azzal, hogy élményekre vadásznak. Beadták nekik, hogy az élet hajtóereje az, hogy legyen mire emlékezni. Valójában az élet lényege, hogy mérhetetlenül hatalmas álmokat álmodjunk meg és váltsunk valóra.

Chris_Land I>!

A titkosszolgálatok merényleteiket rejtve hajtják végre, a terroristák pedig mindig
igyekeznek a lehető legnagyobb nyilvánosságot szerezni egy-egy akciójuknak. Ha
egy titkosszolgálati merényletre fény derül, az óriási kudarc. Ha egy terroristamerénylet nem kap figyelmet a médiától, az ugyanolyan hatalmas kudarc. A terrorizmus mozgatórugója a média, mert média nélkül nem tudnának félelmet kiváltani az emberekből. Ha a média mostantól kezdve, bármi történjék is, soha többé nem adna híradást egyetlen merényletről sem, valószínűleg megszűnne a terrorizmus.

Chris_Land I>!

Tudják, rengeteg olyan találmány létezik, melyet elrejtettek a világ szeme elől. Olyan találmányok, amelyeket nem is gondolnánk földi technikának. A tényleges technikai szint nem ötven vagy száz vagy ötszáz évvel jár az általunk ismert és használt technika előtt, hanem egyszerűen más elvekre épül, egy egészen más minőséget képvisel. Az összes tudományág, amelyet tanítanak és művelnek, mint például a kémia, vagy a mechanika, vagy az elektronika, vagy a biológia, vagy a matematika, egy végletesen lebutított, és minden oldalról áttörhetetlen falakkal körülhatárolt ismeretterület. Elképesztő mennyiségű elv és képlet tűnt el a süllyesztőben, vagy ismert elvek és képletek egyes részei, amelyek olyan kutatási irányokba mutattak, amiket elzártak az emberek elől. Ezek tiltott kutatási területek, melyeket olyan erőteljesen tiltanak, hogy egyenesen azt állítják, hogy azok nem is léteznek. Nem a vízüzemű motor, vagy a csillaghajó, vagy egy levágott lábat újranövesztő vírustörzs a technológia legmagasabb csúcsa, hanem azok a szerkezetek, amelyek olyan elvek alapján
működnek, melyek teljesen titkosak, és amelyekről egyetlen egyetemi professzor sem hallott soha. Az elrejtett találmányok és a természettudomány területén elsüllyesztett elvek és képletek – ha napvilágra kerülnének – egészen új világot nyitnának meg előttünk. És akár jóra használnánk mindezt, akár rosszra, nem mennénk vele semmire. Mert a technika nem fontos, a természettudomány pedig nem ad választ egyetlen lényeges kérdésre sem. A jövőnk így is, úgy is fagyos és sötét. Nem számít, milyen technikával rendelkezünk, és mennyire fejlett természettudománnyal, a sorsunk az, hogy kipusztuljunk, és ez ellen nem tehetünk semmit.

Virágszépe>!

Ha egy kérdésre nem tud felelni, vagy egy érvre nem tud mit mondani, akkor mindig ugyanazt teszi. Ilyenkor elővesz egy ilyen modorosságot, és legyint, meg grimaszokat vág, mint egy nagyra nőtt gyerek, és gúnyolódik, és teszi mindezt csak azért, hogy elterelje a figyelmet arról, hogy felsült. Tudja, a vitának van egy alapszabálya: aki az érvet nem tudja támadni, az érvelőt támadja.

133. oldal (Brooks Kiadó, 2011)

W_Memi>!

Az ember nem valami plusztól válik jobbá, hanem attól, hogy elhajítja azt, amire már nincs szüksége: a félelmeit, a fájdalmait és a hazugságait.

Lunemorte P>!

– Mondja, mit akar elérni?
– Hogy megváltozzon a világ.
Az elnök lehajtotta a fejét, és mosolyra húzta a száját.
– Csak ennyi? – kérdezte.
– Csak ennyi – felelte Andan nevetve, aztán elkomolyodott. – Van egy nagyon fontos dolog a könyvekkel kapcsolatban, ideértve természetesen az én könyvemet is. Egy könyv, nem számít, milyen könyv, nem számít, hogy néz ki, nem számít, mi a híre, és még az sem számít, hogy ki írta, nem bizonyíték arra, amit állít. Egy könyv csak arra bizonyíték, hogy van nyelv, van írás, van könyvnyomtatás. „A Rendszer Hiteles Krónikája” sem bizonyít ennél többet. Még ha igaz is, csak nekem igaz. Aki nem látta a saját szemével mindazt, amit állít, annak nem több feltevésnél. Önnek a könyv minden mondata puszta gondolat.
– Ez bennem is megfogalmazódott. „Minél nagyobb egy hazugság, annál többen hiszik el.” Tudja, ki mondta? – kérdezte az elnök.
– Adolf Hitler.

Kapcsolódó szócikkek: könyv
Doki_bácsi>!

Egy komolyabb terrortámadás után nincs az a fasiszta, diktatórikus törvény, amelyet ne lehetne bevezetni. A kormányoknak pedig szükségük van törvényekre, mert a törvények a játékszabályok; ami törvényes, az legális, és semmit sem számít, hogy hasznos-e vagy káros. Valami nem attól legális, hogy hasznos, hanem attól, hogy törvényes, és nem attól illegális, hogy pusztító, hanem csak attól, hogy nem törvényes.

Virágszépe>!

– A választások nem járnak kockázattal – mondta Fjodorov. – A választások nem választások. Amikor az emberek elmennek választani, nem választanak. A szavazataik nem számítanak. A választások csak felmérések. A választások során felmérik, hogy az embereknek mi tetszik és mi nem, és azután felhasználják, amit megtudtak. A pozíciója nem kerül veszélybe, csak megerősödik, mert azt hiszik, hogy a nép magát választotta.

39. oldal (Brooks Kiadó, 2011)

Doki_bácsi>!

Minden egyes nemi eszmény egy nemi babona. Egyik sem igaz. Egyik sem hasznos. Mindegyik behatárolja az ember lehetőségeit. Ne tévessze meg önöket, hogy egy gyerek, egy fiú vagy egy lány, születésétől fogva egy adott nemi eszménynek megfelelő nevelésben részesül, és hogy bármerre is néz, mindenhol valamilyen nemi eszménnyel találkozik.

Chivas>!

Láthatjuk azokat a nőket és férfiakat, akik nem alkottak semmit, nem fedeztek fel semmit, nem találtak fel semmit, nem vittek végbe semmit, holott képesek lettek volna rá! Képesek lettek volna rá! De megakadályozta őket egy nemi eszmény, amely testük neme alapján eldöntötte, hogy milyen életet kell élniük. Ha a nemi eszmények sohasem jönnek létre, mit gondolnak, hol tartanánk már? Én több százmillió potenciális művészről, tudósról, feltalálóról, felfedezőről beszélek, több százmillióról! Akik sohasem lettek művészek, sem tudósok, sem feltalálók, sem felfedezők, sem semmik! Lehettek volna, de nem lettek!
Egy sokkal jobb világban élhetnénk, ha ők azzá válnak, amivé válhattak volna.

Kunoichi-trilógia sorozat · Összehasonlítás