Klasszikus ​jugoszláv elbeszélések 1 csillagozás

Dudás Kálmán (szerk.): Klasszikus jugoszláv elbeszélések Dudás Kálmán (szerk.): Klasszikus jugoszláv elbeszélések

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A művek szerzői: Ksaver Šandor Gjalski, Stevan Sremac, Ivan Cankar, Milovan Glisics

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Dekameron Európa

Dudás Kálmán (szerk.): Klasszikus jugoszláv elbeszélések

Hmm… Na ezért érdemes, az itt ott kirakott könyveket végig bogarászni, mert az ember könnyen belefut egy-egy ilyen ritkaságba. A könyv tetszett, azt hiszem a könyvben szereplő szerzőket tovább fogom kutatni, mert érdemes. Aki kicsit érdeklődik a közép-kelet európai és szláv népek gondolkodása iránt annak ajánlom. Azt hiszem, hogy a könyvben szereplő történetek, segítenek megérteni másokat, hogy mit miért is tesznek. Persze ehhez kell némi nyitottság, de megéri!!

Vata>!

-Éppen azt mondom: a háború nem azért támad, mert az egyik nép szereti, a másik meg nem , sem azért, mert az egyiknek igaza van, a másikak meg nincs, vagy mert az egyik műveletlen, a másik pedig művelt; a háború úgy tör ránk, akár a dögvész vagy az elemi csapás. Eljön azonban a nap, amikor az egész emberiség lázasan ügyel majd arra, hogy ne törhessen rá az ilyen dögvész.

291. oldal Rasztko Petrovics - Emberek beszélnek

Vata>!

-Vannak népek, melyek békében szeretnék élvezni kultúrájuk gyümölcseit, de vannak olyanok is, melyeknek nincs kultúrája s azért szeretik a háborút, mert kedvüket lelik a rombolásban.

290. oldal Rasztko Petrovics - Emberek beszélnek