Varázslástan ​– Merlin titkai 14 csillagozás

Dugald A. Steer: Varázslástan – Merlin titkai

Immáron ezer éve annak, hogy Merlint, a nagy varázslót örökre bezárta egy tölgyfába Vivien a gonosz boszorkány. Ezzel a mágiáról szóló titkos tudás elveszett, talán örökre! Ám egy váratlan sorsfordulat nyomán előkerült egy rejtélyes könyv, mely feltárja varázslás tudományának titkait. Innen megtudhatjuk kiből válhat igazi varázsló, a világ mely táján élnek a legjelentősebb varázslók, és kik a leghíresebbek közülük. Bepillantást nyerünk a mágus műhelyébe és otthonába. Megismerhetjük melyek a varázslás legfontosabb eszközei, milyen típusú varázsigék léteznek, mely állatok nyújtják a legnagyobb segítséget a varázsláshoz. Sőt megtapinthatjuk a bűvös főnix tollát is.

Tagok ajánlása: 8 éves kortól

Egmont-Hungary, Budapest, 2007
28 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636286156 · Fordította: Dudik Annamária Éva · Illusztrálta: Anne Yvonne
Egmont-Hungary, Budapest, 2006
28 oldal · keménytáblás · ISBN: 9636283389 · Fordította: Dudik Annamária Éva · Illusztrálta: Anne Yvonne

Dugald A. Steer: Varázslástan – Merlin titkai

Ettől a könyvtől mindig gyereknek érzem magam, vidám, kalandra vágyó gyereknek.
Imádom a sok kis borítékot és rekeszt, 22 éves fejjel is remekül elszórakozom a jósláskártyákkal :D
Nagyon szépen kivitelezett könyv ez, sok hasznos információval, amik szerintem további olvasásra és kutatásra ösztönöznek, ami remek dolog. Örülök, hogy annak idején ezt vettem a fogalmazás versenyen nyert könyvutalványomból :D

tonks>!

Bölcsességfőzet: Egy kevés sárkányvérhez keverjük egy kuvik három lábujjszőrszálát.

Drága Byron!
Valóban különös olvasmányt küldtél nekem. Hol akadtál rá? Egy perce próbáltam ki az egyik ráolvasást, és máris érzem, hogy átváltozom.

(a sort tintába lépett madár lábnyomai folytatják)

1. oldal - bordó borítékban

tonks>!

Az új tanoncok buzgalmát általában egy nehéz feladattal szoktam lemérni: megkérem őket, hogy helyezzenek máshová egy hegyet, vagy egyensúlyozzanak egy szöget egy másik szög hegyén.

Lord_higany>!

ez a könyv ugyanolyan segítséget nyújt majd neked, mintha mesteredként én állnék melletted. Merlin, 1577

hátlap